מועד פברואר 2002- פסיכומטרי

לכל מי שעבר את הבחינה הפסיכומטרית היום הייתי מעוניין לדעת האם זה רק אני או שבאמת הבחינה הייתה קשה יחסית לכל ספר הכנה של שקיים כמעט בשוק . תירגלתי מכולם כאשר קידום ויואל גבע בראש מבחינת רמת קושי אבל דבר לא משתווה במיוחד בפרקים המילולים והכמותים שהיו בבחינה. ( האנגלית לשם שינוי היה סביר ) המועצה להשכלה גבוהה הבינה כי עומדים לבטל לה את הבחינה בשנה הבאה אז אמרה לעצמה למה לא נקשה עוד יותר ... נפגע עוד יותר בחלשים. כנראה שהיא תשאיר את הכניסה בשערי האוניברסיטאות רק לצווארון הלבן על בניו ועל בנותיו!!!!

לא היה יותר קשה ממה שציפיתי

אומנם זו פעם שניה שלי ורציתי רק שיפור קטן של 20-30 נק' אבל הפעם עשיתי קורס, והיה בסדר. האמת שבאופן כללי אין לי מושג על מה את מדברת, באיזה חלשים בדיוק פוגע הפסיכומטרי? (ולאיזו שכבה חלשה את משייכת את עצמך????) יש לך סטטיסטיקות בקשר לאחוזי הצלחה יותר גבוהים בפסיכומטרי ל'צווארון הלבן'?? נורא קל להתבכיין וישר לצעוק: אני מקופח אני חלש, כשלא בדיוק הולך לדעתי ביטול הפסיכומטרי זה הדבר הכי מטומטם שאפשר לעשות, כל כך קל ופשוט לעשות שוב פסיכומטרי, לעומת חברים שלי שביזבזו חודשים או אפילו שנת לימודים שלמה על שיפור בגרויות ומכינות, בחינה פסי' אחת שווה לכל הבגרויות יחד, אפשר לעשות כמה פעמים שרוצים יש מועד כל חודשיים שלושה- מה רע? אני ממש מרחמת על כל אלה שיצטרכו להרשם בשנה הבאה והלאה, פיתאום כל בגרות מטומטמת בהיסטוריה תיקבע מה הם ילמדו באוני', איזה סיוט. ובטוח שימצאו דרכים חדשות לניפוי שגם בקשר אליהן יקומו כל מיני 'מקופחים' וייללו. אף פעם לא הבנתי איזה קיפוח יוצרת בדיוק הבחינה הפסיכומטרי? מה מי שיש לו יותר כסף יודע יותר מילים בארמית? איזה שטויות באמת. זה ממש מבזה, סתם תרגיל פוליטי של כמה בכירים שמנסים ליצור אשליה שהם דואגים למישהוא וכל מיני יללנים שתופסים של זה טרמפ. באמת, אם היית נכשלת בבגרות במת' לא היית אומרת שהמע' רקובה, אלא אוף לא למדתי מספיק. אותו הדבר לגבי הפסי'.

גם לדעתי לא היה קשה יותר ממה שציפיתי

אני עשיתי בפעם השלישית כך שברור שידעתי למה לצפות. אני אישית עשיתי 10 בחינות (בבית) וחרשתי את הספרים החדשים של קידום והיי קיו וקצת מיואל גבע. לפני כמה שנים לקחתי קורס ואני חושבת שקורס אחד הספיק לי כי אני טובה יותר בללמוד לבד. הייתי אפילו אומרת שהבחינות של קידום שעשיתי היו קשות יותר והרגשתי סה"כ דיי רגועה בבחינה ומרוכזת. אני מצפה לשיפור (למעשה, שיפור של 20 נקודות יספיק לי מאוד, זה הכל). בכל אופן, כדאי לגבש מחשבה חיובית כי במילא הבחינה כבר הייתה. בהצלחה לכולנו. עדידי :-)

מסכים עם כל מילה!

ביטול הפסיכומטרי הוא לא יותר מתרגיל פוליטי עלוב של אנשים עוד יותר עלובים שעושים מזה הון פוליטי. אבל אל דאגה -במועצה להשכלה גבוהה יושבים אנשים חכמים והם כבר יגרמו לפסיכומטרי להיראות כבחירה היותר פשוטה .(הפסיכומטרי לא בוטל! הוא יהפוך לרשות למי שיבחר בו) ולאחר שאנשים יתענו בבגרויות המטופשות הם יתגעגעו לפסיכומטרי

מועד פברואר 2002- פסיכומטרי

לכל מי שעבר את הבחינה הפסיכומטרית היום הייתי מעוניין לדעת האם זה רק אני או שבאמת הבחינה הייתה קשה יחסית לכל ספר הכנה של שקיים כמעט בשוק . תירגלתי מכולם כאשר קידום ויואל גבע בראש מבחינת רמת קושי אבל דבר לא משתווה במיוחד בפרקים המילולים והכמותים שהיו בבחינה. ( האנגלית לשם שינוי היה סביר ) המועצה להשכלה גבוהה הבינה כי עומדים לבטל לה את הבחינה בשנה הבאה אז אמרה לעצמה למה לא נקשה עוד יותר ... נפגע עוד יותר בחלשים. כנראה שהיא תשאיר את הכניסה בשערי האוניברסיטאות רק לצווארון הלבן על בניו ועל בנותיו!!!!

פסיכומטרי

כדאי שתרגע, המצב טוב ממה שאתה מעריך. הקושי של הבחינה הוא למעשה לא רלבנטי. בחינה פסיכומטרית בנויה כך שתמיד הממוצע של הנבחנים יהייה זהה. השאלות נדגמות מראש כך שהן באותו סדר קושי של כל הבחינות שעברו- בדוק אמפירית. גם עם מסיבה כלשהי היה שנוי לקולה או חומרה, מכניסים מיד תיקון סטטיסטי ומעלים/מורידים לפי הענין ציון על ידי פקטור. שום עוול לא יגרם לך או לנבחנים אחרים בהשוואה לנבחני העבר.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר