איפה הסערה בדיוק?

על זה נאמר:" מתחיל בקול תרועה גדול ומסתיים בקול ענות חלושה"

מרוב שמדברים ומדברים בלי הפסקה על מזג אוויר סוער מאוד וגשם בלי הפסקה ובסוף מקבלים

יום חורפי רגיל אז על מה כל המהומה?

עכשיו היה אלעד זוהר ונשמע מתנצל ואומר שעכשיו בשעות הבוקר עד הצהריים תהיה הפוגה מסויימת

לא על זה דיברו סליחה.התחזית דיברה על גשם ללא הפסקה מהלילה ולאורך כל היום ועכשיו מדברים על הפוגה

בקיצור כל החזאים שמדברים שבוע לפני בלי הפסקה קצת להרגיע ואני לא רוצה לפגוע באף אחד אבל תנו גם לטבע לעשות את שלו.

אני גר במרכז הארץ ועד עכשיו כימעט ולא היתה טיפה

השיא עןד לפנינו , סבלנות emo_01.png

בוא נדבר על כך בהמשך.תיקח את תחזית הרוחות את כמויות הגשם שצייננו כאן וכל פרמטר אר שתרצה ותראה לבסוף שלא נרשם דבר לחינם.כמו שאתה מבקש לא למהר כאן בהצהרות תקפיד גם כדאתה כותב לא לצאת בהצהרות מוקדמות.כל מה שנכתב בתחזית כאן קורה ברגעים אלו וימשיך לקרות עד מחר בצהריים כאשר מחר הדגש הוא על היחלשות המערכת.

הוא צודק שהתקשורת סתם מפרסמת הצהרות וזאת בתחום שבו אין לה הרבה ידע מקצועי... כנראה שהם עושים זאת לקבל רייטינג ולוקחים בחשבון שהטענות יהיו לחזאים. אני רואה בכך עליבות של התקשורת. באשר למה שכתכת אולי אתה אוהב לרשום כאלה הודעות ואולי אתה חדש בחורף הישראלי. שניפוח לפעמים הוא חלק ממנו אבל הוא בכל זאת אהוב עלינו כמי שמחוברים לתחום ועדיין נהיה שמחים על כל טיפה שיורדת. ואל תשכח כגודל הציפייה גודל האכזבה.

עכשיו יצאתי החוצה בגבעת ברנר אני גר והשמים בהירים עם שמש

אז אני שואל שוב על מה כל המהומה? ועל מה מדברים

לא דיברו ביכלל על הפוגה ובטח לא על הפוגה עם שמש

הייתי במכולת וכולם שם מדברים ושואלים איפה הסערה שדיברו עליה?

כי מדברים סתם עוד לא הבנת? אנשים נהנים מזה ומגדילים עוד את העניין. ואני אומר תהנה בכל זאת ממה שיש. גם סתם יום גשום אין אצלנו כל שבוע..

כנראה שהיובש של השנים האחרונות קצת שיבש לנו את העבר והאמת קצת מאכזב אני בסה"כ בן 40 ובתור ילד אני זוכר מערכות גשם כאלה כמעט פעם פעמיים בשבוע ואף אחד מעולם לא הדביק להם שם של סופה או סערה אני במרכז (בקעת אונו) והשמש זורחת מקווה שבצפון יש חגיגה אבל באמת לא לזה חיכינו דיברו כאן בפורום ובפורום סיזונט ובתיקשורת על יום גשום וסוער תודה לבורא עולם על כל טיפה שנתן אני חס ושלום לא מתלונן ויהי רצון שהבצורת תרד כבר מעלינו אבל בואו ניכנס לפרופורציות ונבין שהמצב שלנו קשה קשה ביותר יום טוב ושבת שלום לכולם

הכל נכון גשמים ושלג בחרמון אבל רוחות אין ואת המרתון לבטל טעות אני גר בטבריה והיום הכי מתאים למרתון זה היום

זה תלוי איך אתה מסתכל על זה... מבחינת גשם (לפחות בירושלים ונכון לעכשיו). אולי אתה צודק שזה לא כמו שתיארו בתקשורת. אבל אל תשכח שיש פה עניין טכני של להזהיר את הציבור מנזקים!!!. תראה כמה הפסקות חשמל היו עד עכשיו ואז תדבר איתי. תבדוק כמה עצים נפלו ואז תגיד לי אם זה סערה או לא....

בירושלים לדעתי יש בעיית משקעים השנה. אפילו ביחס לשאר הארץ ובמיוחד שמדובר בהרים. כמויות הגשם שם היו אמורות להיות הרבה יותר גבוהות... זה ממש מזכיר את הבצורת של 99/2000 אפילו בשנה שעברה לא סבלתם כל כך. מקווה שלא תהיה שם בצורת אבל כרגע המחסור הוא גדול.

התחיל האלמנט של הרוח החזקה , יחד עם גשם כמעט ללא הפסקה , זהו בהחלט לא יום חורף שיגרתי emo_30.png

מכ"מ כזה לא רואים כל יום , בילוי נעים emo_01.png

המודלים חזו מעולה את יתרון הגשמים המובהק בתחילת המערכת מקו השרון-צפונה.

אצלי בחיפה תוך כמה מספר שעות חצינו את ה80 מ"מ!!  ראוי לציין שגם בחוף הכרמל והגליל העליון חצו בשעה האחרונה את ה100 מ"מ.

רוחות חזקות הורגשו לפחות אצלי עם הגעת החזית החמה ב3 בבוקר (נעקר אצלי עץ ברחוב),  אך כן היתה פשלה בחיזוי של הרוחות.

אבל מעכשיו המצב יתחיל להטיב גם על אזורים דרומיים יותר.

על מה אתם מלינים ?

מערכת חורפית (אמנם קצרה) אשר עד כה הניבה עשרות מ"מ של גשם

ועוד עשרות רבות עוד לפנינו ביממה הקרובה.emo_128.png

מה שיותר מעניין פה זה שבכלל לא קר למערכת של תחילת ינואר, הייתי מצפה לחמש מעלות פחות ממה שיש עכשיו אם לא יותר מזה.

בדרך כלל בתקופה הזאת מתחילות להגיע מערכות קרות עם ערכים באזור ה - 6-12 מעלות באזור החוף המרכזי, כאשר בירושלים אמור להיות משהו כמו - 2-6.

פה אנחנו מדברים על - 15 מעלות בלילה, נכון לכתיבת שורות אלה, זה המון.

יותר מתאים היה לראות ערכים כאלה חודש לאחור מאשר בשיא העונה אבל בואו נראה מה יגיע בהמשך.

מנהל פורם מזג האוויר

מנהל הפורום
250+
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: שלג בירושלים, אריה השלג, מרשמלו,
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר