להורים לילדים בני 3 - 4

אני אמא של בר בת 3.5. כמו כל הילדים גם בר תפסה את השפעת העונתית והעלתה חום. עד לפני שבועיים הייתי משכיבה אותה על הברכיים שלי, ותוך דקה של מדידה בטוסיק יודעת מה המצב ובשעת הצורך דוחפת נר פורטה או 2 רגילים. לדעתי הטוסיק זה המקום הטוב ביותר למדוד להם חום ונר זה מוריד החום הטוב והמהיר ביותר. אלא שהפעם החלטתי שבר גדולה וננסה למדוד לה בפה. היו לה רפלקסים של הקאה ומייד ויתרתי. עברתי לבית השחי. המדחום הראה 37.8. נראה לי לא סביר ולקול מחאותיה הנמרצות חזרנו לטוסיק. 39.4 הראה המדחום תוך דקה. נתתי לה נר פורטה וחיבקתי אותה. מה שמעניין אותי זה איך הורים אחרים התמודדו עם הנושא? זה רק אני שנלחצת וצריך סבלנות? לפני שאתן עונות כמה הבהרות: כשבר היתה קטנה היא התכווצה מחום ולכן אני אובססיבית בנושא מדידת חום והורדתו מהר. ניסיתי פעם לתת לה סירופ אבל עד שהוא פעל יצאה לי הנשמה. רכשתי מדחום לאוזן לא הסתדרתי איתו. מדחום לרקה - יקר לי. אני מאוד משתדלת לא להציק לה עם מדידת החום. הבעיה היא בלילה כשהחום מזנק. המדידה והנר שאחריה - מאוד לא נעימים. אם אין לי פורטה וזה 2 נרות זה מאוד מאוד לא נעים. תנו עצה.

מדידה והורדת חום

שלום לך לא ידועה לי שום שיטת פלא אחרת ואני יודעת שזה קשה ולא נעים. בחום גבוה אין ברירה אלא למדוד ולהוריד את החום, במשך היום אפשר לעשות לילדה אמבטיות פושרות להורדת החום . ואני מציעה להתיעץ עם רופא הילדים על כמות הנרות המותרת. מאחלת בריאות והחלמה לבתך.

הי ריקי - הורדת חום -

שלום לך אני אמא לבת שנתים וקצת, גם אני הייתי מגדירה את עצמי כלחוצה ופעילה מאד להוריד את החום... מאז שעדן נולדה ועד היום אני מודדת לה חום רק בטוסיק....ללא כל בעיה והיתנגדות אני משתמשת באקמולי ובנורופן - נורופן מומלץ מגיל 2 ומעלה והוא מעולה מוריד חום המהירות ופעיל בגוף עד 8 שעות אפשר בין לבין עם החום עדין ממשיך לתת אקמולי וזה אומר אחרי 4 שעות מנתינת הנורופן.... אגב אמבטיות פושרות מורידות את החום יםה מאד... בתי ביום כיפור האחרון חלתה בדלקת יאות היא הגיע לחום של 42. מעלות כולל פירקוסים מפחידים עשיתי לה אמבטיה םושרת ב2 בלילה ירד קצת החום נתתי נורופן ונסעתי למיון וטוב שכך כי הבחינו בדלקת ריאות ואם זה אסור לשחק... אבל הכי חשוב ריקי לנסות להישאר רגועים למרות הכל..... כי הם מרגישים אותנו שאנחנו עצבנים,מתוחים וכו' וזה לא משפיע ועוזר להם לטובה מקווה שעזרתי אשמח לשמוע תגובה שרי

במקום מדחום

האם זה באמת חשוב אם יש לילדה 39.4 או 38.8? אם הילדה חמה, אין לה מצב רוח, הדופק שלה מהיר - זה מספיק. דוק בן שנה ו-8 חודשים. מעולם לא מדדתי לו חום. הרי את יודעת את התשובה בתוך תוכך. יש חום גבוה- אקמולי, יש חום נמוך- מקלחת פושרת ושנהיה בריאים

לאמא של בר

נכון אמרת , שאין שום סיבה להציק לבר עם מדידות החום = היא גודלת , ומדידות בטוסיק הופכות עבורה לטורדניות יותר ויותר , ובצדק , מה שאני עשיתי עם ילדי בקשר למדידות החום : 1. כשהם בריאים בלבד ! 2. רכשי שני מודדי חום רגילים ביותר , ( אם אפשר אחד בקופסא ציבעונית שיהיה שלה) שתפי אותה : הסבירי לה על מודד החום , ( מה תפקידו , איך רואים שיש חום וכו' , כמוכן , הסבירי לה , שאת לא רוצה שהיא תסבול יותר ממדידות חום בטוסיק , ושהיא כבר גדולה , אז את מראה לה , תוך הדגמה מושלמת - איך את מודדת חום לעצמך , מתחת ללשון , כמה זה פשוט , לא כואב ולא מבחיל , ואז - בקשי שתנסה למדוד לעצמה ואפשר גם לך , ממש כמו אצל הרופא ... לחזור על ה"ריטואל" כמה וכמה פעמים , בהזדמנויות שונות , אז , היא תבין יותר , תהיה לאט לאט עצמאית יותר , ולא ממש תצטרך אותך בצמידות כדי למדוד חום ... ( לוקח זמן , תובע סבלנות - אבל לטווח ארוך כדאי ! יכול להיות שבפעמים ראשונות , זה לא ילך כל - כך בקלות , אז - תמדדי לעצמך חום , "תשחקי" לבד , עם עצמך , בשמחה , כשהיא תראה שאת שמחה וטוב לך למדוד חום , אני מאמינה שבאיזשהו שלב היא תצטרף אליך ... ) כ-ל דבר! = כשמלמדים אותם כשהם בריאים , כשהכל רגוע , תוך משחק !, יעיל ומקל על החיים של כולם פי כמה .... 3. לדעתי , אין צורך לחכות שהחום יעלה מאוד , אני נוהגת מיד להשקיט את הגוף כשמתחיל לעלות החום , יש יותר ממשהו במה שאמרה שרון ! את יכולה לדעת על ידי נגיעה במצח , התנהגות שלה וכו' שהילדה לא במיטבה , שחום מציק , 4. לגבי תרופות : אין לי מושג מה משפיע הכי מהר , ומה קל יהיה לה לקחת בעתיד , אצלי יש אקמולי - והוא יעיל מאוד , אבל שוב , אני מיד רואה שיש חום , לא מחכה הרבה - ונותנת את המינון הדרוש , ( לפי משקל הגוף כמובן) , את יכולה לדעת כשמציק לה חום , בלילה בהחלט כדאי לגשת ולבדוק ממש באופן יזום ! בהצלחה לכם, ובריאות ! רונית .

ראשית לכל תודה

לכן על ההתייחסות. רונית - העצה שנתת לי, נשמעת מאוד מעניינת. אני אנסה אותה. אולי זו אכן השיטה שתפתור לנו את הבעיה מעתה והלאה. אני רק לא בטוחה שהיא תדע להקפיד לשים את המדחום היטב מתחת ללשון. ננסה ונראה. שרי - אין לי נסיון עם הנורופן. אני מבינה שאת מתכוונת לסירופ. הוא מוריד מהר את החום? הוא טעים כמו האקומולי או שהוא מר? שרון (וכל השאר) - כפי שציינתי בתחילת האשכול הבעיה שלי היא בלילות בעיקר. ביום - אני או מישהו אחר מבני המשפחה שנשאר איתה יכולים לעקוב אחרי ההתנהגות שלה ולוודא שהכול בסדר. הנסיון שלי לימד אותי שביום החום נמוך יותר ואם היא מאוד מתעקשת שלא למדוד חום ועל פי הבטן, המצח ומצב הרוח לא נראה שהוא מגיע לרמות קטסטרופליות - אני מוותרת על המדידה. אני גם משתדלת לתת לה סירופ ולא נר. הבעיה היא בלילה. החום שלה מזנק לרמות גבוהות 39.5 - 40 ולפעמים יותר. היא פשוט רותחת ואז אני מוצאת את עצמי בפני בעיה. היא מסרבת למדוד חום ועד שהסירופ פועל - אורך זמן. כאן מתחיל הקונפליקט שאינני מוצאת לו פתרון. ותאמינו לי שהבטחתי לה ממתקים ומשחק וגם הפתעה אם היא תסכים מרצונה למדוד חום. דיברתי אתמול עם חברה שיש לה שלושה ילדים. היא סיפרה שהגדול שלה, בן 5 +, פיתח לפני חודשיים שלושה חום גבוה בלילה. הסירופ נגמר להם ובעלה דחף לו 2 נרות של 150 מ"ג בלי שום התנגדות רצינית מצד הילד. היא, אגב, טענה, שבגלל שאני מרגישה חוסר נעימות מהמדידה בטוסיק, בר חשה בזה ועושה לי קונצים. היא אמרה שזה אולי לא נעים אבל אין דרך אחרת ועד שהם מספיק גדולים לקחת כדור - אין ברירה. אני חושבת שהיא טועה. אוף, שיהיו בריאים ונעבור את החורף בשלום.

ריקי הנורופן הוא אכן סירופ...נראה מתוק והוא יותר חזר ומוריד יותר מהר חום מאקמולי נר/סירופ

אגב, שלחתי את בתי עדן היום לגן אחרי שבוע שהיתה חולה אם אישור מהרופא שהיא הבריאה והנה שוב...ב13.15 היתקשרו מהגן שיש לה חום 39.5 והיא כולה רועדת... היא עכשיו כבר ישנה במיטתה לאחר נורופן ומנת דייסה מקווה לטוב אני כבר מתיאשת...מכל המחלות היא רק ניכנסה לגן בספטמבר ורק חולה ממש אסון את בטח עברת את השלב הזה מה עשית? יש לך טיפ טוב מחכה לתשובה תודה שרי

נורופן...

בדיוק היום קראתי בעיתון שנורופן ועוד שתי תרופות (לא זוכרת אילו)מפחיתות את היעילות של השפעת אספירין במחלות לב. לא צוין גילאים של לקיחת נורופן וכד' פשוט כדאי לדעת (בדיוק כמו שאופטלגין טוב לכאבים אך משפיע על כדוריות דם לבנות.

בנושא הגן

שרי - קודם כל רפואה שלמה לעדן. בהתייחס לשאלתך - אני מכירה את התופעה הזו שהורים רואים שהילד/ה לא מרגיש/ה טוב הם נותנים אקמולי ושולחים לגן/מעון והולכים לעבודה. ככה נדבקים הילדים האחרים. יכול להיות שעדן שלך רגישה לשינויי מזג האוויר או שהיא נדבקת מהר מילד/ה חולים. צריך לדבר עם הגננת ולבקש שתבהיר להורי הילדים שבשום אופן לא לשלוח ילד עם חום או שיש חשד שהוא מפתח מחלה. מה לעשות? האמת היא שבחורף ילדים נהיים חולים ציק צ'ק. אין הרבה מה לעשות. אני יודעת שזה מעצבן, תתנחמי בזה שזה מחסן את הגוף שלהם וככה הם פחות יסבלו בשנים הבאות.

שכחתי להוסיף משהו

קיימים בשוק תכשירים שונים כמו "חיזוקית" של הדס וכדו'. זה גם יכול לעזור. בוודאי לא מזיק. אני מלעיטה בזה את בר ואת גיא הקטן יותר.

בנושא הגן

שרי - קודם כל רפואה שלמה לעדן. בהתייחס לשאלתך - אני מכירה את התופעה הזו שהורים רואים שהילד/ה לא מרגיש/ה טוב הם נותנים אקמולי ושולחים לגן/מעון והולכים לעבודה. ככה נדבקים הילדים האחרים. יכול להיות שעדן שלך רגישה לשינויי מזג האוויר או שהיא נדבקת מהר מילד/ה חולים. צריך לדבר עם הגננת ולבקש שתבהיר להורי הילדים שבשום אופן לא לשלוח ילד עם חום או שיש חשד שהוא מפתח מחלה. מה לעשות? האמת היא שבחורף ילדים נהיים חולים ציק צ'ק. אין הרבה מה לעשות. אני יודעת שזה מעצבן, תתנחמי בזה שזה מחסן את הגוף שלהם וככה הם פחות יסבלו בשנים הבאות.

תודה ריקי

שכחתי להוסיף משהו

קיימים בשוק תכשירים שונים כמו "חיזוקית" של הדס וכדו'. זה גם יכול לעזור. בוודאי לא מזיק. אני מלעיטה בזה את בר ואת גיא הקטן יותר.

בוודאי ריקי, מוכר לי התחלתי לא מזמן עם החיזוקית של הדס...

לשרי וריקי

אני באופן קבוע מתחילה עם חיזוקית של הדס וכו' : כבר בתחילת ספטמבר , במינונים קטנים - של מניעה , וככה מניסיון , נכנסים לחורף טוב יותר , המערכת החיסונית חזקה יותר , היו בעבר "מחקרים" שניסו להפיל את חיזוקית של הדס ושאר הדברים הדומים המכילים אכינסאה , בטענות שהם ממכרים וכו' , אני מאוד חושדת במקורות מחקר כאלו שמתפרסמים , משום שלרוב יש מאחוריהם מטרה עיסקית / כספית בעיקר , חיזוקית של הדס ותכשירים דומים בפרוש מורידים את כמות התקפי השפעת ועוצמתם של אלו המגיעים , אז שיהיה לכם חורף קל - עד כמה שאפשר ! , רונית .

לרונית - חיזוקית של הדס....

הי רונית איפה את אני ממש היתגעגעתי, אוקי לעיניננו, החיזוקית של הדס עדן כרגע חולה אז אני נותנת לה את הטיפול עצמו לא המניעה נכון? וזה אומר 2-3 פעמים ביום את התרופה... מה את נוהגת לתת מספטמבר את הטיפול או את הטיפול מונע..... מה את חושבת על החיזוקית של הדס היא באמת פעילה ומונעת מחלות? לדעתך אם כבר חולים החיזוקית מחזקת את הגוף או שזה לא שווה כלום? הפצצתי אותך בשאלות מחכה לתשובה מיתגעגעת שרי

שרי הי

גם אני מתגעגעת ! (גם שלחתי לך מייל ) לעיניננו : 1. מתחילת ספטמבר ( אפילו סוף אוגוסט ) ,בקביעות - כל שנה , אני נותנת לילדתי הקטנה מינונים קטנים של : מניעה , וממש לא מגזימה , למשל על הבקבוק כתוב : חצי כפית עד כפית פעמיים ביום ( עד גיל שש - למניעה) , אז מתחילת ספטמבר הייתי נותנת לילדה כשהייתה בת חמש למשל , ח-צ-י כפית פעמיים ביום , ( את המינון הנמוך ! ) באופן עיקבי , 2. אם עדן במצב שהיא כרגע חולה , וזקוקה לאנטיביוטיקה למשל , במצב כזה , לכמה ימים הייתי עוזבת את החיזוקית ונותנת רק מה שהרופא נתן , בעיקר מהסיבה : שלא לטרטר אותה עם יותר מידי תרופות ! ( גם מהרופא , גם חיזוקית ואולי גם ויטמינים ....ומה לא ... זה ממש יותר מידי ומיותר , זה רק יכול לגרום לה לשנוא לקחת תרופות ולגרום ליותר בעייתיות עם הנושא - וחבל , כשהיא מבריאה : הייתי חוזרת לתת לה חיזוקית באופן רגיל - למניעה , ככל שנכנסים יותר לחורף , ובגן / בית ספר יש יותר חולים , הייתי מגבירה את המינון עדיין במסגרת המניעה ! לגבי הגיל של עדן : כפית פעמיים ביום , מאחלת חורף קל ! מקוה להשתמע , רונית .
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים
בחר
בחר