צפי להמשך המערכת

כרגע אנו רואים מעייון הפוגה בגשמים באיזור המרכז והצפון. (בחוף הדרומי עדיין יש מעין רכבת של גשמים). שיא הקור עוד לפנינו ועם סנכרון נכון בקרקע, יש גם משקעים. 

סביב חצות, יחלו הגשמים תחילה בצפון הארץ. לאחר מכן, בשעות הבוקר המוקדמות, השיא בצפון יתחיל (מבחינת משקעים) הגשמים יתחילו אט אט גם להגיע לאיזור המרכז. בשעות הצהריים, השיא יגיע למרכז והחוף הדורמי עם כמויות יחסית גדולות של משקעים.

לקראת הערב, התמתנות משמעותית בגשמים בכל הארץ, פרט לאיזור החוף הדרומי עם זליגות קטנות לחוף המרכזי, שם צפויים עוד גשמים קלים. עד לשעות הצהריים של יום שישי, הגשמים ייסתימו לחלוטין.

לגבי שלג:

בצפון - שיא הגשמים יהיה בשעות הבוקר בעיקר. אני לא פוסל הערמות כבר מגובה של 950 מטר. גמבש מגובה 750 מטר. כבר משעות אחר הצהריים, ישנה התמתנות חזקה בצפון הארץ. במידה ויהיו משקעים משעות אחר הצהריים ואילך, ישנו חלון הזדמנויות להיערמות מגובה של 600 מטר וגמבש מגובה 400 מטר.

הרי המרכז - לקראת שעות הצהריים, ישנה אפשרות לשלג באוויר ואף להערמות קלה מאוד בהרי המרכז הגבוהים. כאשר נתקדם אל שעות אחר הצהריים והערב, הרום העליון מתקרר מאוד. זה מביא חלון אפשרויות תחילה לגמבש בירושלים. לאחר מכן, בשעות הערב, במידה ועדיין יהיו משקעים, אני לא פוסל היערמות קלילה מאוד בירושלים.

לגבי ההמשך, כרגע, אני לא רואה מערכת גשם בהמשך הטווח

אם כך אז מה הצפי לאזור הנגב. הר הנגב?

בעיקרון, לא חשבתי לבדוק את הרי הדרום. אני אבדוק בערב

תודה על העדכון!

הכל תלוי במשקעים אבל בכל מקרה מקומות מתחת ל-950 מ' שיראו אפילו שלג באוויר צריכים לדעתי להגיד תודה. זוהי לא מערכת של שלג בגבהים הנמוכים מ950-1000...

הוספה קטנה, אולי לא יהיה הרבה שלג בירושלים אבל הרבה משקעי קרח צפויים.

כן זה נראה גם כך

אתה אומר שהגשם יגיע למרכז רק מחר בצהריים? ואז אחר הצהריים הכל נחלש. אז בעצם במרכז לא יראו הרבה גשם?

שלג החל לרדת במג'דל שמס טמפ' -1

איזה גובה אותה נדיר?

גם במקומות נמוכים יותר בגולן אמור להתחיל... ובהמשך הר מירון

תודה דרקון על התחזית.

מבחינת משקעים לפי דעתי, בעיית המשקעים תחל בצפון משעות הצהריים המאוחרות כך ששם אני חושב שתהיה היערמות קטנה גם בגבהים של 700 מטר (ובמידה והיה רצף משקעים...emo_33.png למרות שאני לא אופטימי לכך).

בהרי המרכז שלג שיערם מעט ירד בעקר מ900 מטר כפי שציינת וגם יתכן בהר הנגב מגובה כזה אם יהיו משקעים,  ירושלים תקבל שלג נקי באוויר לפחות,  ולמה לפחות?   כי במידה ויהיה רצף של משקעים (ויש סיכויים לא רעים לכך) יכולה להיות בצהריים היערמות קטנה בעקר בשכונות הגבוהות.

בקיצור מערכת שלג "משמעותית" זו לא,  והמעט שירד יימס מהר למחרת בשמש של פברואר שכבר חזקה יותר מדצמבר וינואר אך שלג בארצנו תמיד מרגש הלוואי ונקבל הזדמנויות נוספות העונה.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה:
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר