איך אומרים לאמא שהבן שלה...הומו?

שלום. קוראים לי לירן ואני בחור הומו בן 20 שדי זקוק לכמה עיצות כרגע. בשנתיים האחרונות התוודאתי בפני אנשים רבים על כך שאני הומו : חברים ,ידידות, אנשים בצבא, מפקדים וכו'. זה לא היה קל, תמיד היה את החשש איך יגיבו אותם אנשים, האם הם יקבלו אותי כמו שאני או שיתנו לסטיגמות להשתלט על מחשבותיהם? לרוב קיבלו אותי בהבנה, בהתחשבות. אבל גם היו מקרים שזה לא עבד כמו שחשבתי ורק סבלתי מכך. את החבר הכי טוב שלי איבדתי בגלל שסיפרתי לו על נטיותיי. בבסיס שלי אנשים מסויימים ירדו לי לחיים בגלל ששמעו איכשהו שאני הומו. הרבה פעמים סבלתי בגלל זה. הרבה. אבל למדתי להתמודד עם תגובות של אנשים ,עם הערות לא במקום. לפני שנה אבא שלי גילה על הנטיות שלי בזמן שגלש במחשב שלי וראה דברים שלא היה צריך לראות. הוא קיבל את זה מאוד קשה. החודשים הראשונים היו נוראיים - מאוד קשים מבחינתי. אבל גם זה עבר (נראה לי). בימים אלו אני נמצא בדילמה מאוד גדולה : איך אני יכול לבוא לאמא שלי ולספר לה שהבן ה"קטן" שלה הוא בעצם לא הבן שלעליו חלמה, אלא בעצם...הבן שלה הוא הומו? אמא שלי היא אישה מאוד טובה ואוהבת, אבל....היא ממש סגורה כלפי הנושא של הומואים. זאת אומרת - היא הומופובית. לא פעם ולא פעמיים שמעתי אותה מתבטאת בצורה חריפה על כל נושא ההומואים. אני אתן לכם משפט לדוגמא: " את ההומואים האלה היו צריכים להרוג עוד ביום לידתם". לפעמים יש לי חשק להגיד לה :"אמא, את באמת חושבת שהיו צריכים להרוג אותי ביום שנולדתי"? כאילו - איך אני יכול לעמוד בפניה ולהגיד לה שאני הומו? בזמן האחרון היא אמרה לי כל מיני משפטים כמו : "לירן, יש הרבה דברים שאתה חושב שאני לא יודעת ,אבל אני יודעת". יש כאלו שאומרים ש"אמא יודעת הכל". ואני גם חושב שהמשפט הזה הוא נכון. שבוע שעבר חגגתי יום הולדת 20 ובאיגרת ה"מזל טוב" שאמא שלי נתנה לי היא רשמה : "לא משנה מה תעשה תמיד תהיה הבן האהוב , ואקבל אותך כמו שאתה. (דע שתמיד יש לך כתף אצלי)." אחרי שקראתי את זה פשוט הבנתי שאין דבר יותר שקוף מזה - היא פשוט יודעת ומחכה שאני אבוא ואגיד. אני טועה? אבל אני פשוט לא מסוגל...אני לא מסוגל. אני לא רוצה לאכזב אותה ,אני לא רוצה לאכזב אף אחד מהמשפחה שלי. נראה לי שלכולם יש כלכך הרבה ציפיות ממני שאם פתאום אני אבוא ואגיד שאני הומו אז הכל יתפוצץ ואז אני אהפוך לכלום. זה נורא... יש לי את אותה הבעיה עם שני חברים ממש טובים שלי ,אחד מהם משרת איתי במשרד ואני מכיר אותו רק חודש, ועוד חבר שאני מכיר קצת יותר משנה ,אבל רק לאחרונה התחברנו יותר. שניהם רמזו לי שאין להם ממש בעיה עם הומואים ,אבל אני לא יודע..אני יודע שהם יתייחסו אליי אחרת אם אני אבוא ואספר להם זאת - ואני לא רוצה יחס שונה, אני ממש לא רוצה. החבר שאיתי במשרד שאל אותי היום אם אני הומו, ואמרתי לו בצחוק שכן אז הוא פשוט אמר לי שזה משנה הרבה דברים ושמהיום הוא יתחיל להתנהג אליי אחרת, שהוא יהיה יותר רגיש כלפיי ויהיה זהיר יותר עם דברים שיאמר לי. ואני ממש לא רוצה יחס שונה. והוא די התחיל להתייחס אליי אחרת היום ולא אהבתי את זה. אני לא מסוגל לבוא ולהגיד לו שאני באמת הומו כי הוא אמר לי שהוא חושב שאני לא. זה מצב ממש מסריח...אני לא יודע מה לעשות. ובכלל ,אני כלכך רוצה למצוא מישהו שיהיה לצידי ויתמוך בי - אם זה חבר טוב או בן זוג. ואין..כלכך קשה למצוא...אני לא יודע איך זה בעולם הסטרייטים - אבל אני מרגיש כלכך לבד. שבוע שעבר הייתי בסרט " בקול גדול " שהוא די מתאים למתבגרים, אבל בסוף הסרט הילארי דאף שרה שיר שישר התחברתי אליו, והנה קטע שהכי דיבר אליי : So I won't give up No, I won't break down Sooner than it seems life turns around And I will be strong Even if it all goes wrong When I'm standing in the dark I'll still believe Someone's watching over me אולי מתישהו באמת יהיה טוב...... אשמח לשמוע תגובות, המיייל שלי lorlir20@hotmail.co.il תודה מראש לכולם. לירן.

לירן יקר

מכתבך מרגש מאד. גם לך היה קשה בהתחלה להבין שאתה הומו ובסופו של דבר הבנת שיש בך את כל האיכויות, בעל רגשות, מחשבותיך ומכלול ערכיך לא השתנו. למען האמת שום דבר לא השתנה בך מלבד העובדה שאתה הומו ונוהג בהתאם. קבלת את עצמך כפי שאתה ועובדה זו מאפשרת לך לספר ולשתף את האחרים. עליך לזכור איך אתה התמודדת עם ההכרה שאתה הומו, כמה זמן לקח לך להבין שזה מה שאתה , זה מה שאתה מרגיש וזה לא פוגע באישיות שלך. כאשר אתה מספר לאחרים, יש להניח שהתגובה הראשונה תהיה הסתייגות מסוימת.....יש בך את הרגישות וההבנה לתת לדברים זמן, לתת לשני לעכל את דבריך....לאט, לאט בחוכמה ובשיחות נוספות ה"סערה" הראשונית תשכך, וההסתייגות תהפוך להבנה והכרה. גם אמך זכאית לשמוע מפיך (אביך כבר יודע), את אשר אתה חווה , את אשר אתה מרגיש, את ההתלבטויות שלך אם היו ואיך הצלחת להתגבר ....תמיד תהיה הילד שלה...היה סבלני אתה, אמור לה כמה היא חשובה לך ומה גדולה אהבתך אליה.... תוכיח לכולם שאתה אותו ילד אהוב שלהם, אתה אותו חבר וידיד ושום דבר לא השתנה. שמור על עצמך חבר, היה חזק , בטח בעצמך ויבטחו אחרים בך. כל טוב לך עם חיבוקי כח....ופרח.

לירן יקר...

חמוד, אתה נשמע לי בחור ממש אמיץ. אבל ממש אמיץ. מה זה משנה מה אתה עושה במיטה לעזאזל? למי איכפת?? כל מי שמתייחס אליך אחרת הוא אידיוט וצר אופקים ותסלח לי על הבוטות. אתה חזק. אתה מאוד חזק. אני אישית נגד סודות. במוקדם או במאוחר אמא שלך תדע את זה. אז חבל להסתיר. חוצמזה איך אתה יודע שאבא שלך לא סיפר לה? בין רוב ההורים אין סודות. היא בטוח תהייה בשוק (למרות שאתה אומר שהיא אוליי כבר יודעת). אם קשה לך אוליי תכתוב לה מכתב, בו תספר את כל מה שעובר עליך, ואת כמה שאתה אותו בנאדם וכמה שאתה אוהב אותה. תזכיר לה שהיא הבטיחה לתמוך. היתרון במכתב הוא שהיא לא תוכל להתפרץ או לעזוב באמצע. היא בטוח תקרא עד הסוף, ויהייה לה קצת זמן לעצמה לעכל את הדברים. גם אם תדברו וזה יהייה קשה הזמן בטוח יירכך את זה. הזמן מרכך הכל. הכל. האמת שהרעיון של לענות לה ב"את באמת חושבת שהיו צריכים להרוג אותי ביום היוולדי"? נראה לי רעיון טוב שבו היא תתאפס על עצמה ותבין את גודל המשמעות של המילים שיוצאות לה מהפה. היא עדיין אומרת את זה? לפעמים אנשים לא מעלים על דעתם שיש קשר בין מה שהם אומרים לבין פגיעה במי שהם הכי אוהבים. לפעמים אנשים מגזימים סתם בתור צורת התבטאות. אני ממש מקווה שיהייה לך קל. נכון חיים של הומואים הם אינם קלים. אבל מה שלא הורג-מכשל. לגביי מציאת חבר, מה עם פורום להומואים באינטרנט? מסיבות גייס? בטוח תוכל למצוא מישהוא חמוד שיואהב אותך ואתה אותו ויתמוך בך ואז אוליי יהייה לך יותר קל עם הכל. שתדע שיש לך גיבוי. לגביי החבר הכי טוב שלך. כנראה שהוא לא באמת היה החבר הכי טוב שלך. רק בכאילו. עובדה. הריי הייתה הומו גם לפניי שסיפרתה לו את זה. אז למה אז הוא היה חבר שלך כשהוא לא ידע את זה?? כי הוא לא הרגיש בזה. כי אתה בנאדם מסויים ונשארתה אותו בנאדם. נראה לי שאתה רק יכול להיות עצוב בשבילו שהוא טיפש, צר אופקים, פחדן וגם על זה שהוא פיספס בנאדם מדהים כמוך. תהייה עצוב בשבילו- לא בשבילך. אתה בסדר גמור. אתה יותר טוב מבסדר. תחזיק מעמד ותמשיך לעדכן. שלך, אנקי

תודה רבה חומד.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תמיכה נפשית
בחר
בחר