תלמיד תיכון באו"פ

אני תלמיד תיכון שבמקביל לומד קורסים באו"פ ותוך חצי שנה (בהנחה שאני אעבור את הקורסים) יהיה בידי רבע תואר (אני עולה לי"א) הייתי רוצה לדעת את משתלם לי לרוץ ולקחת הרבה קורסים בניסיון לסיים את התואר באו"פ (גם אם זה כולל דחיית שירות צבאי) או שעדיף לי להמשיך לאט ואחרי הצבא להעביר את הקודות זכות שצברתי לאוניברסיטה אחרת. קחו בבקשה בחשבון בתשובתכם, את רמת האוניברסיטה (כלומר אם לסיים באוני' ת-א או בעברית נחשב יותר מהאו"פ), וכן אם לא יהיה לי הפסד של נקודות זכות שכבר קיבלתי. (אני מסתדר עם לחץ הלימודים בתיכון, אני יודע איך לחלק את הזמן ואני נזהר לא לפגוע בציונים של מקצועות התיכון ובבגרויות) בתודה מראש

ראשית, כל הכבוד!

אם אתה מצליח בכל המשימות וגם להנות מהחיים אז באמת כל הכבוד! אתה אומר "אני מסתדר עם לחץ הלימודים בתיכון, אני יודע איך לחלק את הזמן ואני נזהר לא לפגוע בציונים של מקצועות התיכון ובבגרויות)", ונראה שהתשובה טמונה במשפט זה. אם אתה מסתדר עם כל המשימות, לא מרגיש לחוץ מדי וטוב לך עם הסדור הזה אין סיבה שלא להמשיך בו. מה שחשוב בעיני הוא שלא תהפוך זאת למרוץ אחר התואר ותעמיס על עצמך יותר מדי- גם כדי לא לפגוע "בבגרויות", וגם כדי שישאר לך פנאי לדברים נוספים כמו חברים ובילויים. לא ציינת איזה תחום אתה לומד,ולכן קצת קשה לענות ספציפית, אבל בכללי התואר של הפתוחה בהחלט מוכר ומכובד. שאלה שונה לחלוטין היא השאלה אם לדחות את השרות הצבאי. האם הכוונה באמת לדחיית שרות או פניה למסגרת העתודה האקדמית? לגבי דחית שרות- אם מדובר בדחיה לזמן לא ארוך- חצי שנה או שנה ניחא. אם מדובר בדחיה ארוכה יותר, יהיו כאלה שיאמרו לך שדחיה כזו כבר יכולה להפוך למעיקה כשתרשת אם חברה שהם לא מהמחזור שלך ובני גילך. אין פה תשובה נכונה חד-משמעית. עליך לשקול איך אתה תרגיש בסיטואציה כזו. באשר לעתודה- הנושא שנוי במחלוקת, ולרבים יש טענות נגד המסגרת הזו (כדאי לך אולי להכנס לפורום עתודה כאן בוואלה). התשובה כאן קשורה מאד לתחום שנלמד, ואותו כאמור לא ציינת.

תודה

שכחתי לציין שאני לומד במסלול מדעי המחשב
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר