שאלה נוספת על הייטק

שלום שוב ד"ר יקר, אם אני רוצה להיכנס לתוך עולם ההיי טק איזה תואר לדעתך הוא המשתלם והכדאי ביותר בסופו של דבר, גם מבחינת קידום וידע מקצועי- הנדסת חשמל, הנדסת תוכנה או מדעי המחשב? שוב תודה מראש

הייטק

הנדסת תוכנה או מדעי המחשב- אין הבדל של ממש. השניים דורשים כישורים דומים, ומאפשרים קידום במידה שווה כמעט. יש המעריכים שישנו יתרון קל לבוגר הנדסת תוכנה ממוסד נחשב. הנדסת אלקטרוניקה- דורש כישורים שונים מהקודמים, והבחירה צריכה להיות בהתאם לכישוריךומידת הענין בכל תחום, בהתאם גם תהייה הצלחה רבה יור באחד התחומים.

שלום דוקטור. אילו כישורים דרושים למהנדס אלקטרוניקה בכדי שיאהב את זה?

הנדסה

כישורים הם ערובה לכך שתוכל ללמוד ולעסוק בהצלחה, עקרונית, בתחום. הם אינם ערובה לאהבה. אהבה תלויה בעוד גורמים כמו תחומי ענין. כישורים הנדרשים ממהנדסים: צריך להבחין בין הכשרים הנדרשים מסטודנט להנדסה , לבין אלה הנדרשים ממהנדס. הסטודנט נדרש בעיקרו של דבר לגלות כישורי חשיבה ולמידה טובים- יכולת חשיבה לוגית-אנליטית גבוהה, יכולת חשיבה מספרית גבוהה, ובחלק מהתחומים יכולת תפיסת צורות טובה. כדי להצליח בלימודים נדרשת יכולת ריכוז טובה. מהנדס חייב לגלות ענין בתחום הטכנולוגי ולהיות מעונין ובעל יכולת לרכוש ידע בתחום זה ובתחום של מדעי הטבע הקשורים למקצועו. הוא נדרש לכושר חשיבה לוגי-אנליטי ויכולת הפשטה על מנת שיוכל לנתח את הבעיות בפניהן הוא עומד ולהתוות דרך לפתרונן.בחלק ניכר ממקצועות ההנדסה נדרשת תפיסת צורות טובה. הוא חייב להיות בעל יכולת ארגון ותכנון עבודה לעתיד תוך חזיית תקלות אפשריות ודרכי פתרונן, בעל יוזמה אישית ונכונות להתאים עצמו לשינויים. בתפקידי מחקר ופיתוח נדרשת יצירתיות וכן יכולת לתכנן לארגן, ולדייק בפרטים. על המהנדס לפתור בעיות בלתי שגרתיות, ליטול על עצמו אחריות ולהיות מסוגל לקבל החלטות. פרוייקטים רבים בתחום הטכנולוגי דורשים עבודת צוות של מספר מהנדסים, וכיום הולכת ומתפתחת המגמה לפיתוח פרוייקטים אינטרדיסציפלינריים, דהיינו כאלה המשלבים עבודת צוות של מהנדסים מתחומי הנדסה שונים, אי לכך נדרש המהנדס להיות מסוגל לעבוד בצוות ולהיות בעל כישורי תקשורת בינאישיים. התקדמותו של מהנדס כרוכה בדרך כלל בעבודה ניהולית הדורשת כשרים ניהוליים, סמכותיות ויכולת מנהיגות. הוא חייב להיות בעל אופקים רחבים, יצירתי, בעל עין חדה וסקרנות ויחד עם זאת מסוגל לרדת לפרטים. עקב ההתפתחות המתמדת והמהירה במקצוע חייב מהנדס החשמל והאלקטרוניקה ללמוד ולעדכן את ידיעותיו במשך כל שנות עבודתו, וכן להיות מוכן לקבל שינויים הנובעים מקצב ההתפתחות הדינמית של התחום. שליטה בשפה האנגלית הכרחית, שכן ספרי הלימוד והעתונות המקצועית, ספרי ההוראות לשימוש בציוד כתובים באנגלית, וכן לקיום קשר עם עמיתים למקצוע ברחבי העולם. לעוסק בפיתוח ומחקר צריכה להיות נכונות לדחות סיפוקים היות והעבודה על פרויקטים נמשכת לעתים זמן ממושך. ברוב המפעלים נחוצה יכולת לעבוד בלוח זמנים לחוץ במצב של מתח, ונכונות לעבוד מעבר לשעות הקבועות.

ביקוש

היכן הביקוש גבוה יותר- בתחום של מדעי המחשב/הנדסת תוכנה או בתחום הנדסת אלקטרוניקה?
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר