אוף אמא שלי והבת שלי - שילוב שמוציא אותי מאיפוס

אמא שלי נותנת לילדה לטפס עליה והילדה מנצלת את זה בשמחה. היא עושה ההיפך ממה שהיא אומרת לה ומתווכחת על כל דבר וכל הזמן מבקשת ממנה עוד ועוד דברים, ואמא שלי מסכימה ומסכימה עד שהיא מתפרצת "יותר אני לא אבוא הנה!" והילדה כבר מזמן למדה לא לקחת את זה ברצינות ולהמשיך להתנהג ככה. ממה שקראתי והתייעצתי החלטתי לא להתערב. מאוחר מדי לחנך את אמא שלי וזה גם לא תפקידי. כל עוד הילדה מתנהגת איתי כמו שצריך עדיף להניח לשתיהן. אבל כשהן לידי אני ממש יוצאת מהכלים. אמא שלי רואה חדשות והילדה מעבירה לערוץ הילדים. אמא שלי מנסה למחות - בטון מתחנן של בקשה - ומה הסוף? אמא שלי הולכת לראות חדשות בטלויזיה של חדר הילדים. מישהי נתקלה בתופעה כזו? כדאי בכל זאת לעשות משהו כדי למנוע נזק באופי או בחינוך של הילדה? כאמור איתי היא מתנהגת ממש בסדר (ואמא שלי כל כך מרגיזה אותי כשהיא אומרת "כן, ממך היא מפחדת" - זה רחוק מאד מהמציאות!)
Anonymous

דוקא לא מאוחר לחנך את הסבתא

היא הרי לא רגילה להיות סבתא, ועדיין לומדת את התפקיד. וסה"כ היא רוצה להיות טובה אל הנכדה. תשבי עם אמא שלך לשיחת נשים, ותסבירי לה שמותר לה להגיד לנכדה לא, וזה לא הופך אותה לסבתא לא טובה, ושגם הנכדה תקבל בהבנה את העובדה שסבתא לפעמים אומרת לא (למרות שבטח בפעמים הראשונות יהיו מזה צעקות עד השמיים בגלל השינוי), ושגם לסבתא מותר להציב גבולות.
Anonymous

תודה מיכל אבל במקרה שלי זה חסר סיכוי. זה פשוט לא

יעבוד ואמא שלי סתם תעלב שהיא באה לעזור ולטפל בנכדים ואני באה בטענות. והיא באמת באה ועוזרת מכל הלב.
Anonymous
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים
בחר
בחר