מדעי המוח

שלום! אני מעוניינת ללמוד "מדעי המוח" . תקן אותי אם אני טועה- אונ, תל-אביב ובר-אילן הן האופציות היחידות שלי. הבעיה היחידה שמטרידה אותי בהקשר ללימודי התחום היא- רמת הלימודים. בתיכון הגברתי פסיכולוגיה ולא היתה לי שום נגיעה בביולוגיה, פיסיקה או כימיה. מבחינת הדרישות אני מתאימה ללימודי המקצוע והתחום מאוד מעניין אותי. כמה מרכזיים למודי המדעים המדוייקים בלימודי המוח? מה אחוז הנשירה מהלימודים לאחר השנה הראשונה? מהו האופי הכללי והחברתי של לימודי המוח?

מכון הדסה: מדעי המוח

ראשית אכן ניתן ללמוד תחום זה בבר-אילן ותל-אביב. ניתן ללמוד גם בעברית- תחת הכותרת פסיכוביולוגיה. בהחלט נדרש רקע מדעי. ראי למשל את הדרישה בבר-אילן. עם זאת,ף ניתן להשלים ידע זה בקורסי קיץ לפני תחילת הלימודים שהאוניברסיטאות מקיימות. מכון הדסה ליעוץ בבחירת מקצוע ת"ד 1406 ירושלים 91013 רח שטראוס 24 טלפון 6244344 02 פקס 6221287 02 מדעי המוח אונ' בר-אילן, פקולטה למדעי החיים, רמת גן כתובת: רמת גן 52900 טלפון:03/5318520 מועד הרשמה: 28.2.01 - 7.1.01 ההרשמה נמשכת כל עוד יוותרו מקומות פנויים. מועד תחילת הלימודים: 21.10.01 גובה שכר לימוד: 10,785 ש"ח צמוד נכון ל- תשס"א משך הלימודים: שלוש שנים שעות לימוד: בשעות היום. פרטים נוספים בחוברת "פרטים מידעיים". דרישות מוקדמות: תעודת בגרות+ פסיכומטרי ארצי תעודה בסיום: תואר ראשון B.SC במדעי המוח. טעון אישור המועצה להשכלה גבוהה. תנאי קבלה: תנאי קבלה כלליים לתואר הראשון: תעודת בגרות. בחינה פסיכומטרית ארצית. ובנוסף תנאי קבלה של החוג. מידע נוסף ראו בשנתון הפקולטה, ובחוברת פרטים מידעיים. סיכויי קבלה: הציונים שלהלן נותנים מושג כללי ולא מחייב אודות סיכויי קבלה בהתאם לממוצע הבגרות והציון הפסיכומטרי: בגרות - 97 ופסיכומטרי - 670 עדיפות לבעלי 9 יח"ל מדעיות לפחות בתעודת הבגרות!!!!. תוכנית לימודים: תואר ראשון - מדעי המוח - לימודים בין-תחומיים. טעון אישור המועצה להשכלה גבוהה. לתואר הראשון B.SC מוצעות שתי תוכניות לימודים שונות: א. תוכנית ב"מדעי העצב וההתנהגות", המשלבת לימודים על גוף האדם בדגש על פיזיולוגיה, תפקודי מוח ומערכת העצבים, עם חקר התנהגות, חשיבה, למידה וזיכרון, רגש, תפיסה ושאר תפקודי המוח. לסטודנט ינתן בסיס חזק במדעים אלו ורוב קורסי הבחירה יהיו גם כן בתחומי ה"גוף והנפש", כולל סמינריונים ייחודיים לסטודנטים בתוכנית. ב. תוכנית לתואר הראשון "מדעי המוח בהקשר הקוגניטיבי והחישובי", משלבת לימודים על תהליכי חשיבה, קבלת החלטות, למידה, זכרון ועוד תהליכים קוגנטיביים שבשליטת המוח, עם לימודים מרוכזים במתמטיקה, מחשבים ובינה מלאכותית. המטרה היא השגת שליטה בשני תחומים אלו על מנת לפתח יכולת הבנה וחקר של תהליכי החשיבה השונים. לסטודנט יינתן בסיס חזק במדעים אלו ורוב קורסי הבחירה יהיו גם כן בתחומי "החישוב והחשיבה". התואר שיינתן יהיה "בוגר אוניברסיטה במדעי המוח". מידע נוסף (מלגות, מעונות וכו'): מילגות - מוענקות על סמך הישגים לימודיים ומצב כלכלי . מעונות - מספר המקומות מוגבל ביותר (המעונות מתנהלים כמסגרת דתית מחייבת) . קו מידע טלפוני - 03/5318887 . אתר באינטרנט: www.biu.ac.il/info נכון ל- תשס"ב אין בידנו נתונים על נשירה והאוניברסיטאות אינן נוטות לפרסם נתונים כאלה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר