לימודים ספרות בארה"ב

שלום, סיימתי השנה לימודי ספרות כללית באוניברסיטת תל אביב והייתי רוצה להמשיך ללמוד בחו"ל. ניסיתי להיכנס לאתרי אוניברסיטאות בארצות הברית אבל לא הצלחתי להבין שם שום דבר. אז קודם כל הייתי רוצה לדעת אם יש ספר - בעברית או באנגלית, עדיף עברית - אשר מפרט על האוניברסיטאות בארה"ב, אפילו לא מהשנה. שנית, שאלה חשובה שמציקה לי: שמעתי שבארה"ב הלימודים, לפחות למדעי הרוח, אינם נחלקים לתואר שני ושלישי אלא שיש מסלול אחד ארוך הכולל את שניהם. האם זה נכון? האם ישנה אפשרות ללמוד שם רק תואר שלישי ואת השני בארץ? ולבסוף: מהו שכר הלימוד הממוצע חשנה בחו"ל? תודה רבה

תואר שני בארה"ב

בחלק מן האוניברסיטאות ישנם מסלולים ישירים לדוקטורט לאחר התואר הראשון, ובחלקם ישנם לימודים לתואר שני. בהרבה אוניברסיטאות שתי האפציות מוצעות: מסלול לתואר שני, או ישיר לדוקטורט. ניתן אמנם ללמוד לתואר שני כאן, ולהמשיך שם לתואר שלישי, אבל בד"כ זה לא כדאי, כיון שתואר שני בארץ כרוך בשתי שנות לימוד, ושם ישנן תוכניות של שנה למסטר. לא ידוע לי על ספר בעברית אבל מידע באנגלית תוכל למצוא בספרית שגרירות ארה"ב בתל-אביב. שכר הלימוד מצוין באתרים של האוניברסיטאות. הנה למשל של אוניברסיטה אחת נחשבת שנותנת לך גם הערכה של כלל ההוצאות הצפויות לך בשנה- אוניברסיטת ברקלי בקליפורניה.

והנה עוד דוגמא מהחוף המזרחי

NYU- אוניברסיטת ניו-יורק, פרטית, נחשבת ויקרה. ברב אתרי האוניברסיטאות יש מנוע חיפוש. הקלד TUITION ןתגיע לשכר לימוד והוצאות משוערות. בהצלחה!

ואפשר גם בזול...

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר