ערב טוב.עדכונים ישנים -חדשים.

עיינתי בהודעות הפורום היום ואשתדל לא להתייחס לשמות אלא לתוכן עצמו.

אפיק שלג שונה במהותו מאפיק רום רגיל גם אם בגלל חצי מעלה של התחממות ברגע האחרון והוא לא הוריד שלג הרי הוא אפיק שלג.

אפיקים רגילים מגיעים בדכ ממערב למזרח וכשהם קרים יכולים להגיע ל-25מעלות בשכבת ה500מ'ב למשל ובשכבת ה 850 סביב 0.למבינים פחות מבינינו זה הקצה של הירוק שכולם מחפשים במפה.

אפיק כזה מוריד שלג בחרמון ורק שם בדכ.

אפיק שלג הוא אפיק בדיוק כפי שראינו אותו החל משבוע שעבר על המפה וכפי שאני תיארתי אותו עוד לפני שהיגיע למפה.

האפיק הנל הוא כבר עם ערכים של מינוס 30 בקירוב בשכבת ה500מב ומינוס 2 לערך לפחות בשכבת ה850מב.

כך היה נראה האפיק אז וכמעט כך הוא גם נראה היום.סה אפיק שלג.ברגע שהטמפ תהיה מעט מעל הצפי הוא בודאי יתן משקעי קרח שונים אך האפיק בנוי כאפיק שלג.

ומדוע אני כותב זאת.

להבדיל מכל האפיקים שראינו עד עתה ובשונה מכל שאר המערכות הגיע אפיק זה ולאחריו בשליש האחרון עוד המשכים של אפיק קר ובכך השוני,אלו אפיקים המסוגלים להלבין את ההרים הנמוכים יותר.

כשכתבתי אודות שלישו האחרון של החודש אם מישהו היה רואה את צורת האפיק כבר אז ,גם הוא היה אומר שסהו אפיק של שלג.התחזית לא תהפוך לנכונה אם כן ירד ולא תהיה בגדר טעות אם לא ירד.דיברנו על מגמה ועל הבדל מהותי במערכת הנל ובאלו שאחריה משאר המערכות ובהחלט המגמה הזו מתקיימת.

יחד עם זאת הן התחזית והן שעות המסוגלות להוריד שלג והמקומות בהם כן ירד ,מפורטות כאן וכל אחד יוכל לראות ולבדוק.

לא ציינתי אפילו פעם אחת מתחילת החודש האם יתפס וכמה יתפס רק את עצם העובדה שתהיה מערכת ש"תלבין את ההרים"ותחזית זו ניתנה כאמור לפני הרבה מאוד זמן.

ככלל,במצב הסינופטי שהיה לפני ינואר לתת תחזית כזו זה היה מפחיד למדי אך אלו היו הנתונים אז ואלו גם הנתונים היום.

לגופו של עניין,סהכ אני חושבשהמגמה ניתנה ואת שלישו האחרון של החודשעוד לא התחלנו אך האפיק הזה מתגלגל לו מעלינו ונמשך בגל נוסף מיום ב בלילה והפוטנציאל הגדול נשאר עם הרבה מאוד משקעים וקור ונמשיך לעדכן.ינואר כפי שהזכרתי יסתיים כמבורך במשקעים ורק על מנת לסכם את הדברים ,הגבהים שהזכרתי בתחזית הם הגבהיםשיראו בהם שלג ואינני חוזר בי מהתחזית שנתתי וגם להמשך כמובן.תהנו.

תודה מרשמלו ידידי המבורך על ההסבר המאלף.emo_45.png

תודה על ההסבר. מקווים שגם בשומרון נזכה החורף הזה לאיזה מעטה לבן.
העיקר שהכל יעבור בשלום! חורף נעים וחמים וזכינו שאתה בפורום!

תודה שוש.הרבה מאוד גשם בקדומים וזה כולל ברד רך שילבין לכם את האזור ביום ו בבוקר.

בעז"ה, כיף גדול... תודה.

האם בסופו של דבר סוף החודש יגיע האפיק שילבין את ירושלים 

או שלא ?

לא הבנתי מדברי מרשמלו היקר. 

פפוטנציאל גדול לכך אופיר.ינואר הזה ככל הנראה יכנס להיסטוריה מבחינת משקעים.

מי שירצה להעלות שאלות כאן אשמח כי בפרטי אין לי יכולת לענות לכל השאלות כך גם כולם ירוויחו את האינפורמציה.דרך אגב ,כמויות של מעל 100ממ!!בצפון ולצערנו גם הצפות ונזקים מכך.רוחות עם משבי סער של עד 120קמש.

מרשמלו ידידי ראה בפרטי,תודה.

האם אתה יכול  לתת צפי היערמות לאותם גבהים?

תודה על ההסבר המעשירemo_45.png

מרשמלו מתי תיתן צפי לשלג במערכת של שבוע הבא?

תודה על ההסבר

תודה רבה מרשמלו. אני עקבתי אחרי המודלים והאפיק מתמשך שקרוב לישראל עכשיו ולאורך כל שבוע הבא הוא במרחק נגיעה מאיתנו. זה בדיוק השליש האחרון שדיברת עליו (לא רואים כזה אפיק כל יום). אגב סוף שבוע הבא לדעתי עם סיכויים הרבה יותר גבוהים לשלג מאשר אמצע השבוע שנראה כמו שידור חוזר של עכשיו (כרגע). מחכה לעדכונים ממך כי השבוע וחצי הקרובים נראה שהולך להיות חורפי עם הרבה פונטנצייל לשלג...

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה:
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר