דר גרתי - זקוקה לעצתך הדחופה

עצה, חצי עצה

היי שלי, אני אומנם לא ד"ר גרתי אבל אולי אוכל לתת לך עצה, בתור סטודנטית בת"א. 1. גשי לשעת קבלה של המרצים. הם יקדישו לך את כל הזמן הנחוץ, ואין הרבה סטודנטים שעושים את זה, כך שזה כדאי. 2. תתיעצי עם ראש החוג/יועץ לתואר ראשון בחוג שלך, ותבקשי עצה. אין מה להפסיד. 3. את יכולה לנסות סמסטר, ובסמסטר הבא לעבור לחוג אחר (אם את עומדת בתנאי הקבלה). 4. אם את באמת מאמינה שאת מסוגלת לעבור את הקורסים ואפילו להנות - זה שווה את ההשקעה. 5. לדעתי אחרי 13 שעות הראש לא קולט כלום. 6. תנסי להתרכז בקורס אחד או שניים, ראשיים, ואת השאר אולי תבטלי השבוע. ככה תורידי עומס, ופחות תלחצי. 7. את יכולה (אולי) להירשם לחוג נוסף, ולראות מה האופציות. למשל, לוותר על סטטיסטיקה ולהירשם לכימיה. אגב, אני התחלתי בחוג שלא התאים לי. לא היה לי קשה, להיפך, פשוט הבנתי שזה לא מתאים לי יותר. עברתי לחוג אחר, קשה יותר ותובעני - ואני מרוצה. לומדת קשה, משקיעה, קוראת, בודקת - עושה הכל בשביל להצליח, ומשתדלת לא להילחץ. תנסי ללכת גם לבריכה, לפגוש חברים, לקרוא ספר, לראות סרט... אם זה לא החוג המתאים לך, אז לפחות תהני... עדידי.

ספרי או"פ

אני מבין שסטודנטים רבים לומדים מהספרים של האו"פ, גם אם הם לא לומדים בה. אלה ספרים מצויינים שמסבירים את החומר היטב ומכילים תירגולים. אם הבעיה שלך היא בהבנת החומר, אני לא חושב שיש משהו שיוכל לעזור לך יותר טוב מספר או"פ בנושא.

הסתגלות?

חלק לא מבוטל מהסטודנטים חווים את חווית "השוק הראשוני" עם תחילת הלימודים והצורך להסתגל למערכת חדשה, התמודדות עם חומר לימודים באופן עצמאי יותר ממה שנדרש היה בלימודים קודמים וכו'. כך למשל חלק לא מבוטל מתלמידי מדעי המחשב , סטטיסטיקה וחוגים אחרים שוקלים עזיבה סביב התחושה שהם מאסדים שליטה, לא מצליחים לעקוב אחר החומר הנלמד במקצועות כמו חדו"א. הנסיון מראה שחלק גדול מהם מצליח בסופו של דבר להרגע ולהשתלב. חלק מדווחים על התנסות של "פתאום ירד לי האסימון ותפסתי את הענין" שבעקבותיו הם מצליחים אף להגיע להישגים נאים. כמובן שזה קשור גם למוטיבציה, כישורים, וכוחות התמודדות. יתכן שאת עוברת חוויה דומה. יתכן גם שהחוג הזה לא ממש מעורר בך תיאבון בהיותו בחירה שלישית... תוכלי לנסות להעזר בשרות היעוץ של אוניברסיטת תל-אביב להבין את מקורות הקושי, ולהתמודד איתם.

עצה, חצי עצה

היי שלי, אני אומנם לא ד"ר גרתי אבל אולי אוכל לתת לך עצה, בתור סטודנטית בת"א. 1. גשי לשעת קבלה של המרצים. הם יקדישו לך את כל הזמן הנחוץ, ואין הרבה סטודנטים שעושים את זה, כך שזה כדאי. 2. תתיעצי עם ראש החוג/יועץ לתואר ראשון בחוג שלך, ותבקשי עצה. אין מה להפסיד. 3. את יכולה לנסות סמסטר, ובסמסטר הבא לעבור לחוג אחר (אם את עומדת בתנאי הקבלה). 4. אם את באמת מאמינה שאת מסוגלת לעבור את הקורסים ואפילו להנות - זה שווה את ההשקעה. 5. לדעתי אחרי 13 שעות הראש לא קולט כלום. 6. תנסי להתרכז בקורס אחד או שניים, ראשיים, ואת השאר אולי תבטלי השבוע. ככה תורידי עומס, ופחות תלחצי. 7. את יכולה (אולי) להירשם לחוג נוסף, ולראות מה האופציות. למשל, לוותר על סטטיסטיקה ולהירשם לכימיה. אגב, אני התחלתי בחוג שלא התאים לי. לא היה לי קשה, להיפך, פשוט הבנתי שזה לא מתאים לי יותר. עברתי לחוג אחר, קשה יותר ותובעני - ואני מרוצה. לומדת קשה, משקיעה, קוראת, בודקת - עושה הכל בשביל להצליח, ומשתדלת לא להילחץ. תנסי ללכת גם לבריכה, לפגוש חברים, לקרוא ספר, לראות סרט... אם זה לא החוג המתאים לך, אז לפחות תהני... עדידי.

וגם עצותיהם של משה ועדי יכולות להועיל. בהצלחה!

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר