עדכון תחזית 11/4/17

היום צפויה עלייה בטמפרטורות וייעשה חם מנרגיל לעונה ברוב אזורי הארץ, פרט למישור החוף. יהיה מעונן חלקית בעננות גבוהה. 

מחר הטמפרטורות יעלו וייעשו גבוהות מהרגיל במידה ניכרת בכל הארץ. ייעשה שרבי וחם. השרב יהיה מלווה באובך בתחילת היום. בהמשך היום ירד גשם מלווה סופות רעמים בכל הארץ. ייתכנו שטפונות בנחלי המזרח והדרום. הגשם יהיה בוצי בתחילתו והאובך ישקע. 

ביום חמישי צפויה ירידה בטמפרטורות והן ייעשו ממוצעות לעונה ומעט מתחת לממוצע. במהלך היום ייעשה גשום וסוער. גשם לפרקים מלווה סופות רעמים וברקים וברד ירד בכל הארץ. קיים חשש משטפונות בנחלי הדרום והמזרח. 

ביום שישי הטמפרטורות ירדו וייעשה קר מהרגיל לעונה. במהלך היום ירד גשם מקומי מצפון הארץ ועד צפון הנגב. ייתכנו שטפונות בנחלי המזרח. 

בשבת לא צפוי שינוי ניכר בטמפרטורות. יהיה מעונן חלקית. 

מגמה להמשך:

בהמשך הטמפרטורות יעלו מעט וייעשו ממוצעות לעונה ומעט מעלה מכך. ייעשה בהיר. 

היום צפויה עלייה בטמפרטורות וייעשה חם מנרגיל לעונה ברוב אזורי הארץ, פרט למישור החוף. יהיה מעונן חלקית בעננות גבוהה. 

מחר הטמפרטורות יעלו וייעשו גבוהות מהרגיל במידה ניכרת בכל הארץ. ייעשה שרבי וחם. השרב יהיה מלווה באובך בתחילת היום. בהמשך היום ירד גשם מלווה סופות רעמים בכל הארץ. ייתכנו שטפונות בנחלי המזרח והדרום. הגשם יהיה בוצי בתחילתו והאובך ישקע. 

ביום חמישי צפויה ירידה בטמפרטורות והן ייעשו ממוצעות לעונה ומעט מתחת לממוצע. במהלך היום ייעשה גשום וסוער. גשם לפרקים מלווה סופות רעמים וברקים וברד ירד בכל הארץ. קיים חשש משטפונות בנחלי הדרום והמזרח. 

ביום שישי הטמפרטורות ירדו וייעשה קר מהרגיל לעונה. במהלך היום ירד גשם מקומי מצפון הארץ ועד צפון הנגב. ייתכנו שטפונות בנחלי המזרח. 

מגמה להמשך:

אני חושב ש קצת הזגמת עם המשפט גשום וסוער צריך להגיד תודה רבה לאל אם יהיה בכלל טיפטוף

כן,   יום חמישי לא נראה סוער.

זה הבעיה עם חיזוי של אירועי זרם סילון פעיל,  קשה לדעת איפה,  מתי ואיך יהיו תנאים אופטימלים.

מבחינת האינדקסים רביעי מאחר צהריים יש התנאים הכי אופטימלים להתפתחות תאי סערה מקומיים שאם יתמזל מזלנו יכולים לגרום לאירועי קיצון נקודתיים (שוב עקב האופי הלא מסודר יש מצב שגם לא תראו גשם כלל).

חמישי יש תנאים עם שפע של לחויות בכל הרומים לזמן מה ואי יציבות מספקת (אם כי מתונה מרביעי) ולכן האופי של הגשם יהיה יותר מרחבי (על תתפסו אותי במילה שלי) והוא יכל להיות חזק ומלווה בס"ר,   אך לא סערה אם כי לדרום הארץ ומזרחה האופי המרחבי יכל לגרום לשיטפונות נרחבים באופן חריג.

ראו שכל פעם יש שינוי איפה ומתי ירד הגשם אצל המודלים,   עד שזה לא קורה זה לא קורה.

כן,   יום חמישי לא נראה סוער.

זה הבעיה עם חיזוי של אירועי זרם סילון פעיל,  קשה לדעת איפה,  מתי ואיך יהיו תנאים אופטימלים.

מבחינת האינדקסים רביעי מאחר צהריים יש התנאים הכי אופטימלים להתפתחות תאי סערה מקומיים שאם יתמזל מזלנו יכולים לגרום לאירועי קיצון נקודתיים (שוב עקב האופי הלא מסודר יש מצב שגם לא תראו גשם כלל).

חמישי יש תנאים עם שפע של לחויות בכל הרומים לזמן מה ואי יציבות מספקת (אם כי מתונה מרביעי) ולכן האופי של הגשם יהיה יותר מרחבי (על תתפסו אותי במילה שלי) והוא יכל להיות חזק ומלווה בס"ר,   אך לא סערה אם כי לדרום הארץ ומזרחה האופי המרחבי יכל לגרום לשיטפונות נרחבים באופן חריג.

ראו שכל פעם יש שינוי איפה ומתי ירד הגשם אצל המודלים,   עד שזה לא קורה זה לא קורה.

הבעייה העיקרית אצלנו פה זה שלטווח קדימה רחוק רואים מצויין אבל כשמתחילם להתקדם כמהי מים בודדים אז ישר חוטפים בובמבה של התמתנות מהצד של המשקעים או משהו דומה קיצר חד וחלק אני רוצה שהעונת הגשמים הזאת תסתיים כבר כמה מהר ככל האפשר כדי לעבור לעונת הגשמים הבאה לא אכפת לי יהו ברקים רעמים לי יותר חשוב גשם

נכון,  אך זכור שאתה מדבר על מערכות קרות.

אנחנו לקראת פעילות חמה ובפעילויות מסוג זה לא ניתן לחזות במדויק עד כמה דקות לפני,  מכוון שהלחויות ומפל הטמפרטורות צריכים להיות בתזמון טוב וכל שינוי קטן בחישוב של המודלים משמעותי בעבורנו.

אולם מה שכן ניתן לחזות זה את הפוטנציאל לגשם ועד כמה אלים הוא יהיה במידה ויהיה.

אין להתיחס בסוג הפעילויות האלו למפות הגשם של המודלים,  זה לא קורה עד שזה לא קורה.

ולכן מחר ומחרתיים יש שני אופציות,  או שנצל את הפוטנציאל המרשים של תנאי אי היציבות והלחויות,   או האופציה השניה היא שנצא כמעט בלי כלום.

אני מאמין שכמעט בכל מקום הארץ לפחות יראו כמה טיפות,     יהיו אזורים שירוויחו ויהיו אזורים שיפסידו.

נקווה לטוב.

מגמה להמשך:

emo_45.png

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: , תומש, yaktumua
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר