עדכון בעניין הצפוי בהמשך החודש ינתן כאן הערב עד השעה

21.00.

מחכים בקוצר רוח...emo_38.png תודה מרשמלו!

מרשמלו,

פזר את הערפל, האם אתה הוא אותו מר-שמלו מפורום סיזונט?

שם אתה הרבה פחות החלטי בתחזיותיך (אם זה אתה).

מצטרף לשאלה של צפוני חובב ושמתי לב לאותה אבחנה התחזיות בסיזונט יותר עם מעצור ופה יותר בהגזמה בהשוואה לפה

כן הוא מר- שמלו

מרשמלו איפה התחזית להמשך חודש ינואר 

אענה בקצרה .פורום סיזונט הוא פורום מקצועי אשר לכל תחזית או תרחיש צריך אסמכתא מתוך המפות

כל תחזית הניתנת שם הינה תחזית המשתקפת ומקבלת ביטוי אך ורק דרך הסינופטיקה הנראית באותו זמן במפה.

מאחר ובשנים האחרונות ובעקבות ההתחממות הגלובאלית אותן מפות מתקשות מאוד לנתח מהלכים אשר גם הם משתנים מהר מאוד.

לפני כחמש שנים לערך גיבשתי נוסחא שעל פיה ורק על פיה אני כותב את התחזית.אם אצטרך לתת תחזית על פי המפות הקיימות שמתפרסמות בטופקארן אין בזה חדש וכל אחד כמעט יודע לנתחן ,רק שהבעיה היא שאם יש ארוע בעוד שבועיים כל יום תהיה תחזית שתתחלף 3 פעמים לאותו ארוע ובזמן סביר של מתן תחזית ל7 ימים התחזית על אופיה ותכונותיה תשתנה כ20 פעמים.

על כן בחרתי גם לנוחות האתר וגם לנוחותם של הגולשים היקרים לתת תחזית או להביע דעתי בסיזונט על סמך מה שאני רואה מתוך המודלים.

כאן באתר (וכבר כתבתי על כך רבות),אני משתמש לפעמים במודלים הקיימים עפ סדר עדיפות זה:gfs לקביעת מגמה ל6 ימים.

ברקנל מדוייק יותר ל3-4 ימים.

כשאני נותן את התחזית החודשית שאיננה משתנה כידוע,אני בודאי לא יכול להשתמש במודלים הללו מכיוון שאינם נותנים טווחים כאלו.

מה שכן עוזר לי היא מגמה שנראית מסך כל המודלים ל6 ימים ומשם אני ממשיך לבד עפ נוסחא שלי כאשר ולא לפנישאני מקייל את עצמי לתרחיש אחד מכל התרחישים הנתונים ל6 ימים כנקודת מוצא להתחלת התחזית החודשית.

כמו כן יש לציין שאין שום חדש בלתרגם מפה סינופטית שממילא תשתנה אחר מס שעות ומי שרוצה יש לו בשפע תירגום למהלכים אלו בכל כלי התקשורת.

מאחר ואנשים מעוניינים לדעת יותר אודות מגמות ארוכות טווח צריך גם להעז וזאת מה שאני עושה ומקווה שבהצלחה.

יחד עם זאת אותה תחזית (ומי שרוצה כמובן יכול לבדוק)חודשית שניתנה למשל לינואר נמצאת ברמת דיוק גבוהה בהתחשב בעובדה שהיא ניתנה הרבה קודם.הן בציון המערכות ,אופיין ותאריכן.את אותו מגה אפיק שמגיע הזכרנו וכבר רואים אותו ואין מחלוקת על כך שהמהלך ניצפה אם כי עניין של 200 קמ לכאן או לשם יכולים לשנות תמונה לחלוטין.גם עתה אני עומד מאחורי התחזית למערכת לבנה שנתתי לשליש אחרון שלא יהיה ספק ,רק שזאת אינני יכול לכתוב באתר שמצריך ראייה מתוך מפה ומבחינתם זה גם בצדק.האתר המדובר הינו בין המקצועיים ביותר שקיים מבחינת אמינותו וזה כולל גם את האתרים הרשמיים שבארץ והוא מתחרה בהם בצורה מכובדת.

את התחזית שהתכוונתי לתת היום בעניין האפיק אתן מחר בשעה זו עקב הגבלת זמן.

ערב טוב לכולם.

תודה מרשמלו תמשיך ככה פשוט זאת הייתה נקודה מעניינת

מרשמלו הנכבד אני אוהב את נתוחי התחזית שלך הם מדויקים וממצאים.

ברור לכולם (אני מקווה) שזה אינו מדע מדוייק במיוחד בשנים האחרונות

כנראה עקב התחממות כדור הארץ.

בוקר טוב מרשמלו.

כיצד ניתן להסביר את מצב מודל הסטרטוספירה, בסביבות 27.1.18?

ממתינים הערב לעידכון של מודל מרשמלו

מבחינת שלג כמובן לא יהיה בינואר בטח מרשמלו יגיד שזה נדחה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: amir1248, , , ,
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר