שבוע טוב.גשמים קור ושלג בהרים על פתחינו.מע שליש ג.

לא לחינם הגדרנו את הסינופטיקה הטעונה ככ וכן את תגובת המודלים אליה כמשולש ברמודה של האטמוספירה.

עקב ריבוי מערכות השונות במהותן האחת מהשניה על שטח יחסית קטן ,ועירבול זרמים זה בזה הן מבחינת זרמי הסילון  והן מפאת תנועתם והתנהגותם,נוצר מצב בו התרוממה לה רמה חזקה בחלק גדול מיבשת אירופה אשר השפיעה על התנהגות האפיקים ותנועתם הטבעית לתקופה זו.

אני מרבה להזכיר כאשר אני עובד על נתוני התחזית החודשית את העובדה שלא רק האפיק חשוב אלא בעיקר הרמה והתנהגותה הם אלו שיקבעו לאן יגיע האפיק ובאיזו עוצמה.המציאות שזיהינו בחודש שעבר הייתה זו שרואים היום.מלחמת עולם בין אפיק עמוק טעון ונרחב אשר מנסה לעשות את דרכו הטבעית ממערב למזרח כיאה לתקופה זו,לבין רמה שצצה מצפון אפריקה וכמו טיל גרעיני עולה לה למקומות צפוניים ולא זו בלבד הרי שערכה כ1045מ'ב בשטח לא קטן,ולך תסביר למודלים איך לאכול תרחיש כזה.

כמס פרצופי בני האדם כמעט כך היו מס התרחישים.

רוב המודלים עד לפני מס ימים לא נתנו כלל גישה לאפיק אלינו ,והאפיק היה מרוחק אלפים רבים של קילומטרים מאיתנו.עשרות הודעות קיבלתי בפרטי מגולשים שלא הבינו איך יכול כזה אפיק להגיע ובדקו שוב ושוב גם כאן באתר האם אני עומד מאחורי התחזית.

כעת אשתף מעט מהסיבות אשר הביאו אותי לעמוד על התרחיש.

א.גם אם האפיק מרוחק,ככל שיש בלימה שלו בנקודות ה552 כך הוא שואף לפרוץ דרומה מאחת מנקודות אלו וככל שישנה חסימה כך הפריצה העתידית תהיה נרחבת יותר וקרה יותר.

ב.גרעין הקור שבאופן קבוע היה במערב היבשת ורק בניסי ניסים ובעה קיבלנו מערכות גשומות כאן בכל מקרה עשה דרכו למזרח אירופה.

ג.ככלל ,לכל שבת יש מוצאי שבת ובודאי כאשר מדובר על שיא החורף .

בכל אופן בנתונים שהיו לי ,הפריצה הזו אמורה הייתה לקרות בתחילת שליש אחרון וסימננו לערך את ה23-24 לחודש עם סטייה לכאן או לשם.

כעת לעיקר.שלו תחשבו שלמערכת זו אין בעיות.לפעמים כאשר מדובר במערכות קרות ונדירות במיוחד ,חסרה לחות או תמיכה בקרקע,לפעמים המסלול לא מאפשר סגירת שקע ובכלל,התרחישים היו ויהיו מרובים.

מהערב עד יום ג ירדו גשמים מצפון לצפון הנגב,שלג בחרמון וביום ב גם בצפון הגולן.

ביום ג יגיע אויר קר מאוד בכל שכבות האטמוספירה ויעבור מסלול יבשתי ,הרוחות יהיו צפון מערביות כך שהקור יורגש,שלג ירד היכן שירד גשם וזה כפי הנראה יהיה בעיקר באזור המרכז.חלון ההזדמנויות לירושלים כ6 שעות ובהרי המרכז כ12 שעות ובעיקר מדובר על יום ג צהריים לילה.

הזכרנו שכפי הנראה יהיו 2 גלים למערכת ואכן זה מה שמסתמן.קור קיצוני אמור להגיע שוב מצפון ביום ו ,ובעיקרו צפוי להיות עם ערכים קיצוניים יותר מהצפוי יום ג.

כלומר,טמפ של0 מעלות בירושלים ומעט מתחת לאפס בהרי המרכז.עשויה להיווצר במצב כזה בעיית משקעים מאחר והמסלול של האפיק יבשתי,אך רק אזכיר שבמצב זה צריך לראות היכן עובר קו ה540מ'ב.

קרו בעבר מצבים בהם לא הייתה עננות מפותחת באזור והיה אפיק יבשתי קר מאוד ,אך מאחר וה540מב עבר אצלינו העננות נוצרה על קו החוף ולא השאירה הר ללא שלג.אפילו במקומות נמוכים.

בכל מקרה ,במידה והעננות תהיה מפותחת בסוף שבוע ישנם ערכי טמפ אשר יכולים להוריד שלגים בצפון מ500 מ ובמרכז מ700מ.שם המשחק הוא עננות פעילה .אם זו לא תהיה,נחפש את קו ה540מ'ב ונצטרך למצוא אותו לידינו.אם גם זה לא יהיה,נשארנו עם קור ,וקור רציני.

לדעתי נקבל שלג הן ביום ג והן בסוף השבוע,איך וכמה נצטרך להמשיך ולהתעדכן.

פרט נוסף.ארוע שלג נוסף סביב 7.2.תחזית לפברואר תפרט לגביו יותר.מדובר על אפיק קר מאוד.

בהצלחה לכולנו ותזכרו שהכל מלמעלה!

אין מילים תודה רבה על כל ההשקעה 

מנהל הפורום
1000+

ערב טוב מרשמלו ידידי,תודה על הסקירה והניתוח המקצועי,יש מקום לאופטימיות

והרבה אמונה שהשלג יראה במחוזותינו.emo_38.png

קודם כל המון תודה איש יקר על התחזית וההשקעה אבל האמת התאכזבתי כי לפי מה שהבנתי מיום שלישי והלאה כולל שישי שבת זה בעיקר קור בלי גשמים כמעט ואם כן יהיו גשמים יהיו ממש חלשים או שלא הבנתי נכון אז תקן אותי אחי אם אני טועה והלוואי ואני טועה

שבוע טוב ומבורך מרשמלו.כל המודלים התאפסו לשבוע הבא ?

במילים פשוטות כעת המצב לסוף שבוע הוא בין שלג שיראה מגבהים נמוכים לבין קור ללא משקעים.אנחנו מדברים על תזוזת האפיק 500קמ לכאן או לשם.

מרשמלו שבוע טוב ומבורך.    האם לעניות דעתך ולאור הניתוחים שלך , ביום שלישי בשעות האור ניראה בירושלים שלג ?  והאם בשישי שבת גם ?.    מהם הסיכויים בעצם לאור הניתוחים שלך שיהיו משקעים. 

תודה רבה מרשמלו בעזרת ה' אולי סוף סוף נקבל את הסם הלבן הרציני ולא הריקשוט ....

תודה רבה מרשמלו על התחזית וההשקעה!

תודה רבה מרשמלו על התחזית המרתקת .emo_45.png

מרשמלו ערב טוב

השמט מדבר על שלג בהרי הצפון שני לילה ושלישי מה אתה חושב?? גובה 770 מטר גליל עליון/מערבי

מרשמלו שבוע טוב ומבורך.    האם לעניות דעתך ולאור הניתוחים שלך , ביום שלישי בשעות האור ניראה בירושלים שלג ?  והאם בשישי שבת גם ?.    מהם הסיכויים בעצם לאור הניתוחים שלך שיהיו משקעים. 

אני חושב שהתשובה של מרשמלו ברורה בנוגע לשאלה שלך, אין לו דרך לדעת כרגע באופן סופי, הכל נזיל, צריך להיות סובלני.

מנהל פורם מזג האוויר

מנהל הפורום
250+

תודה רבה לך מרשמלו על העידכון המפורט וההשקעה 

שלך בנושא. אנכנו זוכרים שבסוף הכול מלמעלה ומקווים

שגם בורא עולם יתברך רואה את ההשקעות שלך בנושא והוא יהיה

איתנו. emo_84.png

תודה רבה לך מרשמלו על העידכון המפורט וההשקעה 

שלך בנושא. אנחנו זוכרים שבסוף הכול מלמעלה ומקווים

שגם בורא עולם יתברך רואה את ההשקעות שלך בנושא והוא יהיה

איתנו. emo_84.png

עבור לעמוד