tsafon10  למה היה החורף ?לא ניגמר  עדין גם אם תקבור אותו 50 פעם החוורף ממשיך השנה עד למרץ

מרשמלו תודה רבה על ההסבר אך תדע לך בעיניי רק התחזית שלך מתממשת בעזרת השם כי תחזית של מודל מרשמלו ניתנת פעם אחת ולא משתנה ואני מאמין בה יותר ממה שהמודלים מראים בסופו של דבר כולם מיישרם קו לתחזית שלך ....תותח

עם התקדמותנו אל עבר שלישו הראשון של החודש ובהתחשב בתחזית לאפיק שלג קר מאוד שניתנה כבר חודש שעבר צריכים לקחת  בחשבון מס נתונים עובדתיים.

אכן התחזית שנתתי הייתה כזו וכהרגלי נשארה כזו.

תחזית זו ניתנה היות וברור היה עפ נתונים שלי שהשקעים העמוקים מאוד במערב היבשת אשר השאירו את רוב הפעילות שם ,יתמזרחו להם והפעילות הקרה תעבור למקומה הטבעי בפברואר.זה אכן קורה והמודלים כבר הבוקר מזהים מערכת קרה וסוערת וכמובן מושלגת החל מ7.2. בינתיים בעדכון צהריים נתקבלו גם תרחישים אחרים אך גם אתמול היו 4 תרחישים שונים אחד בכל עדכון.

במעבר הפעילות הככ" אנרגטית הזו למזרח ישנם כל מיני מצבים שעשויים לקרות,החל מחיבור אפיקים ,מזרחי למערבי,ועד למצב של שמירה על מרווח של כ1000 קמ האחד מן השני לאורך כל התזוזה ובכך לאפשר לרמה ממערב החוצצת בין שני האפיקים להוריד לכאן מערכת חזקה מאוד.

נקודת התורפה היא שהאפיק ממערב גם הוא מתמזרח עקב שינוי מצב באטלנטי ואז חייבים תזמון מתאים על מנת שיווצר מצב בו האפיק הרלוונטי מבחינתנו אם יתחבר שיתחבר לצפוני ולא למערבי.בקיצור הרבה תנאים.ישנו גם מצב בו באויר מתחבר לאפיק ממערב ונוצרים מס גלים אך לא קרים.

בקצרה,שינוי סינופטי ואפיק קר בכל מקרה שיגיע אלינו החל מ7.2.

כעת לתחזית מרשמלו.תרחיש ירידת האפיק  המדובר-אכן קורה.אך אם יווצר מצב בו הוא יחבור לאפיק ממערב הוא יהיה פחות קר אם כי יותר ארוך.בכל אופן אם אפיק זה לא יוריד שלג בהרים הרי שתחזיתי לא התממשה מסיבה זו שדיברתי בפירוש על אפיק שלג קלאסי.התחזית מבחינתי נשארת בעינה ולא משתנה אך בהחלט ישנו מצב שיתחבר לצפוני ולא למערבי ואז אנחנו מולבנים במקומות שאינם שגרתיים.כרגע מצריך מעקב ונכנסים לטווח בו כן מביטים במודלים על מנת לדלות נתונים.לא רק על המודלים מסתמכים אך בהחלט מקבלים מהם סיוע בבניית התחזית לטווח הקצר.

סיכום הדברים.התרחיש המדובר קורה.אפיק קר מאוד מגיע,אך תוך נקודת חולשה שאיתו מתקדם גם אפיק ממערב ויכול להתחבר אליו דבר אשר יקשה לקבל מערכת מצפון.אם יוריד שלג התחזית התממשה.לא הוריד שלג ?פספסנו.מה יקרה?אני חושב שיודע.אך נמתין ונראה.בהצלחה לכולנו.

emo_45.png

מה שמוזר כעת שהשקע שהיה לפני כמה ימים בכניסה לאדריאטי הצפין  כאילו אנחנו בקיץ.מה קורה בחורף הזה? שקע עמוק נמצא לפני גיברלטר, הייתי מהמהר שימשיך מזרחה ויפיל עלינו ממיטב הגשם המקומי אבל כשנזכר  בשקע הקודם כלום כבר לא בטוח.אגב בהרי ירושלים השקדיות פורחות, האם האביב הגיע מוקדם?

tsafon10  למה היה החורף ?לא ניגמר  עדין גם אם תקבור אותו 50 פעם החוורף ממשיך השנה עד למרץ

??

אגב לדעתי החורף האמיתי כן נגמר

הלוואי ואני טועה

לדעתי מערכת שלג לא תהיה בשליש הראשון ואין לכך סיכוי!!

מערכות גשם רגילות עד אמצע החודש לאחר מכן הרמה תתחזק משמעותית במערב ומרכז אירופה וגרעין הקור יעבור מזרחה ורק אז יש אפשרות למערכת קרה מאד(בחצי השני של החודש)

אכן אוסאמה.כתבתי על כך בראש השרשור ונגעתי בכל הנקודות.הרבה פעילות ממערבולא הכל מתמזרח

בוקר טוב אחי נקווה לטוב

לאחר הקטילה בסיזונט על " מודל מרשמלו " האם תחזיתך כתמיד נישארת או שתיהיה לנו דחייה ?

בן אדם אחד שפתאום מתעורר ומחליט לירות לכל הכיוונים כאילו מחכה למרשמלו בפינה מוחק לו את כל ההצלחות ונשען 

על אחוז אחד שפספס emo_23.png ,די כבר להתייחס לאנשים האלה כאילו מרשמלו חייב להם משהו , אני חושב שאלה אנשים חולים 

ומפריע להם הקרדיט שמרשמלו מקבל מהרוב המוחץ ... מציע לאותם אנשים שגם הם יתנו תחזיות ואם יפספסו 

בטוח מרשמלו לא ירד עליהם אבל הם לא יעשו את זה כי הם הפכו את זה לתחרות בעיקר בינם לבין עצמם 

כשאחרים לא מתייחסים לזה כך אז אני חושב שאלה אנשים חולים ולא צריך להתייחס אליהם נקודה .emo_127.png

אופיר הכל בסדר על מה המהומה צדיק.אין קטילה הכל מצויין.יכולים לכתוב מה שרוצים וכל אחד יחליט את שלו על מה להסתכל ועל מה לא

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: , , zoharit36
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר