אווירת הלימודים באוניברסיטת בר אילן?

לכל הלומדים באוניברסיטת בר אילן . אשמח אם תוכלו לשתף אותי בנושא הנ"ל. על אוניברסיטת ת"א קיבלתי חוות דעת לא מחמיאות בכלל. דווחתי על יחס קר מן המרצים, קשיחות רבה של המוסד, ושביתות רבות כתוצאה מקשיים כלכליים של האוניברסיטה וכמו כן חוסר בחיי חברה! האם באוניברסיטת בר אילן האווירה יותר טובה? גם מבחינה חברתית וגם לימודית.. תודה רבה!

מכוון ללומדים באוניברסיטת בר אילן

חיי חברה-ת"א

היי, חיי חברה הם נושא סובייקטיבי לחלוטין. אני לומדת בת"א במדעי החברה. למדתי בעבודה סוציאלית ועברתי לחוג אחר. בעבודה סוציאלית, למשל, יש בעיקר בנות והיחס שם מאוד מאוד חם, סלחני ואוהב (מתוקף המקצוע). רחוק מלהיות מנוכר. בחוג האחר שאני לומדת בו, הדברים אחרת לגמרי. רוב האנשים הם זאבים בודדים, דואגים לעצמם או מקסימום לאיזה חבר או שניים. אין חברותא. לי טוב עם זה, כי החברים שלי לא לומדים איתי ואני באה בשביל ללמוד ותו לא. יש לי אומנם כמה חברים בחוג, אבל הם חברים ללימודים בלבד, כלומר לקחת חומר וללמוד יחד. לא חברים בנפש, וככה גם אני עבורם. להבדיל, אני מכירה בחור שהתחיל ללמוד בבר אילן וברח אחרי סמסטר לת"א. הפריע לו הבנות הדתיות, כי אין עם מי לדבר (הוא חילוני). לא התאים לו שיעורי יהדות בהיקף של 16 שעות (זה לא מעט) ובכלל הוא לא אהב את החוג שהיה בו. עבר לת"א, ומאושר מאז. אפילו טוען שהמזכירות בת"א נחמדות יותר. יש לי גם שני חברים טובים מהפקולטה להנדסה שרצו לעבור מת"א לב"ש ובסוף לא עברו (מסיבות אישיות). הם טענו ליחס רע, מנוכר, ועצלני. אני מרוצה מהשירות שאני מקבלת בחוג שלי (במדעי החברה) ואין לי כל תלונה. נעניתי לכל שאלה, לכל בקשה. קיבלתי את השירות הנאות. לא היו לי בעיות עם מרצים או מתרגלים עד כה. למי שפניתי, קיבלתי תשובה - לא תמיד נחמדה, אבל הוגנת וטובה. אף מרצה/מתרגל הוא לא חבר, ואני גם לא מחפשת. תראה את זה כך - אתה בא לאוניברסיטה לקבל לימודים, לקבל שירות. אם תפסת גם כמה חברים לחיים - מה טוב. אם אתה מתעקש על חיי חברה פעילים, יש שפע של הצעות ופעילויות שונות של אגודת הסטודנטים שרק מחכים לאנשים פעילים שעוזרים מארגנים ומתנדבים. בטוח תמצא שם משהו (אפשר כבר להתרשם מהאתר שלהם :www.student.co.il לגבי השביתות - נכון, יש, ובשנים האחרונות היה כל סמסטר לפחות פעם אחת. בסופו של דבר, אנשים סיימו את התואר, וגם תואר נוסף, והם היום גם רופאים ומהנדסים מצליחים, כך שאפשר להסתדר. יש השלמות לעיתים, וזה מעצבן ולא נוח (בימי שישי) אבל מסתדרים. יש שביתות גם במקומות אחרים. יש קיצוץ, ויש גירעון. לדעתי - כולם בגירעון (חוץ מהעיברית, אולי). ומסתדרים. אם אתה דתי/מסורתי, אולי עדיף בבר אילן. רוצה ללמוד - לך לת"א. בכל מקום, תהיה עוד אחד מה - 40 אלף תלמידים... בהצלחה.

חיי החברה בת"א בסדר גמור

לאחר ארבע שנים באוני' ת"א אני מרשה לעצמי להגיד את זה. ברור שיש הבדל בין פקולטות שונות, אבל בסך הכל אין הבדל עקרוני בין ת"א לבין אוניברסיטאות אחרות. חיי החברה בת"א טובים, הכל תלוי בך. אם תרצה - תוכל להתבודד, ואם תרצה חברה - תמצא אותה. אני מניחה שבפקולטות מסויימות קיימת תחרות, כמו שאמרה adicc, אבל זה כך גם בב"ש למשל, ואני מניחה שלא רק שם. בכל אופן, בהצלחה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר