חשבונאות וכלכלה/ מדעי המחשב

שלום, רציתי להביע את הערכתי על העבודה הנפלאה שלך בפורום, התשובות שלך מממש מחכימות! אני שואלת עבור קרוב משפחה. הוא מעונין להתחיל ללמוד לתואר ראשון באו"פ. הוא עבר יעוץ תעסוקתי ועבר את מבחן תי"ל. אמרו לו שמתאים לו להתעסק בניהול רשתות במחשבים או בחשבונאות. השאלה היא כזו, הוא לא השקיע הרבה במתמטיקה בעברו. והמושגים שלו הם די בסיסיים. אבל- הוא מאוד חכם ואינטליגנט ומוכן להשקיע. ולהכנס לחומר ברצינות. וגם הוא יתחיל בקורס בסיסי של מתמטיקה. השאלה היא מה עדיף מבחינתו, מדמ"ח או חשבונאות. באיזה תחום הלימודים קשים יותר? האם הלימודים בשיטת האו"פ קשה יותר בתחום מדמ"ח מאשר באוניברסיטה סגורה? מבחינת שכר בשוק- מה עדיף? במקרה ויחליט על תחום החשבונאות, איזה תואר מבוקש יותר: כלכלה. או חשבונאות וכלכלה? תודה רבה. ויום נעים.

מה עדיף מבחינתו?

שימי לב! את מתייחסת לכך שהומלץ לו ללמוד ניהול רשתות ובהמשך מתייחסת למדעי המחשב. ניהול רשתות נלמד בקורס (לא לתואר אקדמי!) הנחשב "קליל" ביחס לנדרש במדעי המחשב . לימודי מדעי המחשב נחשבים לקשים בהחלט, חלק גדול מהם עיוניים ודורשים חשיבה מספרית ברמה גבוהה.כדי להתמודד איתם לא די בקורס בסיסי במתמטיקה. נדרש ידע ברמה של בגרות 5 יח' במתמטיקה. לימודים בפתוחה נחשבים בעיני חלק מהאנשים קשים יותר, כי עיקרם לימוד עצמי , ללא מסגרת מובנית כמו בשאר האוניברסיטאות. באשר לשאלתך מה מתאים לו יותר- אין לי מושג, ולא יכול להיות מבלי לדעת בצורה מקיפה יותר על כישוריו, צרכיו, אישיותו וכו'. זאת ניתן להשיג רק ביעוץ אישי מקיף, וכדאי לשקול פניה ליעוץ כזה.

תוכל להמליץ לי?

ראיתי בפורום שהמלצת לאנשים באופן פרטי על יעוץ אישי. תוכל לתת לי המלצה?

שלחתי אליך מייל

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר