לימודי עיצוב גרפי

אני מתעניינת בעיצוב גרפי. חקרתי קצת את השטח וגיליתי כמה וכמה מוסדות שמלמדים את הנושא. השאלה שלי היא האם כדי למצוא עבודה בתחום וכדי לרכוש ידע מספיק בנושא יש צורך ללמוד במקום מוכר וידוע כמו "שנקר" או שניתן להסתפק בלימודים קצרים יותר של מכללות מקומיות {כמו למשל השלוחה של האוניברסיטה הפתוחה "תפנית tech"}. בתודה!

מכון הדסה: גרפיקה

בתחום הגרפיקה ישנם כאלה שהם בוגרי קורסים, לעיתים קורסים קצרים יחסית, ובוגרי לימודים במסלול 4 שנתי, כולל תואר אקדמי. ברור, שמי שלמדה במסלול הארוך והרחב יותר קבלה הכשרה הרבה יותר מקיפה ומעמיקה, אבל מעבר לכך מבחינים בין שתי רמות עיסוק בתחום שלעיתים מכונות גרפיקה-ביצוע וגרפיקה-יצירה. בוגרי הקורסים הקצרים יחסית הם בד"כ המבצעים ולא המתכננים והיוצרים. הם לרוב מפעילים תוכנות ממחושבות לביצוע משימה קונקרטית שהוטלה עליהם. בוגרי מסלול כמו בצלאל רואים עצמם ראשית לכל אמנים יוצרים הנדרשים לחשיבה קונספטואלית, לחדשנות ויצרתיות בדרך לביצוע מטלה מעשית. הם לעיתים מפתחים את הרעיון, עושים סקיצה של מה שהם רוצים, וגרפיקאי במבצע עושה את העבודה המוגמרת.

תודה רבה לך, ושאלה נוספת....

בשוק העבודה, האם יש דרישה יותר למבצעים גרפיים שלמדו לימודים קצרים או לגרפיקאים יוצרים אשר למדו לימודים ארוכים? אני מנסה להבין מהם דרישות השוק ומהם הסיכויים לקבל עבודה במקצוע.

תעסוקת גרפיקאים

אין זה סוד שהמשק בארץ נתון כעת במיתון. אחת התוצאות - מספר מבקשי העבודה עולה על מספר המשרות המוצעות. לצערי זה נכון גם לגבי גרפיקאים. ישנם גרפיקאים כולל בוגרי בצלאל המתפשרים על תכנים ושכר עקב הנסיבות, ועושים אפילו דברים טכניים מעיקרם בתחום הגרפיקה. עם זאת, ישנן משרות שבהן מועדפים בוגרי קורסים ללא יומרות אמנותיות גדולות, אבל עם ידע וניסיון בהפעלת תוכנות ממוחשבות למטרות גרפיקה.

עוד שאלה...

כלומר אני יכולה ללמוד גם במקומות קטנים והדבר לא יפגע בסיכויי לקבל עבודה? האם יש מקום קטן כלשהו מוכר מספיק כדי ללמוד בו עיצוב גרפי? תודה רבה רבה!

באיזה אזור בארץ את רוצה ללמוד?

באזור המרכז

גרפיקה במרכז

רציתי לחזור ולהדגיש גודל המקום בו תלמדי אינו קובע אלא רמתו ואורך הלימודים. ברור מאליו שהכשרה ארוכה ומעמיקה יותר , נותנת יותר כלים ואפשרויות. בין המקומות המכשירים לגרפיקה באזור תל-אביב: מימד 5605698 אורט קריירה 1800226020 סיון 9791598- גרפיקה ממוחשבת דורשת ידע מוקדם במחשב האוניברסיטה הפתוחה 6404040 - כנ"ל סיון 9791598- כנ"ל. חשוב להדגיש- אנחנו לא ממליצים על מקומות לימוד כדי למנוע חשש ששקולים זרים מנחים אותנו במתן ההמלצות. אנחנו נותנים מידע. חשוב שתבקרי במקומות הלימוד, תשוחחי עם תלמידים ותשמעי ממקור ראשון על התוכנית.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר