שאלה בכתיבת קורות חיים

ד"ר גרתי וחברי הפורום שלום, השאלה שלי היא עקרונית ורציתי לדעת מה צריך לעשות: אם למשל אחרי לימודי התואר או במהלכו אני שולחת קורות חיים, האם אני צריכה לציין מקומות עבודה שהייתי בהם בתחום לא רלוונטי ? למשל - נאמר שאני לומדת משפטים, ורוצה להתקבל למשרד עורכי דין. במהלך התואר עבדתי במתן שיעורים פרטיים בספרות ולשון, וכן עבדתי בתמיכה טכנית באינטרנט. אחרי הצבא ולפני הלימודים עבדתי במרפאה כסייעת לרופא. ללא ספק, עבודות לא רלוונטיות למשפטים. האם יש טעם לציין זאת בקורות חיים? לדעתי צריך לציין ולו בשורה, כי אחרת לא ברור מה עשיתי כל הזמן חוץ מלימודים, ואין רצף בקורות החיים. מצד שני, את מי זה מעניין? במילא זה לא קשור למשפטים. אגב, הפרטים פה מומצאים לחלוטין ואף מוקצנים, רק בשביל להבהיר את השאלה. אז מה נראה לך? מה אתה מציע? ובמידה ואני רוצה לעבוד במקום ציבורי, נאמר חברת החשמל או בזק - האם התשובה שלך תהיה שונה ? תודה ויום טוב !!! עדידי.

שלום עדידי

אם מדובר באדם ,נניח בן35, שכבר פיתח קריירה , עוסק במקצוע מסוים, ומחפש עבודה באותו תחום- עריכת דין למשל, הרי שאין מקום לציין יותר עבודות מחוץ לתחום מתחילת הדרך. אם מדובר באדם בתחילת דרכו המקצועית שטרם צבר נסיון בתחום המקצועי המרכזי שלו, יש מקום לציין עבודות מחוץ לתחום, הן כדי להבהיר מה עשה לאורך השנים, וגם כדי לתת רקע כללי עליו. כל זה כמובן ענין של שיקול דעת, ואין פה קביעה חד משמעית.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר