מתלבט בין לימודי מתמטיקה לסטטיסטיקה

מתלבט בין לימודי מתמטיקה וסטטיסטיקה - באונ' חיפה. אני מתלבט בין לימודי מתמטיקה לסטט' לתואר ראשון: (שאלתי חבר'ה וה"המלצות" שלהם היו כאלה, בערך) * נאמר לי שמתמטיקה קשה יותר ללימוד מסטטיסטיקה. (נכון?/לא נכון?) * נאמר לי שמתמטיקה=עיונית יותר וסטטיסטיקה=מעשית יותר וקשורה יותר ליישומים מעשיים. * נאמר לי שהתעסוקה אחרי לימודי מתמטיקה טובה יותר (בעיקר בהייטק) -ואילו אחרי לימודי סטטיסטיקה "אין לי מה לחפש" בהייטק ובכלל השוק לא צריך סטטיסטיקאים אלא מתמטיקאים ולכן אין מה להתלבט. - האם כל השמועות והעצות הללו נכונות? אני יכול להתקבל לשניהם - אבל מתלבט בעיקר בקשר למה לעשות לאחר גמר הלימודים... (לא רוצה להצטער על 3 שנים בגלל בחירה טפשית) *** דבר אחרון, האם יש מידע ספציפי לגבי אונ' חיפה בתחום (בסגנון: אל תתקרב שם לסטט' ו/או מתמ' כי ... או להיפך! וכו') תודה.

מתמטיקה וסטטיסטיקה

* נאמר לי שמתמטיקה קשה יותר ללימוד מסטטיסטיקה. (נכון?/לא נכון?) נכון בעיני רבים. * נאמר לי שמתמטיקה=עיונית יותר וסטטיסטיקה=מעשית יותר וקשורה יותר ליישומים מעשיים. בהכללה נכון. * נאמר לי שהתעסוקה אחרי לימודי מתמטיקה טובה יותר (בעיקר בהייטק) -ואילו אחרי לימודי סטטיסטיקה "אין לי מה לחפש" בהייטק בהי-טק יש יותר מקום למתמטיקאים מסטטיסטיקאים. ובכלל השוק לא צריך סטטיסטיקאים אלא מתמטיקאים ולכן אין מה להתלבט. יש יותר בקוש לבוגרי מתמטיקה. הלימודים בחוג למתמטיקה באוניברסיטת חיפה מאפשרים שילוב עם סטטיסטיקה. אם סטטיסטיקה גם מענינת אותך תוכל ללמוד את השילוב, ולראות לאחר התואר הראשון לאן אתה רוצה לפנות. ראה את תוכנית הלימודים: תוכנית לימודים בחיפה: החוג למתמטיקה דו-חוגי וחד-חוגי - תואר ראשון. מטרת החוג היא להקנות לתלמיד ידע מעמיק בשטחי המתמטיקה הטהורה והיישומית, עם אפשרות התמחות במדעי המחשב, תוך שימת דגש על פרקים חדשים ועל יישומיהם. החוג מכשיר את תלמידיו לקראת לימודים לתארים גבוהים, לתפקידי הוראה, ולעבודת מחקר ופיתוח (מו"פ) בתחומי המתמטיקה העיונית והשימושית, תוך אפשרות לשלב מתמטיקה ומדעי המחשב. הלימודים בחוג למתמטיקה מתנהלים במסלולים הבאים: א. מסלול חד-חוגי במתמטיקה טהורה: מסלול זה מיועד לתלמידים המעוניינים בלימודים מתקדמים במתמטיקה או בהוראת המתמטיקה. המסלול הוא בסיס לימודי מתמטיקה טהורה ושימושית לתארים שני ושלישי ולעבודת מחקר בתחומים אלה. ב. מסלול חד-חוגי במתמטיקה עם לימודי מחשב: מסלול זה משלב לימודי מתמטיקה עם מדעי המחשב ומתמטיקה שימושית. מסלול זה מיועד לתלמידים המעוניינים בעבודה בתעשיות עתירות-ידע או במכוני מחקר - עבודה הדורשת שילוב של ידע במתמטיקה ובמדעי המחשב. בוגרי מסלול זה, הפונים לחינוך, יכולים לקבל גם הסמכה ללמד מדעי המחשב. ג. מסלול חד חוגי במתמטיקה ויישומיה לטכנולוגיות עתירות מדע - חד חוגי. ד. מסלול דו-חוגי המשלב לימודי מתמטיקה (ללא מדעי מחשב) עם לימודים בחוג אחר (כגון סטטיסטיקה, כלכלה וכו'). מסלול זה מיועד לתלמידים המעוניינים בשילוב ידע מתמטיקה עם ידע בתחום אחר במדעי החברה או הרוח. תלמידי המסלולים החד-חוגיים לומדים את לימודי שנה א' במשותף והקבלה למסלולים השונים בשנה ב' נעשית על פי יכולת הקליטה של כל מסלול כפי שהיא תוגדר ע"י החוג ובהתאם להישגיהם הלימודיים של התלמידים בקורסים של שנה א'. החוג לא מתחייב להבטיח לכל תלמיד את המסלול המבוקש על ידו. אם אתה רוצה להשתלב בהי-טק, עדיף המסלול מתמטיקה ומדעי המחשב.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר