דילמה

ד"ר גרתי שלום וברכה. אני ניצבת בפני דילמה רצינית ואשמח לשמוע מה דעתך בנושא. באוגוסט האחרון סיימתי את לימודיי לתואר ראשון בחינוך באחת האוניברסיטאות בארץ. החלטתי כי איני רוצה לעסוק במקצוע החינוך כיוון שהתנסיתי בכך פעמים רבות והגעתי למסקנה כי זה לא בשבילי. חיפשתי אחר מקצועות שעשויים להתאים לי במשך זמן רב. רציתי מאוד בעבודתי לטפל בילדים. עקב כך החלטתי לגשת ללימודי ריפוי בעיסוק שעשוי לתת מעמה לצורך זה. התחלתי ללמוד השנה לתואר ראשון בריפוי בעיסוק באחת האוניברסיטאות בארץ. כעת- כחודש לאחר תחילת הלימודים אני חשה כמעין חנוקה ומותשת.התואר כולל לימודי מדעים רבים וקשים. אני חשה כי אין לי כח עוד לשבת ללמוד בכיתה ולבצע את המטלות הלימודיות וזאת אעפ"י שקיבלתי פטור מכמה קורסים על סמך לימודים קודמים. כעת, עומדת בפניי ההתלבטות מה לעשות? האם להישאר או לעזוב? השיקולים בעד להישאר: - מצאתי עניין בלימודי ריפוי בעיסוק וזה עשוי לענות על הצורך שלי להיות מטפלת. - עסקתי בעבר במקצועות שונים, כגון: בחינוך , בעבודות משרדיות ולא מצאתי בהם עניין אלא שיעמום. השיקולים לעזיבה הם: - הלימודים, ובעיקר לימודי המדעים, מאוד קשים. - התואר מאוד ארוך ואינטנסיבי ואני מפחדת שיגיע רגע שבו "אשבר" ולא אהיה מסוגלת להמשיך. - בסוף התואר יש לעבור מבחן ממשלתי להענקת רישיון לעסוק במקצוע, - אני לא מסוגלת לעבוד עם אנשים קטועי ידיים או רגליים או בעלי עוויתיות פנים או מצוקות נפשיות אלא מטרתי היא לטפל בעיקר בילדים. ד"ר גרתי, אשמח לשמוע מה דעתך בנושא. במידה ואחליט לעזוב, תעמוד בפניי דילמה נוספת- אני לא יודעת במה לעסוק כיוון שאני לא מצליחה למצוא עניין בתחומים רבים. מאוד חשוב לי לעבוד בעבודה קבועה שאוהב אותה ובעלת משכורת סבירה ולא לעבור כל רגע מעבודה אחת לשנייה עקב חוסר עניין ושעמום. בתודה מראש, נועה

טיפול בילדים

נראה שפעמיים בחרת בתחומי לימוד שאיכזבו אותך (חינוך, ריפוי בעיסוק) . לאור זאת כדאי לך לשקול פניה ליעוץ תעסוקתי, ולהעזר באיש מקצוע בהחלטה. באשר לריפוי בעיסוק- את כותבת שהלימודים המדעיים אינם לרוחך, וקשה מזה שאינך רוצה לעבוד " עם אנשים קטועי ידיים או רגליים או בעלי עוויתיות פנים או מצוקות נפשיות " . אז מי כן רצית לעבוד? ככלות הכל מרפאה בעיסוק אינה מועסקת בטיפול בילדים "רגילים". גם לא ברור למה בסופו של דבר את מתכוונת במונח "טיפול בילדים". מה התפקיד שאת מדמיינת? לאיזה מין תפקיד היית רוצה להגיע?
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר