איך אפשר לצאת מהתלות של ההורים כשאתה סטודנט???

זו בעיה ממש קשה ואני לא רואה שיש מוצא מזה. אני רואה את אחותי לומדת  ונעזרת המוןןןןןןן בהורים ואני ממש נלחצת מלהתחיל ללמוד בגלל זה. גם בגלל שאני אוסיף עליהם עוד עומס.

במדינה הזאת - אי אפשר!

התקופה הזאת שאתה סטודנט היא מאוד קשה אבל בסופו של דבר היא עוברת. אם זה לגיטימי מצד ההורים לעזור זה מצויין כי מאוד קשה לשרוד לבד ולהצליח בלימודים. את תמיד יכולה לדבר עם ההורים על זה ולראות מה קורה וגם אולי לחכות קצת עם הלימודים ולחסוך כסף שיקל עליך בהמשך. וכן, במדינה הזאת זה באמת קשה...

מדובר בשכ"ל של מכללה פרטית או שכ"ל כמו באוניברסיטה/ מכללה ציבורית?

אני מבינה שעוד לא התחלת ללמוד? 

אם מדובר שבכ"ל אוניברסיטאי:

אז את יכולה לעבוד במשרה מלאה ולחסוך כסף בשנה אחת לכל שלושת השנים. גם מגיע מענק מהצבא.

שנת לימוד עולה 9000~ ש"ח באוני' או במכללה ציבורית.זה אומר שאת צריכה 6 משכורות= 6 חודשים של עבודה במשכורת 5000 ש"ח. כלומר שבשנה אחת את סוגרת את העלות.

וזה לא בושה לגור בבית בזמן הלימודים אם זה אפשרי ולפעמים גם עדיף על דירה עם שותפים.

בשנת הלימודים הראשונה לא מומלץ לעבוד זו השנה הכי קשה אך משנה ב' ואילך תוכלי לסדר לך מערכת ויש המון עבודות לסטודנטים שייתנו לך רק דמי כיס לביזבוזים  אך לא לתשלום שכ"ד , מגיעים בד"כ לשכר של 2000-3000 ש"ח בחודש.

אם את הולכת על מכללה פרטית זו בעיה רצינית, אני הייתי מוותרת ומנסה לשפר את עמדתי להגיע למקום ששכר הלימוד בו לא יקר.

בתור סטודנטית אני יכולה להעיד על עצמי שאני גם עובדת ומרוויחה לא רע ועדיין חייבת את העזרה של ההורים, גם בתשלום ללימודים וגם בעזרה של שכ"ד.. לא חושבת שהייתי מצליחה להסתדר בלעדיהם.

זה עצוב, אבל זה המצב..

בעקרון האחים הגדולים שלי עשו את זה (בתקופות קצת אחרות כי עם כל הכבוד קרה פה הרבה בקצת שנים האחרונות) והצליחו בכוחות עצמם אבל הם חסכו לפני כן בטירוף ובגלל זה התחילו ללמוד גם בגיל 24, 25, ובמהלך כל התואר עבדו, אחותי הגדולה פרסה בגלל זה את התואר לחמש וחצי שנים. ולצערי זו האלטרנטיבה למי שלא גר עם ההורים או לא יכול להיעזר בהם ובעיני זה בושה! כי אין שום סיבה שסטודנט צריך להרגיש שהוא ברמה הכי נחותה שיש כי הוא סטודנט!

מסכים עם עמיתי.... לא קל וכן כדאי לחסוך קצת לפני שמתחילים ללמוד כדי להקל על עצמך. מה שעוד כדאי למצוא גם בנק שידע לתמוך ולתת תנאים שיעזרו, אני הייתי בבנק שכל דבר איתו היה קושי

לא הייתי ממליצה להיעזר בבנקים! אח"כ נתקעים עם כל ההלוואות והריביות.

מה כן?- יש מלגות לפי מקום מגורים, לפי עדה, לפי מצב סוציואקונומי צריך להתעניין בעירייה של מקום מגורים.

יש מלגות לפי תחומי לימוד כמו במפעל הפיס.

ויש את פרוייקט פר"ח שבו חונכים ילד תמורת מלגה.

אפשר גם לתת שיעורים פרטיים. בביבי סיטר וכו'...

וכמובן למה לא לנצל את המענק מהצבא?

מענק מהצבא בדר"כ הולך על פסיכומטרי ואז לא נשאר הרבה (אם בכלל)

הלוואה מהבנק גם אני לא הייתי לוקחת בשביל הלימודים אבל עזרת ההורים זה בהחלט הדבר הכי מועיל במדינה הזאת שלא מכבדת מעמד של סטודנט ולא מאפשרת לו להתפרנס ולקבל יחס שווה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר