אני ממש צריכה תמיכה ומילה טובה...

אתמול בלילה קרה דבר נורא. ישבתי עם הבת שלי בספה (בת 7 חודשים). היא ישנה ואני- גזרתי לה ציפורניים בידיים. אני יודעת שחלק לא אוהבות את זה אבל לי זה נוח, כי ככה היא לא זזה לי ואין סיכוי שאפצע אותה.

במהלך הגזירה לא היה לה נוח והיא קצת התחילה לזוז לי בידיים ככה מתוך שינה ופתאום... היא החליקה לי מהידיים/ברכיים ונפלה למטה עם הראש וחבטה אותו ברצפה.

אני כותבת ואני ממש מתחילה לבכות. את הבכי שלה באותו רגע אני לא אשכח. זה היה הבכי הכי קורע לב ששמעתי ממנה, וכמובן גם אני התחלתי לבכות יחד איתה . 

מסכנה קטנה... היא ישנה ופתאום קיבלה מכה כל כך חזקה... המזל שהיא הייתה כל כך עייפה שהיא תוך דקה או שתיים נרדמה בחזרה.

ואז התחילו לי סרטים בראש שאולי אסור שהיא תישן אחרי מכה כזו עוצמתית, שאולי יש לה זעזוע מוח. תקשיבו אני לא מפריזה זו הייתה מכה ממש חזקה, ממש נפילה חופשית עם הראש ברצפה.

השעה הייתה ממש מאוחרת, נכנסתי למיטה כולי בוכה והתחלתי להתפלל לאלוהים שישמור לי על הקטנה שלא יקרה לה כלום, ואז לקחתי ספר תהילים והתחלתי לקרוא כמה פרקים עד שנרגעתי קצת.

בבוקר הבת שלי קמה וברוך השם היא הייתה בסדר.

אני יודעת שאני נשמעת קצת היסטרית ומגזימה בתיאורים שלי.. אבל זו בת ראשונה, ואולי ראוי לציין שבעלי 3 לילות בשבוע ישן בעבודה אז ככה שהייתי אתמול לבד.

אני מתביישת לספר לו את זה, או לאמא, לאחותי או חברה כי קודם כל הם סתם יתנו תגובה שעוד יותר תלחיץ כמו "איך עשית דבר כזה? את לא שומרת עליה?" וזה סתם יעצבן אותי, וגם כי אני קצת מתביישת בעצמי ובמה שקרה... אבל הרגשתי שאני חייבת להוציא את זה, אז בבקשה תהיו עדינים איתי..

שלום לך אמא יקרה,

זה באמת מאוד מפחיד.

תאונות עלולות להתרחש גם בבית. לכן אני ממליצה שבמידה ומתרחשת תאונה ואת לא בטוחה איך לנהוג

תתקשרי למוקד קופת חולים ותתיעצי עם האחיות/הרופאים שנותנים יעוץ ראשוני בטלפון, 24 שעות ביממה.

דבר שני - כדאי לגלוש לאתר של ארגון בטרם העוסק במניעת תאונות בבית ללמוד מהם ולאמץ את ההנחיות שלהם. חשוב!

http://www.beterem.org/template/default.aspx?maincat=1&catId=19&PageId=279

יש להם גם קורסים ויעוצים אישיים בנושא.

וממליצה לכל ההורים לתינוקות ולילדים ללמוד החייאת תינוקות וילדים (קורס עזרה ראשונה) דרך מד"א או קופות החולים. חשוב!

ודבר אחרון אחרון, ממליצה לך לגזור ציפורניים כשייש מישהו נוסף איתך שיכול לעזור להחזיק אותה כדי  שלא תיפצע.

ובכל מקרה אם את צריכה להחזיק אותה בין הברכיים מאיזו שהיא סיבה אז לפרוש מזרון על הריצפה, לרדת לישיבה על המזרון ביחד איתה ורק אז להחזיק אותה בין הבירכיים.

בברכה,

נתנאלה קארו-סיגל

טיפול פסיכודינמי בילדים נוער ובוגרים

יעוץ והדרכת הורים

http://goo.gl/MI0RB

מי שלא עושה כלום לא עושה טעויות

טעויות יכולות לקרות לכל אחד

את לא עשית כלום בכוונה - סה"כ היתה לך כוונה טובה

תודה לאל שזה נגמר ככה ולהבא פשוט תשתדלי להזהר יותר

את כזאת מקסימה אני קוראת את ההודעה שלך ומתפעלת, מתוקה כל אחת שמגדלת ילדים עושה טעיות וגם האמא הכי מסורה והכי טובה בעולם הפילה או כמעט הפילה את הילד שלה מהידיים תשאלי כל אמא כנה והיא תגיד לך, תוך כדי שאני כותבת לך התינוק שלי בכה קמתי אליו וניסיתי להרים אותו כדי להרגיע אותו והרגליים שלו ניתקעו בסורגים של המיטה, הכל מאהבה ומרצון טוב, אני בטוחה שלא צריך להגיד לך להיזהר בפעם הבאה כי אין אמא שתהיה יותר זהירה ממך בקטע הזה (כמו שבפעם הבאה שאני ירים את התינוק שלי אני יבדוק טוב טוב שהרגליים שלו לא תקועות) את לא חייבת לספר לבעלך אבל אם זה מעיק לך קודם תביני את עצמך ותיסלחי לעצמך הרי אם היה לך צל של מחשבה שזה יכול ליקרות לא היית עושה את זה עשית את זה מתוך מחשבה שהתינוקת שלך מוגנת כשתיהי רגועה ובטוחה שעשית לתינוקת שלך את הטוב ביותר תוכלי לספר לו את זה ממקום שלם עם עצמך וכך גם הוא יקבל את זה בהצלחה מתוקה וגידול קל ובטוח של הקטנה שלך

אל דאגה... מה שרובנו לא מספרים שזה קורה לכולם. הבת שלי (כיום בת 3) נפלה מהמיטה בגיל 7 חודשים, וגם הבן שלי בן חצי שנה נפל שבוע שעבר מהמיטה (אחרי לילה של כאבי שיניים, שמתי אותו לידי ונרדמתי לשנייה... את אף פעם לא יודעת מתי הם יתחילו לזחול). אני עוד הלכתי למיון לבדוק את הראש כי הוא טיפה התנפח. להבדיל מהרופאה הנוראית בקופ"ח שהתחילה להטיף לי, הרופאה במיון הייתה ממש נחמדה ועודדה אותי... אם זה עוזר הבת שלך לא תזכור את זה... ועם הזמן זה יישכח גם לך. זה לא הופך אותך להורה פחות טוב... תשתפי את בעלך, אני בטוחה שהוא יינחם אותך טוב יותר מכולנו. דרך אגב גם אם היית לוקחת אותה למרכז רפואי, כל עוד היא מתפקדת כרגיל ולא מקיאה או אפאטית הם לא עושים כלום, גם לא צילום ראש.

גם  לי זה קרה שהייתי עם התינוקת שלי בבית גם  אני נלחצתי  אבל  מיד  נרגעתי ובדקתי שהכל בסדר לא צריך להכנס לפניקה זה בסדר אני מבינה אותך מאוד גם אני יש לי ילדה ראשונה והכל בסדר

גם לי קרה שהילד נפל משידת החתלה ברגע של "רק" להביא חיתול תודה לאל שלא קרה לו כלום אך אם תרצי או לא חושייך התחדדו ולהבא

תיהיה זהירה יותר, אין לך במה להתבייש את אמא נפלאה ולמי שלא תספרי או יגיד לך שגם לו קרתה "כמעט" תאונה    

אני חושבת, שזה לא עניין של היסטריה ללכת לבדוק את התינוקת אצל רופא אחרי חבטה כזו חזקה בראש, לא רק בשביל השקט הנפשי שלך אלא לטובת הילדה.

לפי דעתי ואולי זה ישמע טיפה נוקשה אבל בעיני זו טעות לתת לה אחרי חבטה כזו לישון ולא לבדוק אותה כמו שצריך. לפי דעתי יש סיכונים שעדיף לא לקחת.

לפעמים רק להתפלל - לא מספיק.

ואני דווקא מדברת מנקודת מבט של אמא שממש לא היסטרית.

זה קורה לכולם, גם הילד שלנו נפל מהמיטה בגיל 8 חודשים ורק אשתי הייתה איתו, זה היה בחג שבועות במהלך החג, השכנה הרגיעה את אשתי אבל היא לקחה אותו בכל זאת ל"טרם", הם עשו מה בדיקות ואמרו שאם הוא לא מקיא או בוכה בלי סוף זה כנראה בסדר. אשתי התביישה לספר לי כשחזרתי למחרת, אבל דאגתי יותר לילד ולא העזתי להגיד לה שום דבר כמו הטפת מוסר כי גם ככה זה היה קשה לה ומלחיץ מאוד. זה קורה לפעמים ויותר מפעם אחת בד"כ... צריך להיות זהירים אבל זה עדיין לא אומר שזה לא יקרה. להבא עדיף לקחת לבדיקה בכל זאת רק בשביל השקט הנפשי, ועדיף מיד. בקשר לבעלך, נראה לי שתרגישי יותר רע אם הוא לא ידע, אמא שלך ושאר המשפחה לא קשורים לסיפור לזה ואין להם שום צורך לדעת, את ובעלך הם ההורים.

תאונות קורות גם לאנשים הזהירים ביותר. התינוק שלנו בן 9 חודשים(ילד 2) כמעט ונפל לבעלי משידת ההחתלה וברגע האחרון בעלי תפס אותו מהרגל ומנע נפילה, בנוסף לעובדה שמסביב לשידת ההחתלה יש דברים שמרככים פגיעה אפשרית. אני סומכת על בעלי למרות שזה קרה כי אני יודעת שזה לא היה מעשה מכוון. אחי הבכור החזיק את הבן הבכור שלנו (עוד מעט 3 שנים) כשהיה תינוק בן כחצי שנה, לא שם לב למרחק בינו לבין הקיר מאחוריו והראש של הילד שלי והקיר נפגשו (למזלנו ברכות). גם עליו אני סומכת. אנחנו כולנו פשוט שמים לב לפרטים הקטנים שעלולים להיות ההבדל בין יציאה ללא נזק לפגיעה בלתי הפיכה, ועדיין כמו שכתבתי במשפט הראשון תאונות קורות.

הכל בסדר, תעשי בדיקה אצל רופא רק אל תרגישי שזה בגללך.

כאבי ראש אצל ילדים קטנים

אני מצטרפת להמלצה על הקורס, בנוסף אני ממליצה על קורס עזרה ראשונה לילדים ולתינוקות שנותן לנו להבין מה מתרחש אצליהם שם בפנים בתוך הגוף הפצפון והאנרגטי הזה תוך מתן מענה כאשר הם הכי זקוקים לנו. רק בריאות לכולם. 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים
בחר
בחר