לגבי ההרשמה לגן

שלום רב אני אמא לילדה בת 4 שרשומה בגן השנה. אני עדין מתלבטת אם להשאיר אותה בגן הנוכחי או להחליף גן מתי המועד האידיאלי להרשמה? עכשיו זה לא מוקדם מדי?

הרשמה

שרונה שלום, הזמן להרשמה הוא בימים אלה ממש. המערכת כבר מתחילה להתארגן לקראת השנה הבאה. גם הרשויות המקומיות כבר החלו ברישום התלמידים לשנה הבאה וכך הגנים הפרטיים. לגבי ההתלבטותך, שקלי פרמטרים של גיל, מרחק, תכני לימוד ועוד ואז החליטי בין שני הגנים האופציונאליים. בהצלחה, שולמית

יו"ר ארגון גני הילדים הפרטיים תתארח בפורום

שולמית ביסמנובסקי, מומחית לגיל הרך, יו"ר ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל תתארח בפורום ותענה לשאלות הגולשים ביום ד' 20.01.2010 בין השעות 13:00 ל 15:00 אתם מוזמנים להשאיר שאלות כבר עכשיו בהמשך להודעה זאת.

שאלה!!!

שלום לשולמית אני מתכוונת לחזור לעבודה בעוד כמה חודשים ומאוד מתלבטת האם לרשום את בני איתמר בן השנתיים לגן פרטי או להביא מטפלת. הפן הכלכלי לא מהווה בעיה, אשמח לדעת מה לדעתך עדיף מבחינת הילד אשמח אם תפרטי

רוצה לפתוח גן

סיימתי תואר ראשון בחינוך לפני קצת יותר משנה אני מאוד רוצה לפתוח גן אך חוששת. האם הארגון עוזר בסיוע והדרכה לגננות "צעירות" כמוני???

ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל

דורית מחולון, שלום, ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל מסייע בשמחה לגננות המעוניינות לפתוח גן פרטי. את מוזמנת להיכנס לאתר הארגון וליצור קשר. כתובת האתר: IRGUN-HAGANIM.CO.IL בהצלחה ביזמות העסקית, שולמית

הבדל בין גן פרטי לעירוני

עדי שלום, ההבדל העיקרי בין גן פרטי לגן עירוני הוא בכמות אנשי הצוות בגן ביחס לכמות הילדים. כאן גם היתרון הגדול של הגן הפרטי. יתרון נוסף בגן הפרטי הוא שעות הפעילות הרבות וימי העבודה המרובים בשנה ביחס לגן עירוני הפועל עד שעות הצהריים והחופשות בו מרובות יותר. המלצתי שתכיני לעצמך טבלת יתרונות וחסרונות בהשוואה בין שני הגנים האופציונאליים מבחינתך ותקחי בחשבון את כל הפרמטרים האפשריים, הן החינוכיים והן התפעוליים ותסיקי את המסקנות. בהצלחה, שולמית

שאלה נוספת

יש הבדל ברמה של הגן? או אולי בתכנים שיש או מה שהילד מקבל?

חופשות בגני הילדים הפרטיים

שלום שולמית אני אמא לבן 3 ובן 4 וחצי שניהם בגנים פרטיים בתל אביב. קראתי לאחרונה שהחל משנת לימודים זו השתנו החופשות בגנים הפרטיים. מה שונה מבעבר ולמה זה התרחש?

חופשות בגנים

מיכל שלום, ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל פועל על פי חוק. הרשות להגבלים עסקיים מנעה מהארגון לתאם בין הגננות את ימי החופשה במהלך השנה וביקשה שכל גננת תבחר את ימי החופשה שלה באופן עצמאי. בסיכום שהיה בין הארגון לבין הרשות להגבלים עסקיים הוחלט שטווח הימים בהם היו חופשות בעבר יישאר כשהיה אך בתוך הטווח הזה כל גננת יכולה לבחור את הימים הספציפיים בהם גנה יהיה סגור. בברכה,שולמית

שולמית ביסמנובסקי, מומחית לגיל הרך, יו"ר ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל תתארח בפורום ותענה לשאלות הגולשים ביום ד' 20.01.2010 בין השעות 13:00 ל 15:00 אתם מוזמנים להשאיר שאלות כבר עכשיו בהמשך להודעה זאת.

רישיון משרד החינוך

הגן של בני חבר בארגון גני הילדים הפרטיים האם זה אומר שיש לו רישיון או פיקוח פדגוגי של משרד החינוך? ובכלל, האם יש איזשהו פיקוח על התכנים בגנים שלא שייכים לעירייה?

איך בוחרים גן?

אני עומדת להכניס את הבן שלי לגן (בן שנתיים וחצי) ומאד לחוצה מזה, כמובן. איך אני יכולה לדעת שהגן שאני רואה הוא טוב? על מה כדאי לשים את הדגש?

בחירת גן

מיקה שלום, בבחירת גן יש לשים לב לפרמטרים שונים ומגוונים אך בעיקר לדברים הבאים: 1. הלב שלך כאמא - ובמילים אחרות האינטואיציה שלך. היא תמיד תאמר לך את הדבר הנכון אותו עלייך לעשות בזמן נתון. 2. צוות הגן - איכות וכמות. לא סתם כתבתי קודם כל כאיכות ורק אחר כך כמות. 3. התנהלות הילדים בגן - האוירה, השמחה, הקשר בינם לבין עצמם ובינם לבין הצוות ועוד 4. ניקיון והגיינה 5. פרמטרים נוספים שנראים חשובים בעינייך בהצלחה שולמית

חופשות בגנים

מיכל שלום, ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל פועל על פי חוק. הרשות להגבלים עסקיים מנעה מהארגון לתאם בין הגננות את ימי החופשה במהלך השנה וביקשה שכל גננת תבחר את ימי החופשה שלה באופן עצמאי. בסיכום שהיה בין הארגון לבין הרשות להגבלים עסקיים הוחלט שטווח הימים בהם היו חופשות בעבר יישאר כשהיה אך בתוך הטווח הזה כל גננת יכולה לבחור את הימים הספציפיים בהם גנה יהיה סגור. בברכה,שולמית

אני לא מבינה מה זה נותן שכל גננת בוחרת את החופש לגן שלה

שאלה לגבי הפיקוח של הארגון

היי עד עכשיו לא ידעתי שיש ארגון של גני ילדים פרטיים. אשמח לשמוע האם הארגון מפקח על כל הגנים הפרטיים? או רק על חלק מהם? איך יודעים איזה גן שייך לארגון ואיזה לא, ובעיקר - מה כולל הפיקוח הזה?

ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל

שרון ל שלום, הארגון קיים למעלה מ 50 שנה וכולל בתוכו כ 1000 גני ילדים ברחבי הארץ. בראש הארגון עומד ועד ארצי העושה את עבודתו בהתנדבות. לארגון מתקבלים גנים העומדים בקריטריונים מסויימים של התאמת המבנה לצרכי הילדים,התאמת הציוד לגיל הילדים וכדומה. ניתן לדעת איזה גן משתייך לארגון על פי השלט על שער וכן על פי בדיקה טלפונית עם משרדי הארגון בטלפון: 03-5253232 בברכה, שולמית

רישיון משרד החינוך

הגן של בני חבר בארגון גני הילדים הפרטיים האם זה אומר שיש לו רישיון או פיקוח פדגוגי של משרד החינוך? ובכלל, האם יש איזשהו פיקוח על התכנים בגנים שלא שייכים לעירייה?

פיקוח משרד החינוך

סיגל שלום, חוק הפיקוח חל רק על גנים בהם מבקרים ילדים מעל גיל 3. גנים לילדים צעירים יותר אינם מפוקחים על ידי משרד החינוך ואין להם פיקוח פדגוגי לצערנו. לכן, ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל מקיים ימי עיון, השתלמויות והדרכות שוטפות לגננות החברות בו על מנת לשמור את הגנים ברמת איכות גבוהה הנדרשת כיום מגן ילדים.בברכה, שולמית

שאלה!!!

שלום לשולמית אני מתכוונת לחזור לעבודה בעוד כמה חודשים ומאוד מתלבטת האם לרשום את בני איתמר בן השנתיים לגן פרטי או להביא מטפלת. הפן הכלכלי לא מהווה בעיה, אשמח לדעת מה לדעתך עדיף מבחינת הילד אשמח אם תפרטי

מטפלת או גן

תמרה טל שלום, ילדים בגיל שנתיים זקוקים לחברת ילדים על מנת לרכוש כישורים חברתיים וכישורי חיים בכלל. בגן ניתן להעשיר את הילד בתחומי למידה רבים ומגוונים מה שאין באפשרותה של המטפלת ולו הטובה ביותר לעשות. המלצתי לשלוח את הילד לגן אלא אם המטפלת מתפקדת כגננת לכל דבר כולל מתן אפשרות לילד למפגשים חברתיים עם ילדים אחרים לאורך זמן. קצרה היריעה מלתאר את היתרונות שיש לגן על פני פעילות אחד על אחד בבית. היכולת להעניק לילד תשומת לב אישית היא גם מנת חלקה של כל גננת למרות מספר הילדים הרב יותר . אם בכל זאת תעדיפי מטפלת - רצוי שיהיה סדר יום מובנה ברור ועשיר לילד הן בתכנים והן בפעילויות שונות. בהצלחה, שולמית

אני לא מבינה מה זה נותן שכל גננת בוחרת את החופש לגן שלה

חופשות

שאלתך מטוצדקת. כוונתה של הממונה על ההגבלים העסקיים היתה לפתוח את ענף הגנים הפרטיים לתחרות בקרב ההורים ושכל הורה יבחר את הגן המתאים לו. בפועל - הדבר מקשה על הורים שיש להם מספר ילדים במוסדות שונים עם חופשות בימים שונים. הארגון הבהיר נקודה זו לממונה על ההגבלים העסקיים וזו אכן יצרה מערכת חופשות משותפת לכל הגנים לפחות החופשות הארוכות. שולמית

שאלה נוספת

יש הבדל ברמה של הגן? או אולי בתכנים שיש או מה שהילד מקבל?

הבדל ברמת הגן

עדי שלום, תמיד יש הבדלים בין שני גורמים. כל גורם ומהותו הוא. התשובה היא לא חד משמעית לגבי הרמה, שכן יש לבחון כל גן לגופו. את יכולה למצוא גן פרטי ברמה גבוהה יותר מגן עירוני ולהיפך. כמו כן, לכל אחד מאיתנו קריטריונים שונים למדידה וציפיות שונות מרמת הגן לכן,בדקי את הגנים הספציפיים ותסיקי מסקנות. בברכה, שולמית

שולמית שלום

באיזה גיל את ממליצה להתחיל להכניס ילד למסגרת של גן? מבחינת מה שהוא מקבל שם, כישורים חברתיים וכדומה... אם ילד גודל בבית עד גן טרום חובה או חובה איזה "נזק" או פערים יהיו לו????

ילדי אינו הולך לגן הוא בבית

אני אמא שלא הכניסה את ילדה לגן. בני בן 3 ורציתי לדעת: איך ניתן לפתח בו כישורי למידה ואינטיליגנציה וכן איזה סדר יום מומלץ לנהל עבורו?
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים לילדים
בחר
בחר