בעיה שלא מצאתי לה פיתרון

היי, הבעיה שלי מורכבת מאוד ומאחורה היסטוריה.יש לי בן בן 3.5 ילדטוב,חכם, מעט "שובב". יש לו חברה בגן שהיא בעצם גדלה איתו כי שניהם היו יחד אצל אותה מטפלת עד גן טרום חובה, ועכשיו שהם בגן עירוני הם הולכים לצהרון אצל אותה מטפלת. הבעיה היא כזאת, בגדול זאת ילדה חסרת גבולות, בצהרון זה פחות מורגש, שאמא שלה באה לקחת אותה הגבולות נפרצים לחלוטין, פתאום מותר לה לעשות הכל, לבקש, להציק(יש לי ילדה בת שנה שביקשתי ממנה לא להתקרב אליה כי היא מקנאה בה והיא פשוט מזיקה לה,אתמול תפסתי אותה מרימה אותה ומטיחה אותה על הרצפה) אז בסדר אז המטפלת אומרת לאמא שלה שהילדה לא מתנהגת יפה, והאמא רואה שהיא לא מתנהגת יפה, וכאן הבעיה במקום לטפל בבעיה, אמא שלה מבקשת ממנה ,לבקש סליחה! יום אחד הם ממש השתוללו אמא משלה אמרה לה לבקש סליחה מהמטפלת ו"כפרס" על ההתנהגות הזאת הילדה גם קיבלה ארטיק, ועוד שאלה אותי אם לקנות גם לבן שלי.... התגובה שלי הייתה עונש שהיום הוא לא מקבל ארטיק, ושאנחנו עולים מהגינה הוא אוכל מתקלח והולך לישון בלי שום משחקים סביב. איך אני יכולה לחנך את הילד שלי ככה???? מצד אחד האמא אומרת מפורשות שהיא מרשבה לילדים שלהם הכל , מבחינתה היא גדלה בבית עם חינוך נוקשה והיא לא מעוניינת לגדל ככה את הילדיים שלה, הבעיה שהילדה שלה חסרת גבולות,!!!!!!!!!! מה אני עושה??????? אני חסרת אונים כמה אפשר להעיר לבן אדם שפשוט לא רוצה לחנך את הילדים שלו? לא אומרת שהילד שלי ילד טוב ירושלים אבל יש חינוך ואפילו ביד נוקשה!

קרונה

בעיה שלא מצאתי לה פתרון

קרן שלום, בעיקרון , אינך יכולה " לחנך" מישהו שאינו רוצה או מוכן לשמוע. כך שאת יכולה לראות את הטעויות שנעשים ולדעת מראש לאן הדברים ילכו. אבל, כל עוד אדם לא מוכן לשמוע או לדעת או בכלל להבין שאפשר אחרת וכו... את לא תוכלי להראות לו דרך אחרת ובמיוחד כשזה נוגע לחינוך הילד שלו. מה שאת יכולה לעשות זה לקחת צעד אחד אחורה והתנהל בחברות הזו ממקום שאת תרגישי יותר נוח ויותר נכון לך. אשמח להתעדכן, בהצלחה, סימונה פלג

בעיה שלא מצאתי לה פיתרון

ניסיתי להתרחק .... אפילו אמרתי לגננת שתפריד בינהם. הבעיה שהבן שלי מאוד אוהב אותה. אני ממשיכה בדרך שלי,בחינוך שלי למרות שיש סטיות ויש אנשים שמנסים תמיד להגיד לי מה לעשות..... אנחנו עושים לו המון שיחות,אבל איך אפשר להסביר לילד כזה קטן לא להגרר אחרי ילד רע, הוא כאילו מנסה להרשים אותה בכך שהוא מקשיב לה ועושה מה שהיא מבקשת... כמו לצעוק על אנשים מבוגרים באמצע הרחוב... אני ממש צעקתי עליו והענשתי אותו, ואמא של הילדה ביקשה ממנה לבקש סליחה... מה לומדים מלבקש סליחה בדיוק??

קרונה

בעיה שלא מצאתי לה פיתרון

היי, הבעיה שלי מורכבת מאוד ומאחורה היסטוריה.יש לי בן בן 3.5 ילדטוב,חכם, מעט "שובב". יש לו חברה בגן שהיא בעצם גדלה איתו כי שניהם היו יחד אצל אותה מטפלת עד גן טרום חובה, ועכשיו שהם בגן עירוני הם הולכים לצהרון אצל אותה מטפלת. הבעיה היא כזאת, בגדול זאת ילדה חסרת גבולות, בצהרון זה פחות מורגש, שאמא שלה באה לקחת אותה הגבולות נפרצים לחלוטין, פתאום מותר לה לעשות הכל, לבקש, להציק(יש לי ילדה בת שנה שביקשתי ממנה לא להתקרב אליה כי היא מקנאה בה והיא פשוט מזיקה לה,אתמול תפסתי אותה מרימה אותה ומטיחה אותה על הרצפה) אז בסדר אז המטפלת אומרת לאמא שלה שהילדה לא מתנהגת יפה, והאמא רואה שהיא לא מתנהגת יפה, וכאן הבעיה במקום לטפל בבעיה, אמא שלה מבקשת ממנה ,לבקש סליחה! יום אחד הם ממש השתוללו אמא משלה אמרה לה לבקש סליחה מהמטפלת ו"כפרס" על ההתנהגות הזאת הילדה גם קיבלה ארטיק, ועוד שאלה אותי אם לקנות גם לבן שלי.... התגובה שלי הייתה עונש שהיום הוא לא מקבל ארטיק, ושאנחנו עולים מהגינה הוא אוכל מתקלח והולך לישון בלי שום משחקים סביב. איך אני יכולה לחנך את הילד שלי ככה???? מצד אחד האמא אומרת מפורשות שהיא מרשבה לילדים שלהם הכל , מבחינתה היא גדלה בבית עם חינוך נוקשה והיא לא מעוניינת לגדל ככה את הילדיים שלה, הבעיה שהילדה שלה חסרת גבולות,!!!!!!!!!! מה אני עושה??????? אני חסרת אונים כמה אפשר להעיר לבן אדם שפשוט לא רוצה לחנך את הילדים שלו? לא אומרת שהילד שלי ילד טוב ירושלים אבל יש חינוך ואפילו ביד נוקשה!

תחשבי על הילד שלך

החינוך שלו יותר חשוב מהכל ובוודאי יותר מאהבה לחברה קטנה בגילו שההשפעה שלה עליו היא גדולה ושלילית. תקחי 2 צעדים אחורה יחד עם הבן שלך תתייעצי עם מישהו מוסמך. חבל שתסבלי ותצטערי בעתיד. בהצלחה רבה!

זה בדיוק מה שעשיתי

גם בגן הגננת מפרידה בניהם,גם הגננת הבינה שיש בעיה. תודה החיזוק הזה היה נחוץ,לא יודעת כבר מה לעשות.

קרונה

שיהיה לך בהצלחה

אל תתיאשי בכלל! תעשי כל מה שאת יכולה כדי לטפל בבעיה ולצמצם נזקים גם להבא. אני מרחמת על האמא של הילדה שלא מבינה מה היא עושה לעצמה ולבת שלה. אני מכירה מישהי שמפנקת את שתי הבנות "הקטנות" שלה שבבית. היא כמו שטיח מתחת לרגליים שלהן כ"כ מפנקת אותם בדיבור (מלכה שלי, נסיכה שלי מה שתגידי...) ובמעשה (קונה כל מה שמבקשות וכו' וכו') ובנות כמה הן??? אחת בת 14 והשניה בת 18... היא מאכילה את עצמה קש והורסת את הבנות שלה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים
בחר
בחר