פסיכומטרי בסוף י''א

אני תלמיד כיתה י''א והציעו לי לעשות קורס פסיכומטרי של לחמן בקיץ. השאלה שלי היא האם זה מומלץ? מה היתרונות והחסרונות ומה קורה אם אני נכשל?

פסיכומטרי

איני חושב שמומלץ להבחן בסוף יא'. ניתן לגשת לבחינות חוזרות בקצב של פחות משנה, והציון בבחינה הטובה מכולן הוא הקובע. יא' זה מוקדם מדי לטעמי.

זה לא ממש י''א

זה תחילת י''ב למרות שזה לא כ''כ משנה. אולי זה כדאי כי יש כבר את החומר בראש של אנגלית ומתמטיקה וזה חוסך ללמוד שוב הכל מחדש לא? (ויש גם את הקטע של העלות שזה 1300 במקום 5000 למרות שזה לא מה שמשנה) על כל מקרה, למה את חושב שזה לא כדאי?

פסיכומטרי

על פי נתוני מחקר של המרכז הארצי לבחינות והערכה, הציון הממוצע לגילאי 18 נמוך מזה של בני 20-25.ראה טבלה מצורפת. ישנם הסברים שונים לכך, החל במוטיבציה שונה בגילאים שונים, בשלות, ועוד.
609552443.pdf
הפסיכומטרי וגיל
(133.66 KiB) עדיין לא הורד

פסיכומטרי בסוף י''א

אני תלמיד כיתה י''א והציעו לי לעשות קורס פסיכומטרי של לחמן בקיץ. השאלה שלי היא האם זה מומלץ? מה היתרונות והחסרונות ומה קורה אם אני נכשל?

לא מומלץ

יתרונות: 1.כמו שאמרת החומר עדיין טרי. 2.עלות נמוכה(יחסית) 3.אפשרות ללמוד עם אותם תלמידים מהכיתה/שכבה כך שאפשר לתרגל ביחד. חסרונות: 1.זה במקביל ללימודים כך שזה לחץ כפול. 2.הפסיכומטרי תקף ל7 שנים ואם ניקח בחשבן שאתה צריך להתגייס(3 שנים)+אפשרות שתחתום קבע+אפשרות שתרצה לטייל קצת לפני הלימודים והופ הפסיכומטרי כבר לא תקף... 3.בד"כ כאשר העלות של הקורס נמוכה כך גם ההשקעה של המכון מבחינת ספרים,מדריכם ועוד. 3.אני מניח שאתה עדיין לא יודע מה אתה רוצה ללמוד כך שאתה לא יודע כמה אתה צריך להשיג.ולך תדע מה יהיו הדרישות בעוד 3 שנים. 4.יכול ללהיות שיבטלו אתהפסיכומטרי בעתיד... זה פחות או יותר היתרונות והחסרונות.לשיקולך פורים שמח!

האם הפסיכומטרי יכול להועיל לי בצבא?

פסיכומטרי

על פי נתוני מחקר של המרכז הארצי לבחינות והערכה, הציון הממוצע לגילאי 18 נמוך מזה של בני 20-25.ראה טבלה מצורפת. ישנם הסברים שונים לכך, החל במוטיבציה שונה בגילאים שונים, בשלות, ועוד.

לדעתי מומלץ, אך תלוי בך

לגבי הממוצע שנמוך יותר בנבחנים צעירים - אחד ההסברים האפשריים הוא בכך שחלק גדול מנבחנים עושים את המבחן יותר מפעם אחת, ובממוצע זה מעלה את הציון. נבחנים צעירים באים למבחן כולם בפעם הראשונה, ולא פלא שממוצע נמוך יחסית. סביר להניח כמובן שיש גם סיבות אחרות. יש יתרונות בולטים באפשרות לעשות מבחן כבר בכיתה י"ב: זו אפשרות כבר בשלב זה להיחשף למבחן ולדעת סדר גודל של ציון שלך. אח"כ תוכל לשפר אם צריך (וזה כבר לא יהיה בפעם הראשונה בשבילך), ככה תדע לאילו תחומים יש לך סיכוי להתקבל ולאילו לא, האם יש צורך לשפר בגרויות בעתיד וכו'. אם תתחיל לעשות זאת בשלב מתקדם, זה יכול לגרום לאיבוד זמן. אולי כבר הפעם תקבל ציון מספיק ולא יהיה לך בעתיד כאב ראש. ציון פסיכומטרי תקף לפחות 7 שנים, אבל ברוב המוסדות להשכלה גבוהה הוא תקף ל-10 שנים ולפעמים אף יותר. כמובן שאם יש לך תוכניות ללמוד בעוד זמן רב מאוד, אז אין טעם לעשות פסיכומטרי עכשיו. החסרון העיקרי לדעתי - העומס שנוצר לך והסיכוי שזה יפגע לך בציוני בגרות. וזה כבר אתה צריך להחליט עד כמה זה יעמיס עליך באמת ועד כמה יהיה לך קשה לעמוד בעומס הנוצר. בהצלחה! 2) אולי

הי

מניסיון שלי זה מאוד תלוי בך, ביכולות הלימודיות שלך וברצון שלך לשבת ולהקדיש מזמנך הפנוי. זו תקופה מאוד לא קלה, אבל היא אפשרית אם מאוד רוצים. בכל מקרה אני ממליץ לך להכנס ללינק שאני מצרף כאן ולבדוק אולי את זכאית להקלות בפסיכומטרי.

בהצלחה!

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר