דצמבר 2017 - סיכום

סיכום של השירות המטאורולוגי - 

http://www.ims.gov.il/NR/rdonlyres/8A90769B-56EB-4A2E-9ACE-BE024D66506C/0/dec17.pdf

* חם בהרבה מהממוצע

* מיעוט ימי משקעים

* מיעוט משקעים

* סתיו ותחילת חורף הכי שחונים מאז - 1999/2000.

ינואר ופברואר - WE NEED YOU.

למרות שדצמבר בשנים האחרונות (לא בשנה שעברה לצורך העניין) הוא לא משהו באופן מסורתי כפי שכבר אמרתי. פשוט מה שקרה בד"כ שהיו אוקטובר ונובמבר שהם טובים ואז דצמבר חלש.

נכון, למרות שלצערנו אין חוקיות.

לפני שנתים אוקטובר, נובמבר ודצמבר היו מטורפים (בתל אביב והחוף לפחות), ושאר העונה פשוט לא הייתה קיימת חח.

מזעזע!  emo_36.png

מי שרוצה חצי נחמה חורף 1999\2000 היה ינואר אגדי שנתן בראש שלקראת סופו היה אירוע שלג חריג בתפרוסת שלו (שלג שנערם על הקרקע ירד בב"ש,   בשכונות הכרמל בחיפה,   מודיעין ועוד! ואף היו עדויות על שלג נקי באוויר באזור השרון).

שאר החודשים באותו חורף היו זבל (למרות שהיו קרירים יחסית) ולבסוף החורף ההוא הסתיים כשחון בכל הארץ למעט החוף ששם כמויות הגשמים היו קרובות לממוצע ואפילו מעט מעל בעקר בזכות ינואר.

אני זוכר את הסערה ההיא, קטע...היא הייתה באמת משוגעת.

אני הייתי בן קצת יותר משנתיים באותה תקופה emo_07.png

הרגע הזה שממוצע טמפ המקסימום החודשי של דצמבר 2017 גבוה מהטמפרטורה המקסימאלית שנמדדה בדצמבר 2016...

נתונים לפתח תקווה:

הממוצע החודש היה 21.8 - 13.5 מעלות צלזיוס

ירדו 57.9 מ״מ גשם בחמישה ימים

הטמפרטורה המקסימאלית הייתה 27.8 מ״צ (אותו היום היה היום היחיד שהיה בו עומס חום במהלך שעות היממה)

המינימאלית: 8.4 מ״צ

ולמי שתהה, הטמפרטורה המקסימאלית שנמדדה בדצמבר 2016 הייתה 21.6 מ״צ ומעניין שדווקא הטמפ המינימאלית שנמדדה בו הייתה זהה לזו של דצמבר 2017 (8.4 מ״צ) ואפילו באותו תאריך!! (9.12).

אגב בדצמבר הקודם ירדו 195.3 מ״מ ב15 ימים (סתם להזכיר)

דצמבר האחרון היה תמונת מראה מבחינת משקעים לדצמבר הקודם שהיה מדהים פשוט.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: , amir1248, , avni1978,
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר