07.07.17 | 16:11
שלום לכולם.חודש יולי יסתמןכחודש חם מאוד

והביל מן הממוצע אף באיזור ההר שם בדרך כלל אחוזי הלחות בקיץ אינם מן הגבוהים אך השנה נרגיש כאן באזורי ההר לחות שלא מאפיינת אותם.הדברים אמורים גם לגבי חודש אוגוסט.תחזית לסתיו תינתן בפירוט ב10.8.

07.07.17 | 17:20

emo_45.png תודה על הפרטים.

07.07.17 | 23:36

תודה רבה.

יש לך מידע לגבי גשמי קיץ?

08.07.17 | 15:25

תודה מרשמלו

09.07.17 | 00:10

תודה רבה, דרך אגב אם כבר דיברת על תחזית לסתיו ולחורף הקרוב, בועז דיין כבר פרסם באתר שלו תחזית לחורף הקרוב המדברת על חורף חם מהרגיל עם כמויות גשם מעל הממוצע בצפון וממוצעות במרכז ובדרום, אבל כרגע עוד מוקדם לדבר על זה.

"מוסיקה היא לא הצלילים או התווים, מוסיקה היא הרווח שאנחנו לוקחים ביניהם" (ארתור רובינשטיין)

09.07.17 | 01:21

תודה מרשמלו. להערכתי חודש אוגוסט חם במעט מהממוצע בכ-0.5 עד כ-1 מ"צ.

09.07.17 | 20:42

בועז דיין כבר פרסם באתר שלו תחזית לחורף הקרוב ?. בועז דיןן הוא  לא חזאי רציני אם אתה רוצהה  להתייחס  לתחזית שהאמינות שלה שווה לעכוז שיבושםם לך התחזית לחורף שלו תואמת למה שהוא צפה השנה  ואת זה אתה לוקח ברצינות ניראה לך שאפשר לדיק מה הטמפ תהיה עוד 5 חודשים? כן בטח והוא לא הולך לטעות ברור שלא כמ שהוא צדק  שצדק השנה אל תיקח ברצינמות תליצן הזה הרי מת על חום  אז ממציא תחזית שמתאימה לו

10.07.17 | 06:16

לא ניתן לדעת טמפ לעוד 5 חודשים ובודאי שגם אני לא חושב שאני יכול לדעת כאלו דברים ,גם לא בועז דיין ולא אף בר דעת אחר.מה שכן ניתן (לנסות)לדעת זה את אפיון הסתיו או החורף וזאת על פי פרמטרים מסויימים(טמפ מי ים תיכון בנקודות זמן מסויימות וכו),וכמובן תופעות אל נניו או לה נניה.בניתוח ארוך טווח בחורף ניתן לדעת עד חודש וחצי קדימה מגמות ותאריכים בעלי פוטנציאל לגלישות אפיקים קרים או תופעות אחרות חריגות וזאת כבר עשינו לא מעט (וגם פספסנו לפעמים).בכל אופן לתת תאריך לשלג כפי שעושים מי שעושים מעתה לחורף זה משחק משעשע אך גם טומן בתוכו תדמית לחוסר אמינות ועל כך חבל מאוד.

10.07.17 | 06:17

לא ניתן לדעת טמפ לעוד 5 חודשים ובודאי שגם אני לא חושב שאני יכול לדעת כאלו דברים ,גם לא בועז דיין ולא אף בר דעת אחר.מה שכן ניתן (לנסות)לדעת זה את אפיון הסתיו או החורף וזאת על פי פרמטרים מסויימים(טמפ מי ים תיכון בנקודות זמן מסויימות וכו),וכמובן תופעות אל נניו או לה נניה.בניתוח ארוך טווח בחורף ניתן לדעת עד חודש וחצי קדימה מגמות ותאריכים בעלי פוטנציאל לגלישות אפיקים קרים או תופעות אחרות חריגות וזאת כבר עשינו לא מעט (וגם פספסנו לפעמים).בכל אופן לתת תאריך לשלג כפי שעושים מי שעושים מעתה לחורף זה משחק משעשע אך גם טומן בתוכו תדמית לחוסר אמינות ועל כך חבל מאוד.

10.07.17 | 21:39

בעידן של היום גם צפי לעוד שבועיים הינו בעייתי מאד ועובדה הכשלונות שהיו לך עונה שעברה היו לי היו להם ולעוד גורמים מסוימים.

האקלים משתנה מזג האוויר הישראלי והעולמי מתנהג לפעמים מוזר ומשגע את החובבנים והחזאים כאחד ואפילו את המודלים הוא משגע והרבה מקרים שהמודל מעלה תרחיש מבטל מעלה מחזיר ממתן מקצין מבטל וכו...הרבה דברים באקלימנו ומסביב לנו השתנו אם נתחיל בהמסת הקרחונים והקנת שטחם התחממות גלובלית ותופעות אחרות ועוד דוגמה פשוטה המתרחש בארץ המדבר סעודיה ועוד עם כמויות משקעים אדירות בשנים האחרונות שאליהן לא התרגלו כולל אירועי שלג שם במצריים בבגדד ובקניה לפני יומיים שלוש הקרובה לקוו המשווה.

השמש הרדומה וכל מה שקשור למחזוריות עידן קרח לא קרח .....

ועוד דוגמה פשוטה יותר העננות הבינונית שהייתה היום בשמי הארץ הלא שגרתית (לחויות המפלסים הבינוניים) וזאת לא הפעם הראשונה הקיץ או בקייצים שעברו שבקרוב אולי תהפוך לשגרה.

בקיצור לדעתי היום לא שווה לקחת סיכון לתחזיות ארוכות טווח ולדבר בבטחה וכאילו הצפי למחר ... ולרדת לפרטי פרטים תאריכים וכמויות במ"מ ועוד.

דעתי בלבד ובסופו של דבר הערכתי אליך מרשמלו מאד גדולה והכבוד הוא לי לקרוא את תחזיותך. בהצלחה רבה

10.07.17 | 22:36

בס"ד.

תודה מרשמלו,תמיד כייף לקרוא את הפרשנות שלך לגבי נושא מזג האויר

emo_127.png

בס"ד,חובב מזג אויר ולא מבין במטאורלוגיה ,לא יודע לקרוא מפות ולא כלום ,רק אוהב לקרוא בפורום וואלה תחזיות ארוכות טווח:)emo_38.png

11.07.17 | 10:43

לצערי נצטרך להתרגל לעובדה שתחזית אמיתית יכולה להנתן רק יומיים לפני אירוע..

11.07.17 | 10:43

אגב כוונתי הייתה לחורף.

בקיץ לצטערי כל גל חום בקצה הטווח מתממש בראבק.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר