רוצה לעבור להוראה

יש לי כיום תואר בתקשורת ואני רוצה לעבור לתחום ההוראה בין היתר כדי לאפשר לעצמי חיים מקצועיים במקביל לניהול משפחה וגידול ילדים. עדיין לא החלטתי אם ללכת לכיוון הגיל הרך או כיתות גבוהות יותר. אני בוחנת כל מיני תוכניות ורציתי לקבל מידע לגבי התכנית שמוצעת כאן  האם מדובר בתכנית לימודים איכותית עם מרצים טובים? האם תואר ראשון בתקשורת נותן לי נקודות זכות מבחינת קורסים שיהיה אפשר לוותר עליהם בחלק מהתוכניות או שיש צורך בתואר ראשון זהה לחלוטין לתחום שבו רוצים להוציא את התעודה?אשמח למענה

במכללות להוראה מכשירים מורים ליסודיים וחטיבות ביניים. בהתאם למסלול שתבחרי במכללה תוכשרי להוראה לשכבת גיל מסוימת ולתחומי הוראה מסוימים. לא בהכרח בתחום התואר שלך. הפטור מקורסים על בסיס לימודים קודמים הוא בהתאם לתוכנית שתבחרי ועד כמה יש בה קורסים חופפים לאלה שלמדת. ההחלטה על פטור מקורס קשורה גם לציון שקבלת בעבר באותו קורס. אם הציון אינו גבוה עשויים לדרוש ממך לחזור עליו.

תחום ההוראה ביסודי אינו מחייב תואר בתחום ההוראה.באוניברסיטאות מכשירים מורים לחטיבה העליונה. שם נדרש תואר ראשון בתחום אותו תרצי להורות.

אני נמנע מהבעת דעה על מוסדות לימוד, וממליץ לך לבקר במוסד , לשוחח עם תלמידים הלומדים בו, וכך לשמוע ממקור ראשון על טיב המוסד והמסלול.

איך זה שיש אנשים שסיימו תואר ומלמדים בבי"ס מבלי תעודת הוראה? כבר שמעתי על כמה כאלו... הייתכן?

רק באופן זמני כממלאי מקום.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר