תזונה אצל ילדים

שלום לכולם, בתי בת 7 והיא בעלת משקל עודף. זה התחיל אצלה כשהיתה תינוקת אבל זה לא היה חריג במיוחד אבל בשנתיים האחרונות היא עולה במשקל וזה כבר מוגזם. הרופא ילדים כל השנים אמר לי לא לעשות לא דיאטה. אני מנסה לשנות לה הרגלי אכילה ולהמנע מנישנושים אז למשל היא לא אוכלת שוקולד, במבה אבל משוגעת על ציפס במיוחד כעת שיש טאזות של פוקימן. שאלתי בפורום הפרעות אכילה באם ידוע על הפרעות אכילה בגיל הזה והם השיבו משהו כמו שלא ידוע להם בגיל כזה על הפרעות אכילה. בקיצור אני עובדת עצות!!!!! הפכתי בימים האחרונים את המטבח, המקרר והמזווה ומה עוד אני יכולה לעשות. מה נכון ומה לא ועל זה נאמר - הצילו!!! אם למישהו יש עצה טובה אז בבקשה. המון תודה אמא
Anonymous

לאמא אחרת |levsh|

הי אמא אחרת, הלב נקרע לי גם אצלי יש בעיה דומה ואני מנסה להתמודד אבל לא ביתר הצלחה. לצערי אצלנו אני חוששת שהדבר נובע משום שבתי כנראה דיסלקטית וכתוצאה מתסכול היא אוכלת יותר. אני מחכה לאיבחון הסופי ואז אולי יחד עם הלמידה של איך לעזור לה בלימודים תרגע גם האכילה. הלוואי שלמישהו כאן יש רעיונות אליה
Anonymous

אמנם קל להיות חכמה על בעיות של אחרים, אבל בכל זאת

אצלי הבעיה הפוכה - הילדה רזה מאד. היום אמי אמרה לי בדאגה שהילדה הרזתה והיא ממש עור ועצמות. אני מסרבת לדאוג, לדעתי היא בסדר גמור, פשוט עם מבנה גוף רזה, וכשלא מלחיצים אותה היא גם אוכלת בסדר. ככה שהעצות שאנסה לתת לכן הן לחלוטין לא מנסיון, והן מגיעות מדברים שקראתי ומחברות עם בעיות דומות: קודם כל לא להחזיק דברים משמינים בבית, כדי שלא יהיה פיתוי לילדה. להחזיק מבחר דברים לא משמינים שיהיה לה מה לאכול כשבא לה (פירות וכו'). ודבר שקראתי ונראה לי מאד נכון מתצפיות על חברות - לא להגביל את האכילה שלהן ("מה, עוד פרוסה? לא מספיק לך? אולי די עם האוכל ותלכי לעשות משהו אחר?") ממש רואים איך הילד קודם כל מאד מתעצב ומתבייש, וברור שהוא ינצל כל הזדמנות בשביל לאכול כשזה כל מה שהוא שומע. כדאי לא להגביל ופשוט לנסות לדאוג שלא יהיו הזדמנויות לאכול דברים משמינים. בהצלחה.
Anonymous

הי דיאנה עושה רושם ששתינו פרפריות לילה

Anonymous

ועל זה נאמר חצי מהעולם סובל מעודף משקל....

ןחצי ממנו סובל מרעב. תמיד כדאי לא להכניס את הדברים שהיא אוהבת הביתה. והכי חשוב לדאוג שתתרוצץ הרבה בחוץ.
Anonymous

תזונה אצל ילדים

שלום לכולם, בתי בת 7 והיא בעלת משקל עודף. זה התחיל אצלה כשהיתה תינוקת אבל זה לא היה חריג במיוחד אבל בשנתיים האחרונות היא עולה במשקל וזה כבר מוגזם. הרופא ילדים כל השנים אמר לי לא לעשות לא דיאטה. אני מנסה לשנות לה הרגלי אכילה ולהמנע מנישנושים אז למשל היא לא אוכלת שוקולד, במבה אבל משוגעת על ציפס במיוחד כעת שיש טאזות של פוקימן. שאלתי בפורום הפרעות אכילה באם ידוע על הפרעות אכילה בגיל הזה והם השיבו משהו כמו שלא ידוע להם בגיל כזה על הפרעות אכילה. בקיצור אני עובדת עצות!!!!! הפכתי בימים האחרונים את המטבח, המקרר והמזווה ומה עוד אני יכולה לעשות. מה נכון ומה לא ועל זה נאמר - הצילו!!! אם למישהו יש עצה טובה אז בבקשה. המון תודה אמא

גם הבת שלי (בת 8) סובלת מעודף משקל

לא עודף גדול, אבל מספיק שזה מציק גם לה. גיסתי, שלומדת כיום להיות תזונאית, אומרת שבגיל הזה צריך להקפיד שיאכלו אוכל מאוזן, והצמיחה בגובה כבר תגרום להרזיה ללא צורך לעשות דיאטה. היא מציעה לשבת יחד עם הילדה ולעשות רשימה של מה אוכלים כדי שלא להשמין יותר. בכל מקרה לא להלחיץ את הילדה, שלא תרגיש שכל הזמן מדברים על בעית המשקל שלה. בכל מקרה, דרך קופת החולים אפשר לקבל הפניה לתזונאית שיכולה לעזור לבנות דיאטה מתאימה לילדה אם בעית עודף המשקל היא חריפה.
Anonymous

היי אמא

לא יודעת כמה עודף המשקל. בני אומנם ילד רזה אבל מאחר ובמשפחת אביו יש היסטוריה משפחתית של מחלות לב, עשינו לו בדיקת כולסטרול והתברר שגם בגיל 5 הוא כבר סובל מערך מאוד גבוה. כך שהיית ממליצה גם לך לעשות בדיקה. לפי רופאת הילדים שלנו דווקא בגיל הזה יותר קל לשנות הרגלי אכילה מאשר בגיל מבוגר יותר. וילד שמן בדרך כלל הופך גם למבוגר שמן. אולי תנסי להתייעץ עם דיאטנית ילדים? אנחנו פנינו לאחת שמתמחה בילדים והיא בנתה לו תוכנית שמאפשרת מדי פעם נישנוש של במבה אבל דואגת לקיזוזים. כמובן שאין בבית פיתויים, אלא תחליפים בריאים יותר. מעבר לזה, ילדים שסובלים מעודף משקל גם הופכים למטרה קלה להצקות של ילדים אחרים, וחבל. בהצלחה.
Anonymous
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים
בחר
בחר