דירוג מקצועות

ד"ר שלום, בהרבה מודעות דרושים (בעיקר במקומות עבודה ממשלתיים), כתוב שנדרש להיות בעל דירוג מסויים למשל: מח"ר 39-41 או 38-40 וכו'. רציתי לדעת מה פירוש הדירוג הזה? איך מקבלים דירוג? ואיך מתקדמים בסולמות הדירוג? האם זה תלוי בתארים אקדמאיים (אני למשל בעל B.A בפסיכולוגיה, האם מתוקף כך אני זכאי לדירוג מסויים)? תודה.

דרוג המח"ר

מדובר בדרוג לצורכי שכר ולא דרוג מקצועות. האקדמאים במקצועות מדעי הרוח והחברה (מח"ר) מאוגדים בארגון אחד. שכרם במיגזר הציבורי נקבע על פי סולם הדרגות של המח"ר. לכל משרה יש מתח דרגות (היינו מדרגה התחלתית ועד לדרגת שיא, זו המשמעות של מה שראית כדרוג 38-42 וכו').העובד מדורג בדרגה מסוימת בהתקבלו לעבודה בהתאם לנסיון קודם אם יש, התואר (ראשון/שני/שלישי) ושקולים נוספים. כבעל תואר ראשון בפסיכולוגיה עליך להיות מדורג בסולם השכר של המח"ר. הדרגה ההתחלתית היא כפי שנקבע לגבי המשרה הספציפית.

שכר לפי דירוג המח"ר

ד"ר שלום, מהו בדיוק סולם השכר לפי דירוג המח"ר? אשמח מאוד אם תוכל לפרסם את טבלת השכר הנ"ל. תודה

שכר

לא אוכל לפרסם לוחות שכר, ובכל מקרה הם חסרי משמעות, כיון שלוחות כאלה מביאים את שכר היסוד בלבד ללא כל תוספות המשנות מאד את השכר.

שלום ד"ר

אני קצת מבולבלת מהדירוגים והשכר. אני כרגע מעומדת לתפקיד בדירוג מח"ר עם דרג 39-41+(100%) .ואיני יודעת איזה שכר אני יקבל... הסתכלתי בטבלאות הדירוג וראיתי שזה אומר שכר בסביבות ה -3000 ש"ח.. האם זה אומר שאת המשכורת שלי לא יחשבו לפי שעות עבודה+ איזשהם תוספות? זאת אומרת, שבמקום חישוב לפי שעות עבודה יהיה לי שכר בסיסי לפי דירוג+ איזשהם תוספות? או שזה שכר לפי דירוג + שכר לפי שעות עבודה? בבקשה תעזור לי להבין כי אני מאוד מבולבלת... תודה.

דרוג המח"ר

איני יכול לדעת כמובן מה הוצע לך, אבל עקרונית כאשר עובד מדורג בדרגה כלשהי בדרוג האקדמאים, הוא יושב על תקן עובד חודשי ולא שעתי. השכר שראית בטבלה הוא שכר היסוד בלבד, עליו מתווספות תוספות שונות, שחלקן סםציפיות למקום העבודה שלך. כך למשל יש תוספת נסיעות, תוספת גמול מקצועי, תוספת השתלמות מקצועית, הוצאות טלפון, הוצאות אחזקת רכב ועוד כהנה וכנהנה, על פי ההסכם הקיבוצי, ומקום העבודה הספציפי. ישנן תוספות הניתנות לאחר מו"מ, כך למשל אחזקת רכב לא בהכרח ניתנת אוטומטית, אלא בהתאם לתפקיד ולדרישה שלך והסכמת המעביד. דרגות 39-41 הן גבוהות יחסית ובד"כ יש בהן תוספות לא מבוטלות.כדאי לברר, ולאחר שאת כבר בתפקיד, לרחרח מה עובדים אחרים באותו מקום מקבלים.

שלום,

מה השכר של דירוג המח"ר 41?

דרוג המח"ר

מדובר בדרוג לצורכי שכר ולא דרוג מקצועות. האקדמאים במקצועות מדעי הרוח והחברה (מח"ר) מאוגדים בארגון אחד. שכרם במיגזר הציבורי נקבע על פי סולם הדרגות של המח"ר. לכל משרה יש מתח דרגות (היינו מדרגה התחלתית ועד לדרגת שיא, זו המשמעות של מה שראית כדרוג 38-42 וכו').העובד מדורג בדרגה מסוימת בהתקבלו לעבודה בהתאם לנסיון קודם אם יש, התואר (ראשון/שני/שלישי) ושקולים נוספים. כבעל תואר ראשון בפסיכולוגיה עליך להיות מדורג בסולם השכר של המח"ר. הדרגה ההתחלתית היא כפי שנקבע לגבי המשרה הספציפית.

דר שלום

אני עובד עיריית נתניה כמפקח על המזרקות בעיר

התקבלתי לתפקיד עם הנדסאי אלקטרוניקה וחשמלאי מוסמך דירוג 39-41 הנדסאים טכנאים

אם אני עושה תואר ראשון בחינוך אני יעבור לדירוג המח"ר

תודה מראש

דרוג המח"ר

דר שלום

אני עובד עיריה

התקבלתי לתפקיד עם הנדסאי אלקטרוניקה וחשמלאי מוסמך דירוג 39-41 הנדסאים טכנאים

אם אני עושה תואר ראשון בחינוך אני יעבור לדירוג המח"ר

תודה מראש

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר