מתי אפשר להשאיר ילדים לבד בבית?

שלום לכולם, יש לי שני ילדים: בן 7 ובת 4.5. את הבן יוצא לי להשאיר מדי פעם לבד בבית לחצי שעה או משהו. את הבת רק לדקות ספורות. אבל כשאני ישנה בצהריים - הם לבד כשעה וחצי והכל בסדר. הילדים רבים המון, אבל כשהם ב"תפקיד" (כשאני מטילה עליהם לשמור אחד על השני) הם בסדר גמור. רציתי לדעת באילו גילאים אפשר יהיה, לדעתכם, להשאיר את הילדים לבד בבית לשעה - שעה וחצי (כדי שאוכל ללכת לחוג), ללא בייביסיטר (כמובן שאהיה צמודה לפלאפון). מה הן בעצם הסכנות שאני צריכה לחשוש מהן במקרה כזה? (בהנחה שהם באמת יתנהגו בסדר וישבו בסלון לראות וידאו במשך כל הזמן שאעדר. אני מאמינה שהם יהיו בסדר בקטע הזה)
Anonymous

הי איריס

שאלה טובה שאלת, ולדעתי בגילאי הילדים שלך עדיין מוקדם להשאירם לבד בבית. יש כל כך הרבה סכנות כמו: משחק בגפרורים + הדלקת הגז. קצר חשמלי בבית זר דופק בדלת טלפון מאלמוני/ת: "אמא בבית?" ואז נשאלים הילדים פרטים: כמו "איפה" "מתי תחזור" וכו' (ואני זוכרת מקרה שהיה עליו בעיתונים, שאותו זר אחרי שבירר את הכתובת עם הילד, הגיע הביתה כפת את הילד ושדד את הבית).. עליה על כסא על מנת להגיע לחלון.... ילד לפתע לא מרגיש טוב.... וכו' וכו' בארה"ב למשל זו עבירה פלילית להשאיר ילדים לבד בבית מתחת לגיל 12. עד היום איני משאירה בערב את בתי (בת 11.5) לבד בבית, ואם אני רוצה לצאת היא ישנה אצל חברה. אולי לא מעודד מה שכתבתי, אבל תחשבי על זה....
Anonymous

לפי הצעת חוק חדשה: חייבים השגחה עד גיל 6

קראתי על הצעת חוק חדשה שאוסרת על השארת ילדים לבדם מתחת לגיל 6. החוק הוצע לאחר אותם מקרים של תינוקות שהושארו למות מחום במכונית חונה, גניבות של מכוניות עם ילדים בתוכם שהושארו לבד וכו'. גם לי נראה שכדאי ללכת על בטוח ולא להשאיר ילדים לבד עד גיל הרבה יותר מבוגר ליותר מכמה דקות. אני הייתי משאירה את הילדה כשהייתי מורידה את הכלבה, אבל הייתי משאירה חלון פתוח (עם תריס סגור ונעול למניעת נפילות) והולכת רק למקום בו אוכל לשמוע אותה קוראת לי.
Anonymous

השארות לבד

אצלנו כשדורון היתה בסביבות גיל 4.5 ולא רצתה ללכת איתי לסופר (בישוב) היא אמרה לי : "אמא את יכולה ללכת, אני לא לבד, טינה איתי (טינה היא הכלבה הענקית שלנו). אז הייתי יוצאת לקוויקי לסופר. בשלב מאוחר יותר למעשה רק כשמלאו לה 6 הרשתי לעצמי לצאת לשעה קלה מהבית לאחר שהיא הלכה לישון עם הכלבה! וזאת רק לאחר שהיא ידעה בעל פה את מספר הטלפון הסלולרי שלי כך שאם היתה מתעוררת היא היתה יכולה להשיג אותי. בכל מקרה אני ממעטת לעשות זאת אני חושבת שרק כשתהייה בוגרת יותר אשאיר אותה לבד ללא ביביסיטר. בכל מקרה כאשר מדובר בשני ילדים שהצעירה שבהם עדיין לא בת 6 לא הייתי משאירה אותם לבד. אומנם ניתן לחשוב שאם את ישנה הרי שכאילו אינך והם הרי יכולים לעשות נזקים כהרף עיין אבל את נמצאת לידם ובמקרה כזה את גם יכולה לפעול בזריזות. אז חכי עוד קצת או שתספקי להם חוגים משלהם בזמנים שאת רוצה חוג משלך. אליה וברוכה הבאה
Anonymous

רק לפני ימים, נפל ילד בן 6 מחלון קומה 3, וניצל בנס

לדעתי אין להשאיר לבד עד גיל מאוחר. בתי בת 4, והמקסימום כרגע זה לרדת עם הזבל, במעלית, וזה לוקח 3 דקות. רק אחרי שאני מוודאה שהיא לא זזה מהספה, או המקום בו היא מתעסקת באותו רגע. גם אצלי היא לבד אפילו שעתיים ויותר בשבתות או חופשים בבוקר, כשאניעוד ישנה. אבל אז את יודע שכל קריאה קטנה שלהם, את תשמעי. בכ"ז, אל תחשבו שלא עבר לי בראש הפחד מחנק פתאומי (שאז אי אפשר גם לצעוק). מספיק לחשוב על דבר כזה "קטן" כמו חתיכת אוכל שנתקעת בקנה הנשימה, כדי לא להשאיר ילד לבד, אפילו בגיל יותר מאוחר, ובמיוחד לתת לו להיות אחראי על אח/ות קטן. מה יעשה ילד בן 13 אפילו, אם חס וחלילה ייכנס לאחיו הקטן אוכל לקנה הנשימה. עניין של בגרות לפעמים עושה את כל ההבדל במצבי חרום. ברור, שכל עוד הכל בסדר, אנחנו לא נוטים לדמיין את הגרוע מכל, אבל אסור גם לשכוח את הסכנות.
Anonymous

נראה לי שבמקרה זה הרשלנותתנעוצה בעובדה שלא היו

סורגים על החלון!!! ילדים נפלו גם כשהורים היו בבית! ולילד בן 13 ניתן להסביר מה לעשות במצבי חרום. לא רק לגבי האח הקטן- גם לגבי עצמו. מצבי חרום עלולים להתעורר בגילאים שונים. לדעתי עצמאות יש לתת בהדרגה, ולכן אינני מסכימה עם מי שטענה (טופי?) שאין להשאיר לבד עד גיל מאוחר(נו, ומה זה בעצם גיל מאוחר? 8, 12, 18?...). בהתחלה משאירים פרקי זמן קצרים ובהדרגה, וגם מאד בהתאם לבשלות האינדיבידואלית של כל ילד (שמתבטאת בתושיה ועוד...), מאריכים את הזמן.
Anonymous
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים
בחר
בחר