שלום לכולם.אזהרה מפני מזג אויר עם ערכי חום קיצוניים!!

מיום ב הבא יחלו הטמפ לעלות ונתחיל להתייבש בהדרגה כאשר שיאו של החום יהיה ביום ד בו ימדדו בחרמון העליון33מצ!!ירושלים 38 טבריה ואילת46 מצ!!יש לנקוט בכל אמצעי הזהירות וכמו כן חשש כבד משריפות .כל מי שמתכנן לצאת לטיולים ובודאי כאשר מדובר בשהייה מרובה בחוץ צריך לשים דגש מיוחד על שתיה מרובה כי לא ראינו ערכי טמפ כאלו הרבה זמן והסכנה מהתייבשות גדולה.שימרו על עצמכם ונקוה שהמפות יתמתנו להן לשם שינוי.

על פניו אין כל התמתנות .emo_23.png

קיץ לא פשוט עובר עלינו...

לא רק שאין התמתנות זה שב ומתחמם לגל נוסף ביום שישי וגם עד אז מאוד לא נוח.

מרשמלו, הים החם יתרום לסתיו גשום? ראיתי שכל הים התיכון מאוד חם ולא רק באיזור שלנו, באיזורים הצפוניים שלו הגיעו כבר ל30 מעלות

יואו איטליה באמת אכלו אותה, יש שם גל חום של 40 מעלות בחלק מהמקומות כולל רומא כבר כמה ימים! בפתח תקווה לא זכור לי שאיי פעם היה שרב של 40 מעלות שנמשך יותר מיומיים. בגלל הקיץ הזה הים שם ממש התחמם כבר איזה 4 מעלות מעל הממוצע

הסתיו אצלינו צפוי להיות מצד אחד עם מס ימי גשם מועטים אך מצד שני הפעילות תהיה קיצונית מפאת מערכות פעילות מים סוף  שיהיו דומיננטיות בתקופה זו.יש לשים לב שבכל תקופת הקיץ כמעט אנו חווים טמפ של עונת מעבר כלומר שרבים דבר שאיננו נפוץ ככ בקיץ.יחד עם זאת ה500מב היה קריר למדי וזה נתון שיכול לקמז על משהו בעניין אופיו של הסתיו ואולי נרחיב בהמשך בעניין זה.

מרשמלו, הים החם יתרום לסתיו גשום? ראיתי שכל הים התיכון מאוד חם ולא רק באיזור שלנו, באיזורים הצפוניים שלו הגיעו כבר ל30 מעלות

הים החם יכל לתרום במידה ויעברו מערכות סינופטיות שיוכלו לנצל אותו.

למשל טמפרטורת מיי הים התיכון הגבוהה ביותר בישראל שנמדדה איי פעם היתה בקיץ 1998,   אולם החורף שבא אחרי הקיץ ההוא היה באזורים רבים היבש ביותר מקום המדינה והים לא נוצל כמעט בסתיו עקב חסימה ממושכת ומיעוט מערכות סינופטיות באזורנו.

הסתיו אצלינו צפוי להיות מצד אחד עם מס ימי גשם מועטים אך מצד שני הפעילות תהיה קיצונית מפאת מערכות פעילות מים סוף  שיהיו דומיננטיות בתקופה זו.יש לשים לב שבכל תקופת הקיץ כמעט אנו חווים טמפ של עונת מעבר כלומר שרבים דבר שאיננו נפוץ ככ בקיץ.יחד עם זאת ה500מב היה קריר למדי וזה נתון שיכול לקמז על משהו בעניין אופיו של הסתיו ואולי נרחיב בהמשך בעניין זה.

זה אני או ששמתי לב שבקייצים בשנים האחרונות הופעותן של מערכות קרקעיות לא אופייניות לעונה כמו שקעים שרביים מתרחשות בתדירות גבוהה יותר,    בנוגע לעננות הגבוהה אני זוכר ימים כאלו גם באוגוסט 2015 במקביל לגל חום הקטסטרופלי של תחילת החודש,  אפילו אני זוכר שבירדן היו התפתחויות אורוגרפיות שהורידו ממטרים במקביל לחום הכבד.

מן הסתם הופעת העננות הגבוהה במקביל לחום היחסי לא מפתיעה בלהתחשב שהיא מתרחשת כאשר הזרימות ברום הן יותר קרובות לדרומיות מאשר מערביות.

אין דבר כזה לה נניו.או אל נניו או לה נניה.מקוה מאוד שזה יהיה אל נניו.

בס"ד.

תודה מרשמלוemo_45.png

בס"ד,חובב מזג אויר ולא מבין במטאורלוגיה ,לא יודע לקרוא מפות ולא כלום ,רק אוהב לקרוא בפורום וואלה תחזיות ארוכות טווח:)emo_38.png

לא נורא העיקר שיהיה אל נניוemo_01.png

אנגלו, למרות שהתנהגת מאוד לא טוב, עבר קצת זמן ואת מקבלת עוד צ'אנס להיות פה, תשמרי על שפה ניאותה בסיבוב הזה ותוכלי להשאר.

אם יתחילו שוב ההויכוחים והעצבים בחורף, אני לא אהיה גננת ואסגור את הסיפור מהר וסופית אז תשתדלי הפעם.

מנהל פורם מזג האוויר

מנהל הפורום
250+

אז למה את חושבת שהתכוונתי אליך? "על ראש הגנב בוער הכובע"

יש לי את הדרכים שלי לדעת אז בואי נשכח הכל ונתחיל בדרך ישרה, בלי משחקים בסדר?

מנהל פורם מזג האוויר

מנהל הפורום
250+

אז למה את חושבת שהתכוונתי אליך? "על ראש הגנב בוער הכובע"

יש לי את הדרכים שלי לדעת אז בואי נשכח הכל ונתחיל בדרך ישרה, בלי משחקים בסדר?

חחח אתה גאון.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: ברק סבג, , oferron20
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר