שבוע טוב.יוצאים לדרך עם תחזית לסתיו חורף +הפתעה!

חברים יקרים.סבירות להתממשות התחזית באופן כללי כ90%.

סבירות להתממשות המגמות(תאריכים לארועים בלבד)כ 75%.

ברצוני להציג מס נתונים רלוונטיים שהיוו חלק מבניית התחזית.

א.סובטרופית נחלשה ונסוגה מוקדם למדי.

ב.אפיק פרסי התמוסס לו.

ג.מניתוח שלי את הנתונים ועל פי הבנתי זרמי הסילון ידרימו במידה ניכרת החל מנובמבר ,דבר שיאפשר לנו לקבל אפיקים קרים מוקדם מן הצפוי.

מי שזוכר או בקיא בנתונים בודאי מודע לכך שחלק ניכר מאי הגעת האפיקים הקרים אלינו בחורף שעבר נבע מעצם העובדה שהסילון לא הידרים וישב ממש בסמיכות אלינו וזאת בשיא התקופה.

לעצם התחזית.

העונה שייכת הפעם לאגן המזרחי של הים התיכון וזה כולל גם את שכנותינו מצפון וממזרח לנו.

בעניין חודשי הסתיו הרי שכבר ציינתי שהטמפ ירדו בהדרגה(אנו בתחילתו של התהליך),ומלבד גשמים קלים פה ושם תגיעה אלינו מערכת גשם בערך במחצית חודש זה ולאחריה בשליש אחרון של החודש ומדובר במערכות גשם שיסגרו את חודש אוקטובר כגשום מהממוצע.(לא במידה ניכרת).

חודש נובמבר ציינתי 3 מערכות ששלושתן יניבו עשרות מילימטרים כל אחת וחודש זה יסתיים גם הוא כפורה מבחינת גשמים כאשר הטמפ ממוצעת.בסוף חודש נובמבר פתיתים ראשונים ברכבל העליון.

יש לציין כי בסבירות גבוהה  מאוד יש לקחת בחשבון מערכת אלימה מאוד בחודש נובמבר אך אינני יכול להצביע אם זו תהיה השניה או השלישית.זו מערכת שאמורה להיות מורכבת מאפיק ים סוף ומשקע רום ממערב.נעדכן כמובן.

בחודש דצמבר יהיו מס ימים חמים ועם התקדמותו ולאחר סופת שלגים חזקה במרכז אירופה נתחיל לקבל את האפיקים הקרים שיפקדו את מרכז ודרום אירופה מוקדם.

יוון והאזור יושפע מאפיק קר מאוד עמוק ומושלג בסביבות 15-22לחודש דצמבר ואלינו יגיע מוחלש.

בחודש דצמבר יהיו 4 מערכות כאשר האחת מהן קרה ושלג צפוי בפסגות הצפון לקראת סופו.

חודש ינואר 4 מערכות גשם.

7.1

13.1

21.1

28.1 כאשר האחרונה או זו שלפניה תהיה מערכת שלג "קלאסית"שתגיעה מצפון.

חודש פברואר טומן בחובו 5 מערכות גשם.(לא יכול לתת תאריכים,הסיכוי להתגשמות התאריכים נמוך מידי לטעמי ועל כן אחסוך זאת),מערכת שניה או שלישית שוב תהיה מוגדרת כמערכת שלג קלאסית,ויש לציין שכאשר אני אומר מערכת שלג קלאסית הכוונה היא למערכת שלג עפ הספר ,ללא מגבלה של קור רוחות דרומיות או משקעים.

חודש ינואר ובפרואר כאמור גם יהיו קרים מהממוצע ולא רק גשומים.

לחודש מרץ לא אתן תחזית-הסיבה כבר הוזכרה קודם.

מצטער על הנוסח שאולי מעט מבולבל מפאת קוצר זמן אך בהחלט הדברים מקווה שברורים ולי נשאר רק לאחל לכולנו חורף פורה ובריא ושכל אחד מהחובבים יקבל התגשמות משאלות ליבו לחורף זה.

נ.ב.-במהלך אחת ממערכות ינואר יגיע אלינו שקע נדיר בעומקו(990מב)שכדאי מאוד להמתין לו.

תהנו.

emo_45.png תודה מרשמלו על התחזית,אכן יש למה לצפות.

קודם כל תודה על התחזית. מפורט ומקצועי מאוד. ולגבי התוכן, באמת כיף לראות! נקווה שהכל יתממש כמו שרשמת!

אה ועוד שאלה שמעניינת אותי, לפי דעתך תגיע אלינו רמה סיבירית השנה?

אלפי תודות לך איש יקר על הפרוט הנרחב והעבודה שהשקעת.תענוג פשוט תענוג

כתבתי בהרחבה ונמחק אז אכתוב בקצרה.רמה סיבירית בהחלט יכולה להיות בחורף כזה.אני מקווה שלא כי היא גורמת לעצירה במערכות ומצד שני לקור חסר תועלת,(פרט לאנשי דודי השמש).כזו הייתה לנו לפני כחמש שנים בנובמבר או דצמבר עם טמפ הרבה מתחת לאפס.

לפי מה שכתבת יהיה יחסית הרבה מערכות בעזרת השם... בכל מקרה אני אוהב קור ונחמד להרגיש פעם אחת קור אירופאי אמיתי

בס"ד.

שבוע טוב מרשמלו, המון תודה על התחזית המבורכת.emo_38.png

חברים.תודה לכולם.תשימו לב כמה צפיות יש וכמה חובבי מזג אויר קיימים וזה מה שנותן את החשק להשקיע כאן דווקא.שבוע טוב.

תודה מרשמלו! מקווה שהתחזית שלך תתגשם

מרשמלו תודה על ההשקעה אתה יכול אולי לתת תחזית או סוג של הערכה גסה באיזה תאריך יבוא אלינו היורה מבורך שאני זקוקים לו כל כך בערך?

כל הכבוד מרשמלו , תותח ..

מערכת יפה כבר בתחילת ש הבא

נתפלל  שתיפגע ונקבל שנה גשומה בעזת ה ,אנו ממש צריכים אותה ,בוקר טוב

תודה רבה מרשמלו.
אכן יש למה לצפות וכולי תקווה שאכן יתממש.
עם זאת, קשה לי לראות כיצד ניתן לחזות את מספר המערכות הצפוי 3-4 חודשים קדימה גם אם ללא ציון מפורש של תאריכים.
שבוע טוב.

עבור לעמוד
, , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אנה כהן
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר