לימודי מזרח אסיה

שלום, אני מתלבטת לגבי בחירת לימודי תואר ראשון. ברצוני ללמוד "לימודי מזרח אסיה" בשילוב עם כלכלה/ יחסים בינלאומיים. כיצד ניתן להשתלב עם תואר מסוג זה בשוק העבודה? תודה.

שלום לך, בתור מישהי שמכירה לא מעט אנשים שסיימו או מסיימים תואר זה...

אני יכולה להגיד לך כמה דברים: תואר במזרח אסיה (עם התמחות בסינית) הוא לא פשוט. המסלול הוא ברובו הומאני. הרבה מאוד חומר קריאה. הרבה שיעורי הסטוריה למיניהם. לימוד שפה חדשה ששונה לחלוטין מכל מה שאנחנו מכירים. אבל למי שאוהב את זה - זאת חוויה. לגבי כלכלה (שזה התחום שלי) קחי בחשבון שזהו תחום ראלי. הרבה מתמטיקה, הרבה חישובים, גרפים, תאוריות כלכליות, סטטיסטיקה וכו'. לא כיף ורוב הזמן גם לא מעניין - אבל כל הזמן קשה. הרבה השקעה, הרבה תירגולים, ומעט ידע פרקטי לחיים... לפי הנסיון שלי רוב האנשים שלקחו את המסלול המשולב "מזרח אסיב וכלכלה" התקשו מאוד באחד מהתחומים - ובסופו ל דבר עזבו אחד מהם. מה לעשות שיש מעט אנשים שטובים גם בתחום הראלי וגם בהומני באותה המידה. למרות שהשילוב הזה הוא מאוד מוצלח (במיוחד עם סינית) ויש לו הרבה דרישה לאור התפתחות השוק בסין ויחסי המסחר של ישראל עימה. לגבי יחסים בינלאומיים - תואר מאוד מעניין, והוא גם הומני אז אמור להשתלב לא רע עם מזרח אסיה. אבל אני לא יודעת עד כמה לתואר כזה תהיה דרישה. אולי עדיף כבר להתמקד אך ורק במזרח אסיה וסינית/יפנית ולהוציא את המירב מהתואר. כך תצאי עם התמחות בתחום מסויים במקום להתפרש על כמה.

מזרח אסיה

החוג אינו מכשיר את בוגריו לעבודה כלשהי ורוב התלמידים באים מתוך סקרנות ללמוד סינית, יפאנית או קוריאנית ולהכיר תחום מעניין שלא נלמד בביה"ס היסודי או התיכון. מקומות תעסוקה נפתחים בפני הבוגרים במשרדי הממשלה, בנציגויות בחו"ל, בחברות מסחריות, ובתיירות שילוב עם כלכלה מגדיל את הסיכוי להשתלב בחברות העוסקות בסחר בינלאומי.

שלום לך, בתור מישהי שמכירה לא מעט אנשים שסיימו או מסיימים תואר זה...

אני יכולה להגיד לך כמה דברים: תואר במזרח אסיה (עם התמחות בסינית) הוא לא פשוט. המסלול הוא ברובו הומאני. הרבה מאוד חומר קריאה. הרבה שיעורי הסטוריה למיניהם. לימוד שפה חדשה ששונה לחלוטין מכל מה שאנחנו מכירים. אבל למי שאוהב את זה - זאת חוויה. לגבי כלכלה (שזה התחום שלי) קחי בחשבון שזהו תחום ראלי. הרבה מתמטיקה, הרבה חישובים, גרפים, תאוריות כלכליות, סטטיסטיקה וכו'. לא כיף ורוב הזמן גם לא מעניין - אבל כל הזמן קשה. הרבה השקעה, הרבה תירגולים, ומעט ידע פרקטי לחיים... לפי הנסיון שלי רוב האנשים שלקחו את המסלול המשולב "מזרח אסיב וכלכלה" התקשו מאוד באחד מהתחומים - ובסופו ל דבר עזבו אחד מהם. מה לעשות שיש מעט אנשים שטובים גם בתחום הראלי וגם בהומני באותה המידה. למרות שהשילוב הזה הוא מאוד מוצלח (במיוחד עם סינית) ויש לו הרבה דרישה לאור התפתחות השוק בסין ויחסי המסחר של ישראל עימה. לגבי יחסים בינלאומיים - תואר מאוד מעניין, והוא גם הומני אז אמור להשתלב לא רע עם מזרח אסיה. אבל אני לא יודעת עד כמה לתואר כזה תהיה דרישה. אולי עדיף כבר להתמקד אך ורק במזרח אסיה וסינית/יפנית ולהוציא את המירב מהתואר. כך תצאי עם התמחות בתחום מסויים במקום להתפרש על כמה.

תודה רבה

הי מעיין 

אם אתה מתעניין בלימודי מזרח אסיה, אני מניח שאתה מתעניין בתרבות ובשפה היפנית. אני לא כל כך יכול לעזור לך לגבי בחירת הלימודים, אבל אני מצרף לך לינק לאתר מעולה לללמוד יפנית. באתר תוכל למצוא מגוון שיעורים מצוינים, שמסבירים היטב את מקור השפה ומלמדים אותה, והכל בחינם!

בהצלחה!  

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: ronmo27
עבור לפורום:
יעוץ ללימודים וקריירה
בחר
בחר