29.01.14 | 13:22
קשיים חברתיים

בס"ד

 

שלום רב,

 

ביתי המתוקה בת ארבע וחצי, ילדה חכמה, עם אינטלגנציה רגשית מאוד מפותחת, מצחיקה ומלאת שמחת חיים, מתקשה בגן מבחינה חברתית. נראה כי מתקשה לרכוש חברות קבועות וכי נוהגת בתוקפנות אם לא משתפים אותה. הגננת מספרת לי שהיא מרביצה או מציקה לילד כדי למשוך את תשומת הלב, כאילו אינה יודעת לעשות זאת בדרכים יעילות והולמות יותר.

יש לציין כי היא ילדה עם המון אנרגיה, היא חזקה גם כשמחבקת ונותנת אהבה. היא רצתה שאעביר אותה לכן הסמוך ולמרות שאני חושבת שיש משהו חיובי בכך שתשנה למקום שבו תוכל להתחיל מחדש, כי לפי הגננת הילדים חווים אותה כתוקפנית כי גם כשבאה לחבק אותם זה חיבוק חזק מדי.. אבל אם היא תעבור וגם שם יהיה לה קשה להשתלב כי כבר יש "קבוצות" קיימות אז נהיה בבעיה....

אני מאוד מתלבטת כיצד לנהוג, אני מדברת איתה על חיבוק חזק וחלש, ועל כך שלא נעים להיות חברה של מי שמעליב או מרביץ (זה לא קורה כל יום, יש ימים רגועים ויש פחות). היא אומרת שהיא מנסה לבקש יפה אבל לפעמים לא רוצים לשתף אותה, ואז אנחנו מדברות על מה אפשר לעשות אחרת...יש לי גם  אבחון של ריפוי בעיסוק בעוד שבועיים.

יש לציין, שבבית יש מעט מאוד תקריות אלימות עם אח שלה ובני משפחה אחרים, אבל כשהיא כועסת קשה לה להתאפק. היא גם יודעת להתנהג למופת ומבינה מאוד טוב את השיחות שלנו. הגננת אומרת שזה כאילו לא בשליטתה..

אשמח לקבל עצות

תודה:)

28.02.17 | 15:37

יש מקומות שבהם עובדים בקבוצות בקשר לקשיים חברתיים, אולי כדאי לעשות זאת פעם פעמיים בשבוע ולראות אם העניין משתפר.כי כך ההורים מקבלים כלים לדעת מה ניתן לעשות.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים
בחר
בחר