ירושלים בצל הפיגועים

לד"ר גרתי ומשתתפי הפורום שלום, בעקבות הדיאלוג שניהלנו בשבוע שעבר החלטתי ונרשמתי לאוניברסיטה העברית לפסיכולוגיה וחינוך. לפי ציוני אני אפילו מתקבל כמעט בוודאות. עד כאן טוב ויפה - אלא שכעת אני בבעיה - לאור המצב בירושלים יכול להיות שכשאתחיל ללמוד אוירת נכאים ופחד תשלוט בעיר, שתשפיע גם על מספר מקורות התעסוקה. איך לדעתך יושפעו החיים הסטודנטיאליים מן המתרחש? האם כדאי להרשם לאוניברסיטת חיפה או ת"א במקום? אשמח מאוד לקבל כמה שיותר תשובות ממשתתפי פורום המצויים בבעיה דומה. אשמח אם מי שכבר לומד בירושלים יפרט לי את השינויים שקורים בעיר בגלל המאורעות.

ובתל אביב וחיפה לא היו פיגועים ?

עד איפה הגענו

בס"ד לבחור מקום לימודים בגלל מצב במדינה ונראה לך שבמקום אחר אתה יותר בטוח אולי לא מתאים לך לחיות בארץ הנפלאה הזו ואתה יכול ללמוד באונברסיטה בחו"ל שם יהיה לך שקט עד שתרקב

מקום לימודים

כל אחד עצמאי להחליט מה ואיך פועל עליו. אני אישית לא הייתי נמנע מלימודים באוניברסיטה העברית. פיגועים לצערנו יש בכל הארץ.

ובתל אביב וחיפה לא היו פיגועים ?

היו, אבל לא הבנתם מה אני אומר

ברור שהיו פיגועים במקומות אחרים אבל לא ברציפות פטאלית שכזו. אני משוכנע שכלכלת העיר שקועה בבוץ עמוק - וזה הדבר המהותי שמרתיע אותי, כי מלבד שכר הלימוד שחסכתי אני צריך לכלכל את עצמי. לא אני לא נוסע לחו"ל ללמוד למרות שיש לי את האפשרות ואני מעדיף ללמוד ולגור בירושלים - אבל רק אם זה אפשרי מבחינה כלכלית. פרנסה בסיסית לצערי קודמת לכל. אודה מאוד אם שאר התגובות יהיו רלוונטית יותר ללבטי ולא כעוסות. תודה.

ירושלים בצל הפיגועים

לד"ר גרתי ומשתתפי הפורום שלום, בעקבות הדיאלוג שניהלנו בשבוע שעבר החלטתי ונרשמתי לאוניברסיטה העברית לפסיכולוגיה וחינוך. לפי ציוני אני אפילו מתקבל כמעט בוודאות. עד כאן טוב ויפה - אלא שכעת אני בבעיה - לאור המצב בירושלים יכול להיות שכשאתחיל ללמוד אוירת נכאים ופחד תשלוט בעיר, שתשפיע גם על מספר מקורות התעסוקה. איך לדעתך יושפעו החיים הסטודנטיאליים מן המתרחש? האם כדאי להרשם לאוניברסיטת חיפה או ת"א במקום? אשמח מאוד לקבל כמה שיותר תשובות ממשתתפי פורום המצויים בבעיה דומה. אשמח אם מי שכבר לומד בירושלים יפרט לי את השינויים שקורים בעיר בגלל המאורעות.

חד משמעית:בוא לירושלים

שלום, אני תלמיד האוניברסיטה העברית מזה 5 שנים. רבים כמותך נמצאים בדילמה.אז אני יכול להרגיע אותך-ירושלים לא שונה משום עיר אחרת. ובאמת משום מה מתקבל בציבור הרושם שירושלים בעייתית יותר מערים אחרות.בכקבות כך האוניברסיטה העברית סובלת מירידה מתמשכת במספר הנרשמים במיוחד בשנתיים האחרונות.ודווקא בגלל זה כדאי לך להגיע לירושלים:האוניברסיטה משקיעה המון בשיפור השירות לסטודנט וברמה האקדמית בכלל ויש לזה תוצאות מצויינות בקרב הסטודנטים. מבחינת תעסוקה:גם בלי טרור ירושלים היא העיר העניה בארץ וזה בגלל האוכלוסיה החרדית.אבל היום גוש דן נמצא מרחק נסיעה של שעה מירושלים אז אתה יכול לשקול אפשרות לעבוד שם וללמוד בי-ם. והחיים הסטודנטיאלים:הם בטח לא נפגעים.מקומות הבילוי בי-ם היו מוגבלים מאז ומתמיד אבל תמיד היה לסטודנטים היכן לבלות וזו הדאגה האחרונה שצריכה להיות לך בשורה התחתונה:אל תהסס להגיע ללמוד בירושלים,לא תתחרט

ותוספת קטנה

אם בכוונתך לממן לעצמך מגורים וגם לעבוד בזמן הלימודים אז דע לך שזה יהיה קשה: שכירות בירושלים היא אחת היקרות ביותר בארץ,אם כי אתה יכול להוזיל עלויות אם תיכנס לדירה עם שותפים מבחינת תעסוקה:בירושלים קשה יותר למצוא תעסוקה לסטודנטים (זמנית) מאשר במרכז הארץ משום שרוב מקומות העבודה מסוג זה מרוכזים במרכז.למרות זאת,עוד לא שמעתי על מישהו שלא הצליח לכלכל את עצמו עצמאית בירושלים בהצלחה

היו, אבל לא הבנתם מה אני אומר

ברור שהיו פיגועים במקומות אחרים אבל לא ברציפות פטאלית שכזו. אני משוכנע שכלכלת העיר שקועה בבוץ עמוק - וזה הדבר המהותי שמרתיע אותי, כי מלבד שכר הלימוד שחסכתי אני צריך לכלכל את עצמי. לא אני לא נוסע לחו"ל ללמוד למרות שיש לי את האפשרות ואני מעדיף ללמוד ולגור בירושלים - אבל רק אם זה אפשרי מבחינה כלכלית. פרנסה בסיסית לצערי קודמת לכל. אודה מאוד אם שאר התגובות יהיו רלוונטית יותר ללבטי ולא כעוסות. תודה.

עצה לגיא

היי גיא, אני אומנם לומדת במרכז וגרה במרכז אבל אולי אוכל לתרום לך משהו: יש עוד כמה חודשים ארוכים וטובים עד תחילת שנת הלימודים. תשתדל בינתיים לעבוד ולחסוך כמה שיותר, להשקיע את הכסף בצורה נכונה ואז יוקל לך קצת. חוץ מזה, אם יש לך ציונים גבוהים במיוחד שווה לבדוק אם מגיעה לך מילגה (כי מעודדים בעלי ציונים גבוהים במיוחד להירשם לחוגים מסויימים וכך להעלות את הרמה). עוד רעיון - יש באוניברסיטה (לפחות יש בת"א) את אגודת הסטודנטים. להם יש מאגר משרות זמניות כמו מילוי מקום של מורה חולה, כמו חונכות שעתיים בשבוע וכד'. תתקשר אליהם, תיסע ותתרשם מהמשרות. אתה גם יכול לקבל מהבנק הלוואות בתנאים מועדפים ואולי זה ייקל עליך. תוכל גם לנסות לתת שיעורים פרטיים (שוק שחור, הרבה כסף...) בתור סטודנט - בקיצור, תחשוב ותאלתר. מעבר לכל זה, תבדוק זכאות למילגה מטעם העיריה שלך, אולי מילגה על רקע סוציואקונומי, אם חס וחלילה אתה ממשפחה שכולה/נפגעת טרור אז יש מילגות בהתאם. לדעתי, אם אתה בחור צעיר עם ראש על הכתפיים ותושיה - אתה תסתדר. תפסיק לדאוג, לך תלמד. אתה תראה שכמה נשמות טובות יעזרו לך בדרך. בהצלחה, לך עם החלום. מקסימום תפסיק את הלימודים לשנה ותעבוד. תעדכן. עדידי.

הרבה יותר פשוט

האוניברסיטה העברית מחלקת מלגות סיוע מענקים והלוואות בתנאים נוחים לכל סטודנט בכל מצב סוציואקונומי רק צריך לבקש

המממ... לא מדויק....

לא לכל מי שמבקש ולא מכל רקע סוציואקונומי, לפחות לא בכל הנוגע למילגות. חברה טובה נאלצה להפסיק לימודי ארכיטקטורה בבצלאל (ששייך לאוני' העיברית) בגלל קשיים כלכליים ולמרות שמכל הבחינות היא היתה זכאית למילגה (ההורים לא תמכו בה בכלל, שני אחים שלה למדו גם באוני' באותו זמן, היו לה חובות איומים) ולמרות שהיא הודיעה לאוני' שאם לא יעזרו לה היא לא תוכל להמשיך, הם דחו אותה על הסף. בלי להיכנס לפרטים ההתנהגות שלהם בעניין שברה אותה והיא הפסיקה ללמוד. אני בטוחה שיש גם מקרים הפוכים אבל זה מה שקרה לה. (בלי שום קשר להחלטה אם ללמוד בי-ם או לא, כי מן הסתם באת"א זה אפילו יותר קשה להשיג מילגה. בגדול, בארצנו הקטנטונת לבנות על מילגה, זה לא רעיון חכם.)

הכוונה היא ללומדים בהיקף מלא

האוניברסיטה העברית לא נותנת סיוע למי שלומד תכנית חלקית,מתוך הנחה שעושים זאת על מנת לשלב עבודה.כל מי שלומד בתכנית לימודים מלאה זכאי לקבל סיוע בסכום כלשהו מהאוניברסיטה. ובארצנו הקטנטונת,מי שלא מקבל סיוע (הורים,מילגה וכד') לא יכול ללמוד

המממ... ממש לא מדויק....

בצלאל הוא מוסד עצמאי ואין לו כל שייכות או זיקה לאוניברסיטה העברית. הוא אמנם יושב בקמפוס של העברית - אבל כי שם הקצו להם בנין...

הכוונה היא ללומדים בהיקף מלא

האוניברסיטה העברית לא נותנת סיוע למי שלומד תכנית חלקית,מתוך הנחה שעושים זאת על מנת לשלב עבודה.כל מי שלומד בתכנית לימודים מלאה זכאי לקבל סיוע בסכום כלשהו מהאוניברסיטה. ובארצנו הקטנטונת,מי שלא מקבל סיוע (הורים,מילגה וכד') לא יכול ללמוד

זה באמת חבל...

שמי שאין לו תמיכה בכלל וצריך לפרנס את עצמו, שוקל פעמיים מתי להתחיל ( אם בכלל ) ללמוד באוניב', למרות שיש לו את הנתונים ....

זה באמת מצער

וזה מראה על יחסה של מדינת ישראל לאקדמיה כאילו שלא ידענו קודם

השכלה רק לעשירים?

ההשכלה צריכה להיות נגישה לכולם. במדינות אחרות היא חינם.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: forumbot
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר