שירלי מה יכול להיות?יהיה שמח!מזל טוב

היי!!

שבת שלום

מה יהיה בתאריך ...  15.11.16   יום שלישי

זה היום הולדת שלי

תודה רבה

יום מקסים

emo_83.pngemo_106.pngemo_43.png שירלי

ביום הולדתך אנו בעיצומו של הסתיו ומה יהיה ? זה כבר תלוי במה את מעדיפה.

בכל אופן המון ברכות ואיחולים לבביים.emo_80.png

בס"ד. 

מזל טוב. שיתגשמו כל משאלות ליבך לטובה,

היי!!

שבת שלום

זה היום הולדת שלי

תודה רבה

יום מקסים

אני צופה גשם מידי פעם 

שירלי מה יכול להיות?יהיה שמח!מזל טוב

תודה רבה emo_91.png

נכון אתה פוחד כמו אדיוט לשלוף רגשות emo_02.png

היי!!

שבת שלום

זה היום הולדת שלי

תודה רבה

יום מקסים

ביום הולדתך אנו בעיצומו של הסתיו ומה יהיה ? זה כבר תלוי במה את מעדיפה.

בכל אופן המון ברכות ואיחולים לבביים.emo_80.png

תודה רבה emo_01.png

בס"ד. 

מזל טוב. שיתגשמו כל משאלות ליבך לטובה,

אמן... תודה רבה emo_113.png

היי!!

שבת שלום

זה היום הולדת שלי

תודה רבה

יום מקסים

אני צופה גשם מידי פעם 

אני מקווה שגשם לא יהיה ביום הולדת שלי ...זה יהרוס את כל הכיףemo_45.png

הפרטים למשתמש הקודם שלי (ia84) אבדו אז כותב ממשתמש אחר.

אוקטובר הנוכחי הוא לדעתי אחד המאכזבים, ואכן היו בו ימים בהירים וללא עננות לא פחות ואף יותר מבאוגוסט (אני חיפאי).

סתיו "אלים" כפי שנחזה כאן בפורום כבר לא מאמין שנקבל, האלימות שלו עד עכשיו התגלתה במובן השלילי (30 מעלות עם 60% לחות בחיפה בשישי האחרון, אמצע אוקטובר) של חום, לחות וגועל.

הטמפ' הנוחות בתקופה האחרונה רגילות לעונה, והחודש שחון ומאכזב ביותר.

אם אני לא טועה, הייתה מגמה דומה בסתיו לקראת סוף שנת 2002 (לא סגור על אוקטובר באותה שנה), החורף התחיל בסערה בתחילת דצמבר והסתיים כגשום מהממוצע (בצפון הארץ לפחות). ינואר (2003) היה די יבש, אבל גם פברואר ומרץ שבאו אחריו היו גשומים להפליא עם מספר גדול של ימי גשם רצופים.

לצערנו האקלים כנראה השתנה מאז ואם נקבל בסופו של דבר חורף גשום מהממוצע אני יותר מאופתע, אבל נראה שאנחנו באמת בדרך לעוד חורף שחון עד ממוצע במקרה הטוב.

כן אני זוכר אותך (אתה גר באזור נו"ש אם אני לא טועה) גם אני חיפאי ואני יכל להגיד שכן האוקטובר הנוכחי לא נמנע מהכייפים והמעניינים שראיתי בחיי אך הוא גם לא סוף העולם סה"כ הלילות נוחים והימים סבירים (פרט לשבוע הראשון של החודש) והשבוע האחרון נוח למדי.

בנוגע להשפעת גשמי אוקטובר על שאר עונת הגשמים זה מיתוס אין מובהקות סטטיסטית על זה,   ישנן עונות שהתחילו עם אוקטוברים מתחת לממוצע ואף נטולי גשמים ועונת הגשמים הייתה יבשה גם כן (הדוגמא הכי עדכנית 2014-2013 המזעזעת)  או מקרים הפוכים בהם אוקטובר היה רב מערכות וגשום מהממוצע והעונה עצמה המשיכה את המגמה (הדוגמא הכי עדכנית 2015-2014).

נקווה לעונה טובה למרות שתחושתי גם כן לא טובות אני לא מספיד את העונה כיבשה\גשומה בטרם היא התחילה.

זכרת נכון, יפה.

מסכים איתך חלקית. גם בחורפים הגשומים ביותר לא אירע (תקנו אותי אם אני טועה) רצף של חודשים גשומים מהממוצע מאוקטובר ועד מאי, או אפילו מנובמבר עד מרץ. גם לא בחורף 1992 האגדי.

אני בדעה שמשהו השתנה לרעה בשנים האחרונות בעיקר בצפון, גם המערכת הקרובה המסתמנת תתמקד בעיקר בדרום, שוב עושה לי דז'ה וו מאוד לא נעים לשנה שעברה.

לא אצטט ואגיב למי שהתייחס לדברים שרשמתי, הייתי מאוד רוצה לגלות שטעיתי אבל התחושה שלי (בלי הבנה של ממש במטראולוגיה) בהסתמך על הנטייה בשנים האחרונות היא שהחורף לא יגמר כגשום. 

רוב הגולשים בפורום הם מן הסתם חובבי חורף וגם אני כזה מגיל 0, שלא תבינו לא נכון.

והחורף שלנו מתחיל בדר"כ בתחילת דצמבר, ולא מסתיים ב-22.3, כן? הלוואי והיה. הוא מתחיל לדעוך כמעט חודש לפני כן ולהיבט האסטרונומי אין שום קשר במקרה הזה.

למרות הכל, מקווה לחורף גשום וארוך כמה שניתן.

הפרטים למשתמש הקודם שלי (ia84) אבדו אז כותב ממשתמש אחר.

אוקטובר הנוכחי הוא לדעתי אחד המאכזבים, ואכן היו בו ימים בהירים וללא עננות לא פחות ואף יותר מבאוגוסט (אני חיפאי).

סתיו "אלים" כפי שנחזה כאן בפורום כבר לא מאמין שנקבל, האלימות שלו עד עכשיו התגלתה במובן השלילי (30 מעלות עם 60% לחות בחיפה בשישי האחרון, אמצע אוקטובר) של חום, לחות וגועל.

הטמפ' הנוחות בתקופה האחרונה רגילות לעונה, והחודש שחון ומאכזב ביותר.

אם אני לא טועה, הייתה מגמה דומה בסתיו לקראת סוף שנת 2002 (לא סגור על אוקטובר באותה שנה), החורף התחיל בסערה בתחילת דצמבר והסתיים כגשום מהממוצע (בצפון הארץ לפחות). ינואר (2003) היה די יבש, אבל גם פברואר ומרץ שבאו אחריו היו גשומים להפליא עם מספר גדול של ימי גשם רצופים.

לצערנו האקלים כנראה השתנה מאז ואם נקבל בסופו של דבר חורף גשום מהממוצע אני יותר מאופתע, אבל נראה שאנחנו באמת בדרך לעוד חורף שחון עד ממוצע במקרה הטוב.

כן אני זוכר אותך (אתה גר באזור נו"ש אם אני לא טועה) גם אני חיפאי ואני יכל להגיד שכן האוקטובר הנוכחי לא נמנע מהכייפים והמעניינים שראיתי בחיי אך הוא גם לא סוף העולם סה"כ הלילות נוחים והימים סבירים (פרט לשבוע הראשון של החודש) והשבוע האחרון נוח למדי.

בנוגע להשפעת גשמי אוקטובר על שאר עונת הגשמים זה מיתוס אין מובהקות סטטיסטית על זה,   ישנן עונות שהתחילו עם אוקטוברים מתחת לממוצע ואף נטולי גשמים ועונת הגשמים הייתה יבשה גם כן (הדוגמא הכי עדכנית 2014-2013 המזעזעת)  או מקרים הפוכים בהם אוקטובר היה רב מערכות וגשום מהממוצע והעונה עצמה המשיכה את המגמה (הדוגמא הכי עדכנית 2015-2014).

נקווה לעונה טובה למרות שתחושתי גם כן לא טובות אני לא מספיד את העונה כיבשה\גשומה בטרם היא התחילה.

זכרת נכון, יפה.

מסכים איתך חלקית. גם בחורפים הגשומים ביותר לא אירע (תקנו אותי אם אני טועה) רצף של חודשים גשומים מהממוצע מאוקטובר ועד מאי, או אפילו מנובמבר עד מרץ. גם לא בחורף 1992 האגדי.

אני בדעה שמשהו השתנה לרעה בשנים האחרונות בעיקר בצפון, גם המערכת הקרובה המסתמנת תתמקד בעיקר בדרום, שוב עושה לי דז'ה וו מאוד לא נעים לשנה שעברה.

לא אצטט ואגיב למי שהתייחס לדברים שרשמתי, הייתי מאוד רוצה לגלות שטעיתי אבל התחושה שלי (בלי הבנה של ממש במטראולוגיה) בהסתמך על הנטייה בשנים האחרונות היא שהחורף לא יגמר כגשום. 

רוב הגולשים בפורום הם מן הסתם חובבי חורף וגם אני כזה מגיל 0, שלא תבינו לא נכון.

והחורף שלנו מתחיל בדר"כ בתחילת דצמבר, ולא מסתיים ב-22.3, כן? הלוואי והיה. הוא מתחיל לדעוך כמעט חודש לפני כן ולהיבט האסטרונומי אין שום קשר במקרה הזה.

למרות הכל, מקווה לחורף גשום וארוך כמה שניתן.

זה בסדר גמור,   החשיבה שלך ראלית והגיונית.

לא ידועה לי על עונה שכל החודשים בה מנובמבר עד מרץ היו גשומים אך בכל מקרה אין מובהקות סטטיסטית בין הקשר לגשמי אוקטובר ואופי העונה.

כן בתור אחד שגר בצפון כל שנות חייו בהחלט מרגיש את התסכול של השנים האחרונות על גבי אך לדעתי עד שאין רצף ארוך של שנים עם יתרון למרכז אני לא יחשוב שזו מגמה כי רק לא מזמן היה רצף של 4 חורפים עם יתרון גשמים לצפון (2013-2010) ואז אמרו אותו דבר על מרכז הארץ.

בכל מקרה מסכים שכבר כללי המשחק השתנו והחורף נהיה עונה הפכפכה וישנם מקרים רבים בשנים האחרונות ששבוע לאחר גל קור ושלג יכל להגיע גל חום אביבי (לדוגמא בחורף אשתקד,  2015,  2013,  2011, 2010 והרשימה עוד ארוכה),   החורף האחרון שאני זוכר שהיה לכל אורכו עם טמפרטורות חורפיות ומספר רחב של ימי גשם היה 2012.

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר