ההבדל בין הנדסאי תוכנה למהנדס תוכנה?

ברצוני לדעת מהו ההבדל ביניהם (מבחינת ידע תאורטי,יישומי,מקצועי). האם מהנדס לומד יותר קורסים תאורטיים מתמטיים? חלק מאלה שהתיעצתי עימם טוענים שלימודי הנדסאי הם מספקים בהחלט לעבודה בתחום כאשר לאחר מכן ובמקביל לעבודה ניתן להשלים לתואר ראשון. מה ההבדל בשכר שמקבל הנדסאי לעומת מהנדס או בוגר תואר ראשון במדעי המחשב? האם תחומי עיסוק של הנדסאי פחות "נחשבים" מאלה של המהנדסים? האם מעסיקים יגייסו (בעתיד, כאשר המצב ישתפר) גם הנדסאים למשרות של מהנדסים? תודה על התיחסותך.

ההבדל בין הנדסאי תוכנה למהנדס תוכנה? Re

אני מכיר אנשים שלומדים להנדסאי. אני לומד למהנדס. אז ככה: בפועל תפקיד המהנדס בד"כ הוא לתכנן, לתאם, לארגן ולוודא ביצוע. תפקיד ההנדסאי - לממש את מה שהמהנדס מציע(או להסביר לו למה לא ככה צריך להעשות המימוש). את מי ייקחו קודם ? תלוי מי צריכים. אם צריכים עבודה תכלס, הנדסאי עדיף - משכורת נמוכה יותר, תנאים סוציאליים פחותים. ואם צריכים לפתח לנתח ולחשוב יותר לרוחב ועומק - ייקחו מהנדס. מבחינת ידע: הנדסאים לרוב לומדים _רק_ מה שצריך עם הדגש על המעשי( על ה"איך") מהנדסים בד"כ מתעמקים יותר בדברים תאורטיים, לומדים ביותר ייסודיות(על ה"למה" ו"איך") מבחינת כסף: בד"כ - הנדסאי 2*שנת לימוד מהנדס 4*שנת לימוד. כמובן יש מהנדס ויש מהנדס, יש הנדסאי ויש הנדסאי :) מקווה שאני הייתי ברור.

הנדסאי ומהנדס

רמת הידע העיוני של בעל תואר אקדמי בהנדסת תוכנה גדול משמעותית מזה של ההנדסאי. בהתאם לנדרש במשרה יכולות להיות העדפות למעסיקים את מי מהשנים לבחור. במצב הענינים כעת, מעסיקים רבים יכולים לבחור בעל תואר אקדמי, ולהעסיקו בשכר שהיה שכר הנדסאים, ביחוד כאשר מדובר בבוגרים חסרי נסיון. הנדסאים אכן יכולים להשלים את השכלתם לתואר אקדמי בתוכנית דו-שנתית. באשר לשכר, ראה טבלת שכר בקבצים של הפורום.

ההבדל בין הנדסאי תוכנה למהנדס תוכנה? Re

אני מכיר אנשים שלומדים להנדסאי. אני לומד למהנדס. אז ככה: בפועל תפקיד המהנדס בד"כ הוא לתכנן, לתאם, לארגן ולוודא ביצוע. תפקיד ההנדסאי - לממש את מה שהמהנדס מציע(או להסביר לו למה לא ככה צריך להעשות המימוש). את מי ייקחו קודם ? תלוי מי צריכים. אם צריכים עבודה תכלס, הנדסאי עדיף - משכורת נמוכה יותר, תנאים סוציאליים פחותים. ואם צריכים לפתח לנתח ולחשוב יותר לרוחב ועומק - ייקחו מהנדס. מבחינת ידע: הנדסאים לרוב לומדים _רק_ מה שצריך עם הדגש על המעשי( על ה"איך") מהנדסים בד"כ מתעמקים יותר בדברים תאורטיים, לומדים ביותר ייסודיות(על ה"למה" ו"איך") מבחינת כסף: בד"כ - הנדסאי 2*שנת לימוד מהנדס 4*שנת לימוד. כמובן יש מהנדס ויש מהנדס, יש הנדסאי ויש הנדסאי :) מקווה שאני הייתי ברור.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר