נשמרת המגמה למערכת סוערת וקרה החל מחמישי הבא

צהריים טובים לכולם. בעדכון צהריים של המודל GFS, נשמרת המגמה למערכת סוערת וקרה החל מחמישי הבא שתלווה בגשמי זעף מלווים בסופות רעמים וברד ורוחות עזות בצפון הארץ. וחשש חמור משיטפונות והצפות בכל הארץ. הגשם יתפשט למרכז הארץ בחמישי בלילה. שלג כבד יירד בחרמון. המערכת צפויה להיות ממושכת ולסגור ממוצעים בצפון הארץ. סיכויים גם לשלג בצפון רמת הגולן ופסגות הרי הגליל. אבל יש להמשיך ולעקוב אחר השינויים הצפויים. לגבי הרי המרכז וירושלים כרגע נראה שלא יהיה בגלל הקור שלא יספיק. אבל שוב יש להמשיך ולעקוב. שיהיה שבת שלום לכולם.

https://www.facebook.com/ForecastingsnowinIsrael/

סקירה  מעולה ומקצועית ירושלמי!

ככה צריך לדבר במגמות ולא באמת לנתח כל שינוי קטן באיזוהיפסה ובאיזותרמה.

סיכוי לא רע בכלל שנסיים עם 3 חודשי החורף גשומים בצפון... לראשונה מ1992, אם אני לא טועה.

ולא רק כמויות הגשמים אדירות גם פיצול הגשם פנטסטי.

מקווה שהמערכת של סופ"ש הבא תמשיך את המסורת של הקצנות של הרגע האחרון שיש לנו השנה.

סיכוי לא רע בכלל שנסיים עם 3 חודשי החורף גשומים בצפון... לראשונה מ1992, אם אני לא טועה.

מקווה שהמערכת של סופ"ש הבא תמשיך את המסורת של הקצנות של הרגע האחרון שיש לנו השנה.

אם אני לא טועה חורף 2003\2004 כל חודשי החורף היו גשומים בצפון.

וגם בחורף 2002\2003 היו חלקים מצפון שכמויות הגשם היו גבוהות מהממוצע בכל חודשי החורף.

הדבר המעניין הוא שאם בהחלט הדברים נראים כפי שהם עכשיו יתכן ויהיה לנו כאן רצף נדיר בחלק מהאזורים שמאוקטובר עד פברואר לפחות כל חודש היה גשום מהרגיל!

אם אני לא טועה חורף 2003\2004 כל חודשי החורף היו גשומים בצפון.

וגם בחורף 2002\2003 היו חלקים מצפון שכמויות הגשם היו גבוהות מהממוצע בכל חודשי החורף.

הדבר המעניין הוא שאם בהחלט הדברים נראים כפי שהם עכשיו יתכן ויהיה לנו כאן רצף נדיר בחלק מהאזורים שמאוקטובר עד פברואר לפחות כל חודש היה גשום מהרגיל!

פברואר כמעט בטוח מסתיים כגשום בצפון עוד לפני המערכת הרבה אזורים יהיו לא רחוקים מחצי הכמות. אנחנו נצטרך התמנות קיצונית וגם שלא יהיו עוד מערכות בקיצור לא מציאותי.

לא רק שדצמבר ינואר ופברואר גשומים, כנראה מדובר על גשומים בצורה קיצונית 150 אחוז על כל אחד מהם מרחבית. עם עשרות ימי גשם והפסקה לאפשר לאדמה לנוח.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר