סערה או סערה בכוס תה?

* כמויות גשמים של עשרות מ"מ ואף בתחנות מסויימות ירדו כמויות גשמים תלת ספרתיות תוך פחות מיממה- emo_81.png

*שיטפונות בנחלי הדרום, התעוררות מחודשת של נחלי הצפון ועליית מפלס הכינרת- emo_81.png

*הצפות בערי החוף- emo_81.png

*רוחות חזקות שהגיעו למשבים של 70 קמ"ש-  emo_81.png

* סופות ברד ועוצמות גבוהות של גשם-  emo_81.png

אז נכון,   זו לא סערת העשור אבל בהחלט זו סערה לכל דבר.

לי אישית אין מושג למה אנשים ציפו,  אבל נראה שהמודלים חזו אחלה את המערכת וכן היא הרבה יותר מעוד סתם מערכת חורפית רגילה.

אנשים לא מבינים פשוט בתחום הזה. הם קוראים בעיתון או בתקשורת ולא ממש יודעים למה לצפות אז מוחם ודמיונם עובד שעות נוספות. אני חושב כפי שטענתי שהתקשורת אוהבת להגזים ולבלבל את הציבור אבל אנחנו עוקבים כאן ויודעים את האמת מבחינת ציפיות. מי שלא עוקב אחרי התחום הזה וניזון רק מחדשות באתרים גדולים תמיד ילך שולל. 

כשאומרים סערה הקונוטציה הראשונה שנוצרת בראש היא של רוח מאסיבית. 

הצפייה הגדולה היתה לרוח אימתנית שלא ממש הופיעה, בטלוויזיה הראו תמונות של שופלים עורמים חומות של חול בחופים וזה בלבד יצר תחושה של הנה מגיע משהו בסדר גודל דומה לסערה ההיא לפני מספר שנים כשחלונות נשברו בנמל תל אביב.

אז במקרה הנוכחי היתה רוח מסויימת והיו משבים נקודתיים שעשו קצת בלגן אבל לא כצעקתה, זאת לדעתי הסיבה העיקרית לאכזבה של חלק מהאנשים.

מערכת חורפית טובה מאוד היתה כאן אבל "סערה" לא ממש.

מנהל פורם מזג האוויר

מנהל הפורום
250+

ואני שואל אותך תומש על מי האשמה? ידעו בדיוק מה עומד לבוא וידענו שמדובר לא ברוח קיצונית ולא בקור קיצוני אלא במשהו שקורה פעם פעמיים בחורף ממוצע. זה שהתקשורת אוהבת לנפח כדי שיהיו כותרות זה בעיה שלה. אנחנו ב-2017 אין רק תחנת שידור אחת ויש מידע בלתי מוגבל להיעזר בו.

אצלי בחורפיש מדידה סופית 121 מ"מ 

איזה כמות!! כבוד

אצלי בחורפיש מדידה סופית 121 מ"מ 

אם זו לא כמות של סופה,  אז מה זה? emo_14.png

ברק,   אני אישית לא רואה הרבה טלוויזיה אז אני לא יודע מה אמרו החזאים.

אך יום לפני הסערה דני רופ כתב בידיעות אחרונות שאנשים יותר מדי מצפים למשהו חזק והרסני יותר ממה שיהיה בפועל ותמיד יהיו את אלו שיגידו "איפה הסערה?".

בנוגע לכל אתרי ynet,  וואלה חדשות, nrg וכדומה.... מי שרושם שם את הכתבות על המזג אוויר בוודאות לא אחד שאיי פעם עבר הכשרה מקצועית בתחום וזה באמת יכל לבלבל אנשים.

זה לא קשור לרשימות זה עניין של עריכה, כל אתר חדשות יודע שהוא לא צריך לתת דין וחשבון בנושא שהוא לא שולט בו והאתר לא מתמקצע בו. אם זה אתר חדשות או עיתון כללי הם מרגישים יותר בנוח לפרסם מידע על סערת העשור והם לוקחים בחשבון שאם זה לא יקרה לא יבואו אליהם בטענות אלא לחזאי מזג האוויר. מי שאחראי על הכתוב זה העורך בסופו של דבר. אין שום אתר חדשות שמישהו כותב בו מידע רציני ומקצועי בנושא הזה ככותרת.

ואני שואל אותך תומש על מי האשמה? ידעו בדיוק מה עומד לבוא וידענו שמדובר לא ברוח קיצונית ולא בקור קיצוני אלא במשהו שקורה פעם פעמיים בחורף ממוצע. זה שהתקשורת אוהבת לנפח כדי שיהיו כותרות זה בעיה שלה. אנחנו ב-2017 אין רק תחנת שידור אחת ויש מידע בלתי מוגבל להיעזר בו.

ברק, בסה"כ ציינתי כמה עובדות, אני בכלל לא מדבר פה במושגים של אשמה, זה אפילו לא מעצבן אותי ולא מאכזב אותי, ההיפך הוא הנכון.

התקשורת יודעת לעשות מה שתקשורת עושה וזה רייטנג, היו מקרים שצדקו והיו מקרים כמו במקרה הנ"ל שפחות, אז מה, נקים ועדת חקירה?

הרימו קצת גבוה, יצא נמוך יותר, לא נורא, העיקר שהיתה מערכת טובה? זה הכל, אני מרוצה ועכשיו עם הפנים קדימה.

מנהל פורם מזג האוויר

מנהל הפורום
250+

אנשים גם בוחנים לפי הנזקים - לדוגמא חס וחלילה אם היו הפסקות חשמל או קריסות תשתיות אנשים היו יותר "פתוחים" לאפשרות שהייתה אכן סערה כי הם מצפים לנזקים מהמילה סערה.

למזלנו, חברת חשמל והרשויות המקומיות נערכו בצורה יוצאת דופן לסערה הזאת ונמנעו המחזות הרגילים.

עכשיו רק צריך מערכת כלשהי, אפילו לא סערה לפניי שהאדמה תתייבש.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר