שלג קל בדרך להרים .. עדכון2.9

הקור מתחיל להדרים באופן הדרגתי. עכשיו בירושלים 2.6 מ. משעות הצהריים המאוחרות נפתח חלון ההזדמניות לשלג בהרים. הטמפ במפלס 850, 3-. וככל שנתקדם הטמפ יוסיפו לרדת. משקעים ? נראה פיק בעיקר בשעות הערב במרכז ובדרום. גם מחר צפוי גשם קל ועל כן שלג קל מעל 600 מ.  שימו לב באיזור אמצע החודש נראית מערכת שכדאי לעקוב אחריה.

מחכים לאמצע החודש והלאה emo_45.png

תודה ,

יש טעם לצפות למשהו בצפון בכלל ?? נראה לי אין טעם..

ערכי הקור עדיין לא בשיאם מודל החלון מאכזב במקצת כנראה בגלל התמתנות קלה לפי המדידות במציאות על-כל-פנים הטמפרטורות יוסיפו לרדת ולא מן הנמנע שנקבל שלג קל בכל ההרים שגובהם יותר מ-600 מטרים כמות המשקעים קטנה אבל עדיין יכולה להיות מפתיעה  ביום שלישי ‏ קר פחות ולכל אלו שדואגים מחסימה בהמשך החודש הסירו דאגה מלבכם

ירושלים כעת 2.2 מעלות. הטמפרטורות מתחילות לרדת וישנן התפתחויות מקומיות על-פי המכם. רק מודל החלון נשאר עכשיו. 

יש מצב שהעננות שניכנסה לצפון תספיק לשלג איפה שיהיו תנאים ?

דווקא הטמפ במגמת עלייה כך נראה.. על איזה גובה אתה מדבר? נראה שזה מעל 800

מעל 600 מטרים יכול לרדת שלג קל נכון לעכשיו הטמפרטורה בירושלים 2 מעלות. הטמפרטורות יוסיפו לרדת בשעות הקרובות ושוב ייתכנו התפתחויות מקומיות אל תצפו ליותר מכמה פתיתים באוויר בגלל חוסר המשקעים אבל החורף לא אמר את מילתו האחרונה תיתכן מערכת שלג השבוע האחרון של החודש יש לעקוב וברצינות

בסדר אבל לא הבנתי כלום חח אתה אומר 600 מטרים איפה? כרגע ירושלים בגובה 770 הטמפ' 3 מעלות אז לא מסתדר לי.. מתי הטמפ' תרד? בכל מקרה בינתיים אין משקעים בכלל מה שאומר שהסיכוי מתחיל להיות נמוך ביותר.

כל ההרים מעל 600 מטרים מהצפון ועד הנגב יכולים לראות שלג קל באוויר הטמפרטורה במפלס 850 מיליבר תגיע -5 מתחת לאפס בשעות השיא כרגע בירושלים 2.5 מ. גשם יורד כרגע אזור אשקלון באר שבע לכיוון מרכז הנגב במהלך הלילה ומחר בבוקר שוב יש צפי למשקעים אומנם מעטים מצפון הארץ ועד מרכז הנגב כאשר מרכז הפעילות נמצא במרכז הארץ ובדרום אומנם הטמפרטורות בהרי המרכז כרגע גבוהות מהצפוי אך בשעות הקרובות הן תרדנה 0 מעלות ואף מתחת באזור ירושלים אני מעריך בירושלים - מעלה אחת הלילה מתחת לאפס לסיכום מערכת קרה מאוד ויבשה יחסית לקראת סוף השבוע התחממות נכרת. בנוסף יש לשים לב למערכת נוספת בסביבות אמצע החודש ולמערכת שהיא יכולה להיות מושלגת לקראת השבוע האחרון של החודש

1. ברק צודק. בירושלים עכשיו סביב ה3 מ!. יש מדדים שהם לא מדוייקים בכלל (כן עכשיו ראיתי ב"חדשות" שיש מעלה אחת. זה שטויות!!. יש הרבה פרמטרים שגורמים למדדים "להתבלבל". אין עכשיו פחות מ3 מעלות בוודאות!!!

2. בשעות הקרובות ומחר באמת נגיע כמעט ל0 בחלק מהזמן. אני לא מאמין שנגיע מתחת ל0. אולי לקצת זמן ממש..

3. זה ההזדמנות האחרונה שלנו השנה. אז נקווה שיהיו הפתעות...

הטמפרטורות ירדו בירושלים מתחת ל0 הלילה ובהרים מעל כ600מ ולא בטוח שזו ההזדמנות האחרונה השנה

מנהל הפורום
1000+

כנראה שהמציאות הייתה חמה יותר מהצפי של המודלים צריך לבדוק את הסונדרה. ירושלים הלילה הייתה חמה מהצפי טמפרטורות נעו בין 0 למעלה אחת ומה בהמשך בסביבות אמצע החודש מערכת גשם נוספת ולקראת השבוע האחרון של פברואר מערכת קרה ומשמעותית יש לעקוב. בל נשכח גשם צפוי מחר בערב לילה בצפון ומעט במרכז. לקראת סוף השבוע התחממות ניכרת

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: קרמבו
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר