סוציולוגיה ואנתריפולוגיה בת"א - לימודים מחוץ לחוג ?

כתוב בידיעון החוג שהלימודים מורכבים בחלקם (בערך שליש מש"ס) מלימודים מחוץ לחוג ? מה זה אומר/כולל ? מבין איזה קורסים ניתן לבחור ? איזה מהם בסימסטר הראשון ? האם ההרשמה לחוגים אלו היא ביחד עם חוגי המחלקה ?

חטיבות- לימודים כללים- לימודי יסוד...

כבעל תואר אקדמי מצפים ממך להשכלה קצת (אבל ממש קצת) יותר רחבה מאשר בתחום אחד. לכן, כל תלמיד בכל אוניברסיטה חייב בלימודים בתחומים נוספים. יש לזה שמות שונים באוניברסיטאות שונות כמו אלה המופיעים בכותרת. לקראת תחילת שנת הלימודים יופיע השנתון (להבחין מהידיעון לתלמיד החדש) ובו רשימת הקורסים השונים. תוכל לבחור מתוכם בתחומים שיראו לך לפי בחירתך- רק אז. כרגע אין מה לקבל החלטות לגבי זה.

תוספת קטנה לדברי ד"ר גרתי...

שלום שלום, אני חושבת שהבנתי למה אתה מתכוון. במדעי החברה בת"א (כולל סוציולוגיה-אנתרופולוגיה) על כל סטודנט ללמוד 32 שעות במשך התואר מחוץ לחוג שלו (נדמה לי שקוראים לזה לימודי חטיבה). שילובים אפשריים: 16 שעות בחוג מסויים ו - 16 שעות בחוגים שונים 32 שעות בחוג מסויים כאשר מציינים "חוג מסויים" הכוונה ללמוד כמות שעות באותו החוג לפי תוכנית שמציע החוג לתלמידים שמחוץ לחוג. כמובן שאי אפשר ללמוד בכל החוגים, כמו החוג לרפואה. אפשר ללמוד למשל הפקולטה (לצורך העניין, חוג) למשפטים בקורסים שונים שהפקולטה מציעה. לרוב מדובר בקורסים של שנה א' שלוקחים תלמידי אותו חוג. אי אפשר לקחת קורסים מעשיים כמו ברפואה/עו"ס/סיעוד/פיזיותרפיה ממניעים מובנים. כמובן שהקורסים מיועדים לתלמידי תואר ראשון. אפשר לראות את רשימת החוגים המשתתפים בחטיבות האלו ואת הקורסים שהם מציעים בידיעון של מדעי החברה של ת"א (ומי שממש סקרן יכול להסתכל בידיעון של השנה הנוכחית רק בשביל לקבל תמונה כללית במה מדובר). אני כותבת מתוך ידע אישי ובירורים שעשיתי, זה בוודאי לא מחליף את דעת האוניברסיטה. יום טוב ובהצלחה. עדי :-)
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר