דיווחים מהשטח - 16-17 פברואר 2019

מוטב מאוחר מאשר אף פעם emo_01.png

מאוד גשום בתפרוסת ארצית 

ברמת גן , מאתמול ב 10 בלילה גשם כמעט בלתי פוסק

אחד הלילות העוצמתיים ביותר שהרגשתי.

פשוט רכבת של CB היתה על הבית שלי,  לא ישנתי כל שניה היו רעמים מרעידים.

שימו לב לנתון המדהים הזה,   כבר כרגע עוד לפני סיום המערכת,   חלקים נרחבים בצפון סגרו את הממוצע השנתי והממוצע של פברואר emo_14.png.

גם אם לא ירד שלג משמעותי השנה,   אני פשוט מאושר,   חורף פעיל כמעט לכל אורכו בצפון דבר שלא היה לנו שנים!

מוכן לקנות את העונה הזאת עוד כמה פעמים.

קו ירושלים-דרומה אני יכל להבין את התסכול ויש לכם את הזכות המלאה לצאת עלי.

בגליל המערבי/עליון פשוט גשם ללא הפסקה מאז יום חמישי .. הלילה היה השיא.. לדעתי מדובר בעונת חורף אדירה .. רק שימשיך כך לפחות עד אמצע מרץ

גשם חזק בגליל כרגע.. לדעתי המערכת הכי חזקה השנה

הפעילות המושלגת חזרה למג'דל שמס הטמפ' צנחה והשלג יורד emo_14.png

לא כי ירד גשם ממש אחרי emo_11.png

צפון עמק החולה גשמים חזקים בהפוגות

קרוב ל70 מ"מ ביומיים והיד עוד נטויה...

שימשיך ככה והכנרת תעלה יפה

מערכת על הפנים.

גם החזאים לא אמרו איפה בדיוק ירד ואיפה בדיוק לא, וגם מה זה הדבר הזה שיורד רק לפרקים ?

מה, הגשם לא סגור על עצמו ? שירד ברצף וזהו.

בדצמבר-ינואר יכל, ועכשיו פתאום לא ? אולי נייבא גשמים מטורקיה ?

בכל מקרה, כבר עכשיו אני נותן לחורף הזה רק 8 מתוך 10.

גם בגלל פברואר החלש וגם בגלל שהיה לפחות פעמיים אובך עד עכשיו.

אובך אמור להיות מינימום שבמינימום בסוף מרץ.

מצד שני, החורפים היחידים להם אני נותן 10 מתוך 10, הם חורפים 2010-11 ו-2011-12.

השכנים שלנו הם מצריים,  ירדן וסוריה (מדבריות עם מקורות אבק)  וכמובן רוב שטחי המדינה הם מדבריים.

הרבה פעמים בחורף כמעט בכל מערכת עמוקה וסוערת תחילה הרוחות דרום מערביות חזקות שמעלות אבק ממדבריות מצריים אלינו,  כמובן שגם לעתים האבק עולה גם מתוך החולות שבארץ.

בשני החורפים שציינת היו אירועי אובך כאלו ואחרים במרכז ובדרום,  בעוד בצפון ירד גשם,   לתופעה זו קוראים "חור דרומי".

אגב חורף 2010-2011 למעט צפון הארץ ששם היה חורף ממוצע + (בזכות הגשמים המאוחרים החריגים שירדו),  במרכז ובדרום מדובר בשנת בצורת חמורה.

הייתי בעכו כל הסופ"ש האחרון, והלילה שבין שישי לשבת היה אחד הפעילים שזכורים לי, היה הכול מהכול, גשמים, סופות רעמים חזקות, רוחות, פעם אחת אפילו קמתי מהרעמים באמצע הלילה.

"מוסיקה היא לא הצלילים או התווים, מוסיקה היא הרווח שאנחנו לוקחים ביניהם" (ארתור רובינשטיין)

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אנה כהן,
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר