שבוע טוב לכולם.סקירה כמובטח.מומלץ לקרוא+הבהרה לקוראים.

אתחיל בהתייחסות למס הערות שניתנו כאן (לא רבות ככ אך מחייבות התייחסות מצידי).

הסיבה שאני מתייחס אליהן נעוצה בעובדה שזמן רב(אולי מידי),אני משתדל להקדיש כאן בפורום וזאת מבחירה שלי לתת לגולשים היקרים את המקסימום שאני יכול.

כל הודעה שלוקח לכם לקרוא מס שניות ,איננה נשלפת מהמותן ומאחריה זמן ארוך של ניתוחים,הסתברויות סיכומים ומעקב הדוק מאוד אחר כל מה שקורה מסביבנו מבחינה סינופטית.

יחד עם זאת אינני חופשי מהעברת ביקורת ובודאי לא חסין בפניה ואף שמח בה כאשר היא מגיעה ממקום מכובד ובונה.

אך בקשה קטנה אליכם,היו מדוייקים בביקורת.

אינני מדבר כאן על טרולים אלא על אנשים שמזדהים בשם אחד ולא משנים כל רגע את שמם ומהם כמו משאר הגולשים הרציניים מתבקשת רמת דיוק הן בציטוט הדברים והן באופן הביקורת.

גילי .א.תודה על ההתייחסות.

ב.העלתי את ההודעה שכתבתי לפני 11 יום בתחזית מדוייקת(כמעט לחלוטין),אך צוטטת דברים שלא נכתבו ועל כן תיקנתי.

כתבתי בפירוש על טמפ 2 מצ בחרמון(דבר שהיה בפועל (בין 2-3,)אך מפאת חוסר במשקעים לא מנראו הפעם הפתיתים.

כתבתי בפירוש על החרמון הסורי ולמרות זאת הציטוט לקה בחוסר דיוק שכביכול הדברים נאמרו אחרת.

מי שישים לב הרי יראה בברור שהתחזית הייתה לשני המערכות מדוייקת וראשונה מבין כולן כי ניתנה חודש לפני כמעט.(חלקה).

כנראה שרמת הציפייה מתחזיות אלו גבוהה ממה שאני חושב ועל כן מדקדקים כחוט השערה,אך זיכרו שאתם כאן יודעים עוד לפני המודלים מה קורה או יקרה.

אז בבקשה מכולם,ביקורת כן ובשמחה,אך בבקשה בבקשה -לדייק.אוסיף רק שהחטאתי את המטרה במע האחרונה שאמנם התרחשה בדיוק עפ התחזית אך לא הפכה סוערת לבסוף.

ולתחזית הנוכחית לשליש אחרון.

הסובטרופית הרימה ראש אך לא כאן העניין.

אפיק ממערב סוחב אליו את רוב המערכות החורפיות וכל כך קר שישנם שני מוקדי פעילות.האחד מצפון לנו ואילו השני ממערב.זו הסיבה שאנו נהנים כעת ממערכות סתויות ופחות חורפיות.אך אל דאגה זה משתנה עוד זמן לא רב.

ביום חמישי או ליתר דיוק רביעי לילה נקבל מס ימים גשומים כתוצאה מגלישת שלוחת אפיק(אולי ילווה גם באפיק ים סוף)מצפון.זו מערכת שלישית במס שתניב עשרות ממ ברוב הארץ.זו גם התחזית שניתנה בצפי החודשי.

יש לציין שבתפר שבין סוף חודש זה לתחילת הבא,תיחלש מאוד רמת האפיק ממערב ובכך כובד המשקל יעבור ממערב למזרח וצפוייה לפקוד אותנו בזמן זה מערכת חורפית חזקה שאודותיה נדבר.לגופו של עניין.נסית הסובטרופית במאות קמ דרומה תחל לקראת 25 לחודש זה אך עוד לפניה מערכת מכובדת מיום ה הקרוב .

מקוה להבנה נכונה של פתיחת דברי כאן.שבוע טוב לכולם,ולהתכונן לחורף אמיתי ובגדול.

תודה רבה מרשמלו, אתה ופועלך מוערכים. אל תקשיב לטרולים שיש פה.
מחכה לתחזיות הבאות :)

הטרולים הם אוויר תודה מרשמלו על ההשקעה אמן שיתגשם

מרשמלו ידידנו היקר ,תודה עבור הכל.emo_45.png

ערב טוב.

אשמח להתייחסות לאזור הצפון הרחוק ועמק החולה... לצערנו הגשמים פסחו עלינו. 

תודה

דרך אגב.כמויות שיא מע אחרונה-36 ממ בקבוצת יבנה.

אשדוד כ27ממ!

אזור הצפון הרחוק וכן שאר מקומות בחלק מהצפון באמת לא היה דומיננטי הפעם אך עד סוף החודש בהחלט יספרו שם אותם מילימטרים חסרים.מסוף החודש אנחנו במערכות חורפיות למהדרין.

מרשמלו, כרגיל תענוג לקרוא את הפירוטים שלך על המערכות הקרובות! שנתבשר רק בשורות טובות ובחורף קר וגשום!

בוקר טוב ,מערכת שליש ג של החודש בין 20-50 ממ !ממוצעים בנובמבר יסגרו בחלק גדול מן האזורים ואף יותר מכך.המודלים מזהים כבר מערכת של תפר בין החודשים נובמבר דצמר עליהם נדבר בהמשך.

בס"ד

שבוע  לך מרשמלו, ולכל חברי הפורום היקר הזה,ותודה אדירה לתומש המנהל שועשה את עבודותו נאנמנה,

תודה מרשמלו על כל מה שאתה עושה, וממשקיע מזמנך על מנת לספק לנו תחזיות ארוכות טווח,

אני רק מאחל דבר אחד שירבו כמוך מרשמלו תודה מראש על אני מעריך ומוקיר אותך,emo_85.pngemo_45.png

בס"ד בסוף השורה נשמטה לי המילה הכל כתבתי תודה מראש על נשמטה הכל אשמח אם המנהל יוכל לתקן את זה ולמחוק את הודעת התיקון שלי,

תודה למרשמלו על ההשקעה, ההתמדה, ועל האומץ לפרסם תחזית מוקדמת. אצלנו באיזור השפלה הפנימית היה סוער. יום רביעי סערה בעוצמה שלא זכורה לנו - שטפונות וסו"ר, חמישי לילה גשום ביותר, שישי יום מדהים - גשם ללא הפוגה מלפנות בוקר עד ערב שבת.

ערב טוב.לשני דברים שצייננו בתחילת הסתיו מומלץ לשים לב.

א.שיסתובבו כאן שקעים עמוקים מאוד באזורים הסמוכים לנו.

ב.אמש הזכרנו את היפרדות הגוש הקר ממערב ומעבר הפעילות מזרחה.

עוד לא יבשה הדיו,גפס הוא הראשון(ומי שרוצה-השני)

שמאשר לנו בינתיים את התרחיש המדובר.אחר מערכת שליש אחרון,מנתק המודל את עיקר הפעילות הקרה ממערב ושולח אותה , הרחק מגרעין הקור האמיתי.

דבר זה ימזרח את המערכות לכיוון האגן המזרחי של הים התיכון וצפונה,כך שמס גלים סוערים עתידים לפקוד את אסורנו החל מהתפר של סוף חודש זה והלאה.הרבה אקשן בדרך.דצמבר סוער מאוד בדרך.

עוד לפני כן ,לא לשכוח את המערכת מיום חמישי הקרוב.עשרות מילימטרים בדרך .המערכת נירחבת.!

מרשמלו היקר עונג גדול לקרוא ולהחכים,יש לי הערכה והערצה רבים למידת השקעתך וללא ספק שאתה ממוחה תוכן ענק בתחום.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: , , , oferron1, ryuvalr12
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר