קצת נתונים וכמה עובדות:

א: ברצוני להודות פה לכולם על עבודה מדהימה מקצועית ומושקעת של הרוב לאורך העונה מתחילתה ועד רגע זה מבלי יוצא מהכלל.

ב: תודה רבה למרשמלו שמנסה תמיד לשדר אופטימיות וכדורי הרגעה ועבודה מקצועית לחזות טווחים ארוכים וזאת משימה לא פשוטה שדורשת המון אנרגיות ועבודה על חשבון הזמן הפנוי.

ג: קצת עובדות על העונה הנוכחית ולמה אנחנו בבעיה בעניין הגעת מערכות שלג לארצינו הקטנה.

אם שמתם לב שעד המערכת האחרונה לפני שבועיים בערך עיקר גרעין הקור התמקם ועדיין מתמקם בצפון האטלנטי וצפון מערב היבשת מתחדש ויוצר שם שקעים עמוקים ושואב אליו את עיקר האנרכיות והקור מה שמשאיר את אזור רוסיה ומזרח אירופה ללא גרעין קור עמוק וממשי ללא אנרגיות וללא כוח לשליחת אפיקים קרים דרומה.

בנוסף לכך השקעים העמוקים שבצפון מערב אירופה מקשים שם על הרמה האזורית להצפין כלפי מערב לעבר בריטניה וצפון אירופה וזה עוד מכשול להדרמת אפיקים אלינו אם בכלל....

ולכן ולמי ששם לב במהלך ינואר עיקר המערכות הגיעו דווקא ממערב עם תנועת גלי הרוסבי מזרחה (מסלול ימי לרוב) בזכות הרמה שהצליחה להתחזק בדרום האטלנטי להרים ראש ולחסום את השקעים העמוקים מצפון להדרים ולכן האפיקים היה להם קל יותר להתמזרח ממרכז אירופה עד הגעתם אלינו אבל עם מעברם הארוך מעל הים אבדו תמיד קור והגיעו בצורת מערכות גשם יותר עם קצת מזל השקע  האחרון הביא קצת שלג בפסגות הצפון.

ומה הלאה כרגע זרם הסילון הצליח להצפין ולגרום לנו הרבה כאב ראש מה שיפריע לאפיקים להדרים ממש אלינו אך החורף עדיין פה וזרם הסילון הפולארי עוד לא הצפין ועובדה מה שקורה באירופה ומערב הים התיכון ובפרט אזור צפון מערב אפריקה.

 

לכן הסיכוי עדיין אפשרי למערכת שלג בתנאים מתאימים ואני מאמין שעוד הרבה גשם לפנינו לפחות עד מאי והרבה מקומות יגיעו קרוב לממוצע העונתי 

תודה רבה אוסאמה!

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר