ילדי אינו הולך לגן הוא בבית

אני אמא שלא הכניסה את ילדה לגן. בני בן 3 ורציתי לדעת: איך ניתן לפתח בו כישורי למידה ואינטיליגנציה וכן איזה סדר יום מומלץ לנהל עבורו?

תודה לגב' שולמית ביסמנובסקי על האירוח המעניין והמועיל!

שולמית שלום

באיזה גיל את ממליצה להתחיל להכניס ילד למסגרת של גן? מבחינת מה שהוא מקבל שם, כישורים חברתיים וכדומה... אם ילד גודל בבית עד גן טרום חובה או חובה איזה "נזק" או פערים יהיו לו????

גיל הכניסה לגן

נעמה שלום, אין גיל מסויים עליו מסכימים כל אנשי החינוך בנוגע להכנסת ילד לגן. אולם מתוך ניסיוני הרב אני יכולה לומר, שככל שהילדים נכנסו לגן צעירים יותר כך היתה מהירה יותר השתלבותם החברתית, זמני הקשב והריכוז שלהם השתפרו במהירות וטווחי הקשב הוארכו משמעותית. כמו כן ימי ההסתגלות הראשונים עוברים על ילדים צעירים ביתר קלות לעומת ילדים בוגרים יותר. עם זאת יש לציין, שתמיד חשוב לבדוק מהי החלופה האפשרית להכנסת ילד לגן. אם החלופה היא מטפלת לא מוסמכת לגיל הרך - אזי תשובתי בעינה עומדת. אם החלופה היא אמא, שמקדישה חלק נכבד מהיום לכל צרכי ההתפתחות של ילדה הכוללים - צרכים קוגניטיביים, מוטורים, שפתיים, חברתיים ורגשיים בהתאמה לגיל - אזי אין תחליף לאמא. כדי להצליח במשימה על האם לשלב הצבת גבולות על מנת לטעת בילד ביטחון החשוב לצמיחתו וכן על מנת להקל עליו את המעבר למוסד חינוכי מאוחר יותר. לגבי "נזקים אפשריים" - תמיד יש חשש שיהיה פינוק יתר, חוסר גבולות כפי שיש בגן, חוסר יכולת להתנתק מהגורם המטפל בבית ולהשתלב בחברת ילדים - כל זה יכול לקרות אם התהליך בבית אינו תקין. אם ההתנהלות בבית תקינה - לא אמורים להיות נזקים. בהצלחה, שולמית

תודה לגב' שולמית ביסמנובסקי על האירוח המעניין והמועיל!

תודה

לכל הגולשים, תודה על שאלותיכם. אני מקווה שסייעתי לכם במשהו. שיהיה לכולכם בהצלחה ובהנאה בגידול ילדכם. שלכם, שולמית ביסמנובסקי

ילדי אינו הולך לגן הוא בבית

אני אמא שלא הכניסה את ילדה לגן. בני בן 3 ורציתי לדעת: איך ניתן לפתח בו כישורי למידה ואינטיליגנציה וכן איזה סדר יום מומלץ לנהל עבורו?

כישורי למידה

שושנה דורן שלום, ילד בן שלוש נזקק לכישורי למידה בתחומים שונים. חלקם ניתנים לרכישה בבית וחלקם קצת פחות. מבחינה קוגניטיבית ומוטורית ניתן לפתח את הילד גם באחד על אחד. אך כישורים חברתיים ופיתוח יכולות להתמודדות רגשית הם כישורים מורכבים אשר יש להם ביטויים שונים בבית ובגן. לכן, כדי שילד יוכל לדחות סיפוקים, לפתח סבלנות וסובלנות כלפי זולתו, ילמד לפתור בעצמו קונפליקטים שנוצרים בין חברים - יש לדאוג לחברת ילדים למפר שעות ביום על מנת שיוכל להתנסות בכך. סדר יום מומלץ כולל בתוכו: שעת סיפור, שירים, דקלומים, יצירה, פעילות מוטורית באויר הפתוח ומשחק עם חברים. בהצלחה שולמית
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים
בחר
בחר