מסתמן-מערכת סוערת בדרכה לארץ.

פרטים ידועים לכם אך נחדדם מידי יום.

נשמח שתחדד אותם  כי עדין לא הבנתי על איזה תאריכים מדובר ה15 לחודש<?

אכן כן חברים. המודלים מתפרעים

מנהל הפורום
1000+

באיזה תארכים אמורה המערכת הסוערת לפקוד אותנו ??

מרשמלו היקר אם תוכל להיות קצת יותר מדוייק בתאריכים ומה קורה לגבי המערכת השלישית שדיברת בסביבות איזה תאריכים 

מרשמלו היקר אם תוכל להיות קצת יותר מדוייק בתאריכים ומה קורה לגבי המערכת השלישית שדיברת בסביבות איזה תאריכים 

שבוע טוב ממתין לתשובתך בפרט לסופ"ש הבא22-24/11 

שבוע טוב.

א.התחזית ניתנה ולעניות דעתי ברורה.

אם ישנו צורך בהבהרות נוספות עקרוניות-אשמח.

דיברנו על מערכת שתחל ב13.11 ,היא אמנם תחל כמערכת בעלת אופי סתוי אך אט אט תהפוך למערכת קרה(שלא יהיו טעויות,המערכת הקרה היא אפיק מצפון חורפי וסוער כפי שנתתי בתחזית בראש שירשור זה),ועל כן לדעתי הדברים ברורים למדי ועומדים בציפיה ,וכשנצטרך לפרט יןתר -נפרט.

דיברנו על שלג ראשון בחרמון כבר מזמן,זה אכן יקרה לקראת סוף שבוע. 

ב 13.11 יהיה יבש.

רוננין,זה לא יפה.תהיה הגון.אתה יפה מאוד יודע שבתחזית החודשית נתתי תחילת מערכת החל מ ה-13 לחודש,כלומר יתכן והגשם יחל מהערב או מבוקר למחרת וזאת עקב אפיק ים סוף פעיל .זה שאתה כותב שיהיה יבש,נותו למביט מן הצד לראות בצורה לא נכונה את הדברים .לא היה במקום בכלל.דרך אגב ,אין כמעט ימים יבשים השבוע.כל יום תרד כמות מדידה באחד מן המקומות.תאר לך שאכתוב בעקבות דבריך שב13 לחודש יהיה לח ולא יבש?לא במקום ידידי.!

תודה מרשמלו.

יש משהו שאני לא מבין.. איך זה שבסתיו 23 מעלות יכול להיות קר ובקיץ חם בלילה גם ב18 מעלות??? אני יודע שיש את העניין של הרוחות אבל יש עוד משהו? 

מרשמלו זה לא פעם ראשונה רוננין הולך לפי שגיונות המודלים הוא יאכל אותה על זה 

תודה מרשמלו.

יש משהו שאני לא מבין.. איך זה שבסתיו 23 מעלות יכול להיות קר ובקיץ חם בלילה גם ב18 מעלות??? אני יודע שיש את העניין של הרוחות אבל יש עוד משהו? 

18 מעלות בליל קיץ אצלנו? איפה? אולי ממש בצפון.

לדעתי זה לא רק רוחות אלא גם אחוזי לחות אחרים, ולילות קצרים. טמפ' המינימום מגיעה לזמן ממש קצר ולקראת בוקר.

בתקופה של נובמבר לעומת זאת הימים כבר קצרים והלילות יותר ארוכים וגם אם הטמפ' ביום יחסית גבוהה היא צונחת יחסית מוקדם כי הערב מגיע מוקדם והלילה ארוך. זה ההסבר שלי ..

מה אתה בכלל מתייחס, סה"כ אנשים שמחפשים תשומת לב כי חסר להם. תמשיך בעבודת קודש ותתן עדכונים 

מבורכים  גם אם הם לא תמיד יוצאים מדוייקים, אין לשכוח שמדובר בחיזויי ובמיוחד לחיזויי לטווח כזה ארוך.  

תודה מרשמלו.

18 מעלות בליל קיץ אצלנו? איפה? אולי ממש בצפון.

לדעתי זה לא רק רוחות אלא גם אחוזי לחות אחרים, ולילות קצרים. טמפ' המינימום מגיעה לזמן ממש קצר ולקראת בוקר.

בתקופה של נובמבר לעומת זאת הימים כבר קצרים והלילות יותר ארוכים וגם אם הטמפ' ביום יחסית גבוהה היא צונחת יחסית מוקדם כי הערב מגיע מוקדם והלילה ארוך. זה ההסבר שלי ..

תודה על ההסבר. וכן גם בצפון וגם בירושלים הטמפרטורות הממוצעות בלילה בקיץ זה 18-20. מה שאתה אומר בעצם זה שהלחות מעלה את החום שמרגישים בלי לעלות את הטמפרטורה?

קח דוגמא לתל אביב בקיץ.הטמפ נעה סביב 30 מ.אחוזי הלחות גבוהים ומכאן גם עומס החום.

אם תגיע לאזור ההר ותהיה בטמפ של 30מ,עומס החום לא יהיה גבוה מכיוון שהלחות נמוכה וההרגשה תהיה פחות מעיקה.באזור ההר בקיץ הטמפ יכולה להגיע בלילה ל20מצ.זה בהחלט נוח,ולהבדיל מ23 מצ במישור החוף שם הלחות גבוהה וגם אז מעיק.פרט לכך כמובן שבאזור ההר הרוח בדכ צפונית עד צפונית מערבית בחצות הלילה ובמצב בו נושבת רוח כזו בבחלט מרגישים נעים יותר.

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה:
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר