01.06.11 | 11:45
ילד בן 7 שמשתעמם מהר
בני בכיתה א', ילד חכם,נבון וחרוץ מאוד בלימודים,הבעיה היא שהוא משתעמם מאוד מהר ממה שהוא עושה, למשל יש לו בבית מחשב,אורגן,פלייסטיישן,הרבה חברים בשכונה, אבל מהר מאוד הוא לא מוצא עניין ומשתעמם בקלות, אפילו ביום הולדת שהיתה השבוע של חברה מהכיתה שלו כאשר היתה שם פעילות מאוד יפה ומאורגנת, כחצי שעה אחרי הוא כבר מיצה את עצמו ורצה לחזור הביתה כי שיעמם לו שם מאוד, הדבר מאוד מטריד אותי,מצד אחד אני חושבת שכיוון שהוא מאוד חכם הוא ממצה את עצמו מאוד מהר ומחפש ריגוש חדש, ומצד שני נראה לי שזו אפילו בעיה אשמח לתגובה בהתאם, תודה רבה ויום נעים !!!!
01.06.11 | 13:26

ילד בן 7 שמשתעמם מהר

שלום לך, אני רוצה להסב את תשומת ליבך למספר דברים ולשאול: איך את מגיבה כשהוא בא ואומר לך שמשעמם לו? האם את מציעה לו פתרונות או גירויים חדשים כל פעם כשהוא משתעמם? האם יש משהו שמעניין אותו במיוחד ? מה כן מעניין אותו? האם עם חברים הוא גם משתעמם מהר? בברכה, סימונה פלג
01.06.11 | 17:42

תגובה

היי סימונה ,ברגע שהוא אומר את זה שמשעמם לו אני דיי סבלנית אליו ומנסה להציע לו דברים חדשים, מה שקורה שבסה"כ רוב הדברים שאני מציעה חוזרים על עצמם,כאשר מגיע אליו חבר (וזה לא קורה הרבה) אז הוא כן סבלני ומאוד מתלהב ממה שיש לו ואפילו משוויץ (פלייסטשיין וכו') וכן... אני יכולה לשמוע אחרי שעה או יותר "אמא משעמם לי",במה אני יכולה "לגרות את חושיו" ?? כי בסה"כ בכל בית יש שיגרה והכל יומיומי ודברים מין הסתם חוזרים על עצמם,וצריך להסתדר עם מה שיש ולדעתי יש לו הרבה,אציין שגם בלימודים שלו הוא לא "דוגר" במיוחד והתוצאות מדהימות (כאילו זה בא לו בקלות) תודה !!!
02.06.11 | 06:24

משתעמם מהר

בוקר טוב לך, הייתי מציעה לך ( לפני שאת מיישמת, לחשוב על הדברים קודם אם תוכלי לעמוד בזה) לתת לבנך לחשוב בעצמו איך ומה הוא יכול לעשות כל פעם כשהוא מרגיש שהוא משתעמם, ולמה הכוונה: לפחות פעם אחת ביום כשהוא בא אלייך עם " אמא משעמם לי" להשיב לו בטון רגוע ואמפטי " אני מציעה שתיקח משחק אחר" או "תבחר משהו אחר" משפט בסגנון הזה כשהמטרה בעצם להעביר לו חלק מהאחריות לפתרון השעמום שלו ולהוריד ממך את גל הפתרונות שאת מציעה לו בדרך כלל. חשוב שאם את מחליטה לעשות זאת אז: ללכת עם זה ולא להישבר מיד, כי יכול להיות שזה לא ילך חלק. לאט לאט אחרי שבועיים או יותר לעלות את " הפתרון" שלך לעוד פעם ביום. מאחר והבית מכיל ועשיר במשחקים וגירווים אני בטוחה שהוא ימצא מה לעשות. בהצלחה ובברכה סימונה פלג, אשמח להתעדכן
02.04.17 | 10:46

אני בטוחה שאוכל לעזור

02.04.17 | 10:57

יש לי את הפיתרון לילד מאושר

17.04.17 | 10:38

הסתכלי בבלוג שלי.

אני כאן בשבילך

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים